O ČUKS sekci Inline hokeje

Úsek Inline hokeje byla založen v roce 1995 pod Českou unií kolečkových sportů

Na území ČR organizuje domácí soutěže v kategoriích mužů, žen a mládeže.
Dále zajišťuje účast reprezentačních výběrů na mistrovství světa organizace FIRS.
V posledních letech se dostal inline hokej do širokého podvědomí veřejnosti zejména úspěchy na mezinárodním poli.
V reprezentační historii se muži řadí na druhé místo historických tabulek úspěšnosti, když z 22 účastí na MS získalo 5x titul mistrů světa, 5x stříbro a 8x bronz.
Juniorská reprezentace je pak historicky nejúspěšnějším účastníkem, když v historii 10 MS získala 7 titulů mistrů světa. K bilanci titulů patří ještě zisk jednoho stříbra a jednoho bronzu.
K úspěchům českého inline hokeje patří ještě 3 tituly mistryň světa žen, 2x stříbro a 2x bronz.
Šest zlatých a dvě stříbrné pak vybojovali mužstva veteránů.
Celkem české výběry na MS pod hlavičkou FIRS vybojovali 21x zlato, 10x stříbro a 11x bronz.

V domácích soutěžích je registrováno přes 3000 hráčů a startuje v nich celkem 81 mužstev, která hrají se mimo jiné ve městech Praha, Brno, Kladno, Zlín, Pardubice, Hradec Králové, Beroun,
Olomouc, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Chrudim, Plzeň, Vrchlabí, Boskovice, Přerov atd.
Nejvyšší soutěží je extraliga, následuje 1.liga a 2.liga.
Mládežnickou nejvyšší soutěží je extraliga juniorů, ostatní mládežnické soutěže se hrají formou kvalifikačních a finálových turnajů a to v kategorii přípravky, mladší a starších žáků a dorostu.

Od roku 1995 do roku 2013 byl prezidentem asociace Ladislav Kopec.

Od roku 2013 ve vedení stojí Tomáš Würtherle.