Mistrovství evropy - U16

Skupina/Fáze
ME U16 2021ZápasyTabulkyStatistiky
ME U16 2021 - fináleZápasy

Články

Dorostenci potřetí za sebou slaví titul mistra Evropy!

neděle 01.08.2021, 15:41
Poslední den šampionátu ve Švýcarsku měli dorostenci jediný úkol: porazit v odpoledním finále Itálii, aby mohli slavit zisk mistrovského titulu. A to nebyl pro ně vůbec žádný problém. Už během prvního poločasu nastříleli tři branky a bylo z toho vedení 3:0, na které Italové reagovat nedokázali. Sice dvě branky vstřelili, ale také dvě dostali a konečný výsledek zní 5:2. Dorost tak nadále sedí na trůnu pro mistra Evropy v inline hokeji. Gratulace!

Dorostenci byli v druhém hracím dni stoprocentní a ve fínále se utkají s Itálií!

sobota 31.07.2021, 17:22
Pakliže chtěli dorostenci projít až do samotného finále, pak museli zvládnout i sobotní odvety. K úplné jistotě jim stačilo vyhrát nad Švýcarskem, které se ukázalo opětovně jako náročný soupeř. Střela Jakuba Galnora tři a půl minuty před koncem ale vynesla Čechům důležitou výhru 3:2 a do souboje s Itálií mohli tak jít Češi uvolněně. Především skrze ofenzivní sílu dovedli zápas k výhře 4:2 a ve finále od 13:00 v neděli vyzvou Itálii, která v přímé bitvě o postup přehrála Švýcarsko 2:0.

Pocity po postupu do finále jsou úžasné, raduje se Jakub Galnor

sobota 31.07.2021, 11:16
Pokud chtěli dorostenci postoupit do finále, pak jim stačilo hned v prvním odvetném zápase porazit Švýcarsko a oplatit mu porážku 2:3 v prodloužení z prvního duelu. A to se povedlo, po výhře 3:2 mají už teď na druhou Itálii náskok dorostenci čtyři body a na svého finálového soupeře musí čekat. Jakub Galnor zápas rozhodl gólem tři a půl minuty před koncem. „Chtěl jsem to umístit do šibenice, a padlo to tam,“ říká jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu.

Italové nebyli lehký soupeř, tvrdí Matěj Pekař

pátek 30.07.2021, 11:44
Pokud chtěli bojovat dorostenci o titul mistra Evropy, museli hned úvodní zápas s houževnatou Itálií zvládnout. A to se povedlo náramně! Po dvou gólech v poslední desetiminutovce zápasu z toho byl konečný výsledek 3:0 a k přiblížení se finále stačí dorostencům zvládnout i odpolední zápas se Švýcarskem. „Doufáme, že to odpoledne zvládneme,“ hlásí střelec druhé branky v zápase, Matěj Pekař.

Kluci byli šikovní a odehráli ME výborně, hodnotil po zlatém doublu trenér Jiří Suhrada

úterý 06.08.2019, 11:00
„Poslouchá se to samozřejmě velice příjemně. Kluci byli velice šikovní, odehráli to výborně. Je to cenné hlavně pro kluky, jdou si to užít a reprezentují Českou republiku. Mistrovství Evropy bylo náročné od začátku co se týče cestování, přesunů s věcmi na hotel a zpátky, z haly do haly. Kluci se s tím dobře popasovali. Pevně doufám v to, že zlatá medaile může být pro kluky motivací do další práce. Kluci si to užili a doufám, že je to posune i v kariéře ledního hokeje,“ říkal v rozhovoru po Mistrovství Evropy zakončeném dvojitou zlatou tečkou trenér reprezentací do šestnácti a osmnácti let Jiří Suhrada.