Vítěznou vlnu juniorů nezastavila ani Kanada

Ani ve svém čtvrtém zápase na juniorském mistrovství světa český výběr nezaváhal a v prvním ostrém testu porazil Kanadu 7:3. V první těžší zkoušce tak mladí reprezentanti uspěli na výbornou a posledních dvou zápasech základní části je dnes v noci čekají výběry Švýcarska a Francie. K postupu z první příčky do semifinále pak stačí českému výběru porazit Švýcarsko.

ČESKÁ REPUBLIKA - KANADA 7:3 (4:1, 3:2)

Po opatrnějším začátku se vedení ujal Český výběr, když se v 8.minutě poprvé prosadil David Bernad.
Kanadě se podařilo v čase 14:32 vyrovnat Margem, ovšem nejlepší odpověď na vyrovnání která mohla přijít byla branka Lukáše Buchty o 5 vteřin později 2:1 !
Český brankostroj se tak začal opět naplno rozjíždět.
V 16:49 svojí druhou branku v utkání vstřelil David Bernad a účet první poloviny utkání uzavřel brankou již na 4:1 Krudenc.
Kanada vstoupila lépe do druhé poloviny utkání a brankou Heida snížila po 1:32 hry na 2:4.
Ovšem stejně jako na vyrovnání v polovině první dokázali mladící rychle odpovědět a po minutě a 12 vteřinách opět na rozdíl 3 branek zvýšil Brída.
Kanada naposledy brankově zahrozila ve 27 minutě, kdy snížil Anderson.
Definitivní pojistky na konečnou výhru pak přidali v čase 37:12 Pavlůsek a svůj cenný hattrick v poslední minutě zkompletoval Bernad.

7:42 Bernad (Hrazdíra), 14:37 Buchta (Hrazdíra), 16:49 Bernad, 18:24 Krudenc (Fiala), 22:45 Brída (Pavlůsek), 37:12 Pavlůsek, 39:23 Bernad - 14:32 Margo, 21:32 Heidl (Churchewell), 26:46 Anderson (Quon).

Vyloučení: 4:6