Night Birds udolali Roller Storm a připsali si druhou výhru

PŘEROV - Domácí hokejisté nevstoupili do nové sezony ideálně a i v prvním nedělním utkání podlehli Berounským Medvědům. Chuť si tak chtěli spravit utkáním s pražským Roller Stormem, který měl před zápasem bilanci tří výher a dvou porážek. Po dvou obratech ve skóre se nakonec přece jen radovali hráči Přerova, kteří tak podruhé vyhráli za tři body a dotáhli se na střed extraligové tabulky.

Úvod utkání mezi Night Birds Přerov a Roller Storm Praha se nesl v opatrném tempu. Oba celky si nejprve otestovaly pozornost brankářů a poté se zařadilo na vyšší rychlostní stupeň. První vážnější šanci měli domácí, kdy se Pavel Hanák dostal k odraženému kotouči, který Frodl skvělým zákrokem ukořistil do lapačky. Zanedlouho už se domácí tým radoval poprvé. Jan Andrýsek vnikl do útočného pásma, odkud přesnou střelou vymetl všechny pavouky z Frodlovy branky. Přesně minutu před koncem první čtvrtiny zvýšil vedení domácích opět Jan Andrýsek. I tentokrát přerovský obránce přesným pokusem překvapil Dominika Frodla.

Druhou čtvrtinu začali lépe hosté z Prahy. Snížení přichystal pro Roller Storm Daniel Klinecký, kterého následoval úspěšně proměněným samostatným nájezdem po Jerglově hození hole Natan Vráblík - 2:2. Poté již odstartovala přetahovaná o bodový zisk a více vstřelených branek. Oba brankáři si počínali velice dobře a svoje celky v několika okamžicích podrželi. Vedení hostům zařídil pozorný Dominik Dušek, kterému brzo odpověděl vyrovnávající Aleš Jergl

V poslední čtvrtině se začínali přiostřovat a rozhodčí museli několikrát vylučovat. Necelé dvě minuty před čtvrtou sirénou se podařilo hostům ještě duel zdramatizovat a dotáhnout se na rozdíl jediné trefy díky brance Daniela Klineckého. Roller Storm si navíc v posledních minutách zahrál i power-play podpořenou přesilovou hrou. Mezitím při několika menších zaváháních hostů, mohli skórovat do opuštěné klece Andrýsek s Jerglem, ale ani jeden nedokázal přesně zamířit. Jergl dokonce nastřelil z bezprostřední blízkosti tyčku. Domácí celek v samotném závěru i díky dobrým zákrokům dokráčel k těsnému vítězství 5:4.

Ohlasy po zápase:

Patrik Škandera (IHC Night Birds Přerov): „Nebyli jsme v úplně kompletní sestavě. Mohlo možná padnout více gólů, ale kluci to odehráli dobře a nakonec bereme všechny tři body za těsné vítězství.“

Pavel Würtherle (IHC Roller Storm Praha): „Je to těsná a zbytečná porážka. Zápas jsme měli jednoznačně vyhrát. Bohužel jsme soupeři velkými chybami nabídli šance a ten je využil. Pro nás je to zbytečná ztráta tří bodů.“

07.05.2017 13:30| 6.kolo| Přerov| 108 diváků