Rats se vrací na trůn! Ve finále přejeli Brno a po čtyřech letech jsou opět mistry

autor fotografie: Markéta Křížová

Finále Final Four Stilmat extraligy bylo jednoznačnou záležitostí! Tým Prague Rats si nenechal utéct mistrovský titul, když ve finále přejel Mission Roller Brno a vysokém vítězství 10:2 střídají IHC Night Birds Přerov na pozici extraligového mistra. Rats si ve finále vypracovali ještě do poločasu pohodlné vedení 5:0, které si již nenechali utéct.

Finálové střetnutí mezi týmy Prague Rats a Mission Roller Brno začalo v jednoznačné režii pražského celku. Z prvních šancí v zápase ještě branka nepadla, z  další příležitosti v páté minutě utkání už ano. Prosadil se šikovný útočník Oscar Flynn. Hráči Rats měli i nadále herní převahu, z čehož vzešli další možnosti a také druhá branka, která padla ze samostatného úniku. Před brankářem Jaroslavem Chvátalem si dokázal poradit zkušený Martin Tvrzník. Pražský tým byl i nadále určoval tempo hry, držel puk a zejména byl i produktivní. Třetí branku Rats obstaral Tomáš Rubeš, čtvrtý gól podruhé ve finále Oscar Flynn a pátou branku přidal Lukáš Plos. Krysy ovládly první poločas celkově 5:0.

Brno do druhé dvacetiminutovky vyměnilo gólmany, do branky se postavil Petr Hrachovina. A to možná Brnu na chvíli pomohlo. Po osmnácti vteřinách druhé části snižoval Radek Kučeřík. Než branka Brna ale byla ohlášena divákům, přišla okamžitá odpověď, aby skóre bylo znovu rozdílem pěti branek, trefil se Petr Hašek. Mission Roller ale neskládal zbraně. V přesilové hře se ještě prosadil Filip Barus, ovšem to už bylo ze strany brněnského týmu vše. Krysy soupeři dále nic nedovolily. Na 7:2 upravil Tomáš Rubeš, další branky přidali Štěpán Turek a Petr Hašek. Vítězství uzavřel desátou brankou finále Martin Tvrzník.

Po loňské absenci Prague Rats na Final Four, když byli vyřazeni ve čtvrtfinále Černošicemi, se letos mistrovský pohár vrací do Prahy.

24.06.2023 19:00| Finále| 100 diváků