Hradec Králové ve finále juniorské extraligy překazil Roller Stormu sen o obhajobě, bronz do Úhřetic

Hradec Králové ve finále juniorské extraligy překazil Roller Stormu sen o obhajobě, bronz do Úhřetic

Čtyři nejlepší týmy juniorské extraligy předvedly na Final Four vynikající výkony, které vygradovaly ve skvělé a dramatické finále mezi Hradcem Králové a Roller Stormem Praha. Napínavý zápas o zlato, ale nakonec lépe zvládli hráči z Hradce Králové, aby nenechali Roller Storm obhájit mistrovský titul. V utkání o bronz se povedl skvělý zvrat Úhřeticím, které po prodloužení získaly bronz.

Final Four juniorské extraligy nabídlo hodně a kdo nepřišel, ten musel litovat. V úvodním semifinále se potkal Hradce Králové s Mad Parrots Úhřetice. Úvodní minuty byly hodně opatrné a bylo vidět na obou týmech, že nikdo nechce udělat první chybu nebo inkasovat. Vše se změnilo až v závěru první poloviny, kdy dvěma góly zápas nastartovali hráči ILHK a po dvaceti minutách vedli 2:0. Druhá část už byla suverénně v režii Hradce Králové, který zvítězil vysoko 10:3. Zásadní podíl na vítězství měl kapitán Pavel Šimek, který pomohl týmu do finále dvojitým hattrickem.

Druhé semifinále svedlo do souboje o postup IHC Roller Storm Praha a Cvočkaře z Hořovic. A zápas byl o poznání dramatičtější. Roller Storm šel do vedení po brance Hamršmída ze druhé minuty, ale hořovický Lukáš Novák po chvilce srovnal stav. Rozhodující pasáž zápasu přišla mezi 11. a 12. minutou, v niž se pražskému týmu povedlo třemi brankami zlomit zápas. Ve druhé polovině se Hořovicím povedlo pouze snížit zásluhou Václava Komínka, jenže to už bylo vše, protože Cvočkařům nepomohla ani hra bez brankáře. Storm zvítězil 4:2 a postoupil do finále.

Souboj o třetí místo sehráli Mad Parrots Úhřetice a Cvočkaři Hořovice. A po bronzu vskutku toužily oba týmy. Ve 2. minutě poslal Mad Parrots do vedení Macas, jenže v 9. minutě srovnal Komínek a po brance Kubíčka okamžitě opět vyrovnal Lukáš Novák. Těsně před pauzou poslal do vedení Cvočkaře Matyáš Beran. I druhou půli začaly lépe Hořovice, když se dvakrát trefil Jakub Žmola a mohlo se zdát, že jsou blíže k medaili. Parrots se ale dokázali senzačně vrátit do zápasu díky brankám Františka Formánka a Vojtěcha Kubíčka. Na řadu tak přišlo prodloužení, v němž rozhodl v čase 43:22 úhřetický Jakub Zdeněk. Na třetí příčce tak nakonec skončil tým Mad Parrots Úhřetice.

Ze semifinále k boji o zlato postoupily týmy Hradce Králové a Roller Stormu. Zápas se rozběhl zostra již od prvních okamžiků, když po sedmnácti vteřin otevřel skóre Pavel Šimek. Pražský tým ale okamžitě odpověděl dvěma góly Viktora Štípka a Lukáše Strnada, aby na 2:2 opět srovnal Pavel Šimek. Roller Storm pokračovali v aktivnějším výkonu a díky dvěma brankám otočili skóre, ale dvougólový Daniel Dunda dokázal ještě do půle stav srovnat.

Úvod druhé půle opět vyšel Dundovi, který ve 22. minutě dal vedení Hradci Králové a zkompletoval hattrick. Roller Storm znovu odpověděl zásluhou Hamršmída a druhý hattrick v utkání zkompletoval produktivní Pavel Šimek. Za hosty ještě dokázal snížit Viktor Štípek, což už ale nezastavilo radost Hradce Králové z vítězství ve finále juniorské extraligy.

Pořadí:
1. ILHK Hradec Králové
2. IHC Roller Storm Praha
3. Mad Parrots Úhřetice
4. HC Cvočkaři Hořovice

Výsledky:
Semifinále 1 | ILHK Hradec Králové – Mad Parrots Úhřetice 10:3
Semifinále 2 | IHC Roller Storm Praha – HC Cvočkaři Hořovice 4:2
O 3. místo | Mad Parrots Úhřetice – HC Cvočkaři Hořovice 6:5 pr.
Finále | ILHK Hradec Králové – IHC Roller Storm Praha 7:6

Fotogalerie

Zobrazit fotografie