Černošice získaly bronz! Obhájce trofeje končí na čtvrtém místě

autor fotografie: Markéta Křížová

Zápas o bronzové medaile byl plný zvratů, neboť oba týmy se v posledním utkání sezony rozhodly dohnat manko v produktivitě. NIcméně, zápas rozhodl úsek posledních pěti minut, kdy se Přerovu povedlo srovnat na 6:6, jenže tento stav dlouho netrval a Černošice se třemi brankami nakonec prostřílely ke třetí příčce, na kterou před rokem nedosáhli.

Utkání o třetí místo mezi Přerovem a Černošicemi začalo zostra. Hned ve druhé minutě otevřel skóre přerovský Jakub Navrátil a vzápětí srovnal krok černošický Robin Malý. Poté přišel klidnější úsek hry, ve kterém měly oba celky výhodu přesilové hry, k jejich využití však nedošlo. Síť se rozvlnila až v patnácté minutě díky hostujícímu Petru Šináglovi. Černošický tým však vedl pouze necelé dvě minuty. Z levé strany totiž srovnal skóre zápasu Adam Holík. Poločas tak skončil nerozhodným stavem 2:2.

Druhá polovina utkání se rychle rozjela na plné obrátky. Vstup vyšel sice lépe hráčům z Černošic, jež ihned v úvodní minutě poslal do vedení Daniel Kružík. Po něm však přišly dva přerovské góly, které měl na svědomí Karel Plášek Plášek s Jakubem Navrátilem. Černošice se ovšem nevzdaly a hned třemi brankami sebraly vedení na svou stranu. Trefoval se Jan Kern, Michal Bezouška a taky Adam Kubík. V boji o bronzovou medaili se nevzdával ale ani druhý celek, který kontroval po trefách Adam Holíka a Aleše Jergla, aby bylo znovu vyrovnáno na 6:6.

Závěr zápasu však měli ve své režii hokejisté z Černošic. Nejprve se prosadil podruhé v zápase Daniel Kružík a po něm dvakrát ještě Petr Kafka, který tak rozhodl, že bronzové medaile putují do Černošic. Obhájce trofeje z Přerova končí až na čtvrtém místě.

24.06.2023 16:10| O 3. místo