Druhým finalistou je Brno! Černošice si po roce zahrají znovu jen o 3. místo

autor fotografie: Markéta Křížová

Finálová dvojice je kompletní. Prague Rats nakonec vyzve tým Mission Roller Brno. Černošice se sice v semifinále ujaly vedení, jenže ve zbytku zápasu tahaly za kratší konec a pouze dotahovaly Brno. V závěru usilovaly Černošice při hře bez brankáře o srovnání, místo čehož ale dvakrát inkasovaly.

Druhé semifinále nabídlo úvodní branku po necelých pěti minutách, kdy se trefil černošický Petr Kafka. Poté ale následovala silná brněnská část. Vyrovnání obstaral Petr Obdržálek, vedení Filip Bartus a třetí domácí branku přidal Radek Kučeřík. Za hosty pak minutu a devatenáct vteřin před koncem úvodní poloviny zápasu snížil Daniel Kružík. V polovině zápasu hráči Mission Roller Brno vedli 3:2.

Krátce po přestávce postupně oba celky dostaly výhodu přesilové hry. Největší šanci si vytvořily Černošice, jenže brankář Jaroslav Chvátal však předvedl parádní zákrok a zamezil tak černošické radosti ze srovnání. Ve třicáté minutě pak přišla čtvrtá branka Brna zásluhou Filipa Baruse, který tak dodal svému týmu klid na hokejky. Brňané se ale poté dostali do dvou oslabení, aby druhé z nich potrestaly Černošice gólem Daniela Kružíka.

O výsledku a postupu rozhodla rovněž přesilová hra, když po vyloučení Robina Malého se trefil do prázdné branky Pavel Strýček. Stejný hráč pak v závěru pečetil postup do finále další brankou na 6:3. Mission Roller doplnil ve finále pražské Rats. Černošice se v souboji o třetí místo utkají s Přerovem.

24.06.2023 13:30| Semifinále| 70 diváků