Kafka jednadvacet vteřin před koncem nasměroval Černošice do Final Four!

Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Hradcem Králové a Černošicemi nabídl nervydrásající přestřelku. Dlouhou dobu se ve vedení drželi domácí, kteří si po úvodní výhře šli pro postup, ale v průběhu druhého poločasu měli navrch hradečtí hráči. Celou podívanou ale rozhodl 21 vteřin před koncem základní hrací doby domácí Petr Kafka, jež poslal Černošice do Final Four!

Stejně jako v první utkání, tak i v odvetě viděli diváci úvodní branku zápasu v první minutě. Tentokrát se však radovali hradečtí hráči. Po nahrávkách Šimka a Bureše se trefil David Malík. Černošice poté nakoply motory a v rychlém sledu se trefili Josefus, Kafka a Kubík. Za hostující Hradec stihl reagovat Kuťák. Závěr poločasu ale nakonec stejně patřil černošickému týmu díky trefám Kafky a Kružíka.

Hradec už musel ve druhém poločase přitlačit směrem dopředu. Na začátku třetí minuty snížil Filip Havlík, David Sem sice následně znovu vrátil rozdíl ve skóre na dva góly, ale další snížení zařídil Kuťák, aby lehce před startem poslední desetiminutovky vyrovnal Filip Hronek po nahrávce brankáře Lequina a vedení přiklonil na hradeckou stranu Aleš Půlpán po Hronkově pasu v přesilové hře. Dvougólové vedení poté mohl přiklonit na hostující stranu Filip Kuťák, hradecký sniper ale trefil pouze tyčku a o necelou minutu později se radovali hráči na druhé straně po vyrovnávací trefě Michala Bezoušky. Ještě větší radost poté v Černošicích způsobil Petr Kafka, který v čase 39:39 poslal svůj tým do Final Four extraligy.

17.06.2023 12:45| Čtvrtfinále 2| Černošice| 40 diváků