Brno přejelo Boskovice, dotáhne to na Final Four?

První čtvrtfinále se odehrálo v Boskovicích, kde ovšem domácí tým vůbec nedokázal využít výhody domácího prostředí a proti Mission Roller Brno vyšli gólově naprázdno. Naopak zápas sedl soupeři a Mission Roller Brno si prostřílel k vítězství 6:0. Čistým kontem přispěl k výhře brankář Jaroslav Chvátal, pěti body Filip Král. Blíž k postupu na finálový turnaj je po prvním utkání Brno.

Již úvod utkání nastínilo, pro kterou stranu se bude tento zápas vyvíjet příznivěji. Po necelých dvou minutách totiž vedli hráči z Brna, o což se postaral svou střelou Filip Král. Ten se následně prosadil téměř přesně v půlce první části. O pár minut později se k němu ještě přidal i Radek Kučeřík, který síť za brankáře Külzerem rozvlnil již potřetí. Následné přesilové hry na obou stranách změnu skóre nepřiseli, a tak po dvaceti minutách Boskovice prohrávaly o tři branky.

Začátek druhé části vypadal pro Boskovice už o něco příznivěji. Dokázali navázat na tempo soupeře, a začali se tak postupně čím dál tím více usazovat v útoku. Po desíti minutách hry ale přišel tvrdý direkt. Čtvrtou brankou pro domácí totiž přidal Zdeněk Kubica. Následná početní nevýhoda Brnu ani nijak nevadila, spíš naopak. Téměř okamžitě po jejím konci totiž dokázal prostřelit gólmana Boskovic opět Kubica. V samotném závěru pak skóre uzavřel svým zakončením Petr Obdržálek.

V odvetě budou muset Boskovice hodně zabrat, aby mohly ještě pomýšlet na postup na finálový turnaj.

17.06.2023 10:00| Čtvrtfinále 1| Boskovice