Archiv článků

Světový šampionát 2021 se uskuteční v Itálii!

čtvrtek 19.08.2021, 18:00
(Aktualizováno) Nejistá doba mezinárodnímu inline hokeji příliš nehrála do karet a po zrušeném mistrovství světa 2020, jenž měla hostit Kolumbie, to vypadalo, že se neuskuteční ani odložený turnaj v roce 2021. Šampionát ale nakonec uspořádá Itálie, hostit jej bude Roccaraso. Češi vyšlou národní tým mužů, který bude obhajovat stříbro z posledních World Roller Games 2019 z Barcelony.

Je to pro nás velký úspěch, shodují se David Svozil s Jakubem Trnkou

pondělí 02.08.2021, 06:42
Chtěli-li dorostenci zvednout opět pohár pro vítěze mistrovství Evropy zvednout nad hlavu, pak museli zvládnout nedělní finále s Itálií. Už po prvních 20 minutách nebylo pochyb o tom, že se Češi do kroniky vítězů zapíší potřetí v řadě. V poločase to bylo již 3:0 a konečný výsledek 5:2 zavdal důvod Čechům pořádně zisk mistrovského titulu oslavit. Taktéž se to ukázalo při rozhovorech, ve kterých byli zpovídáni kapitán David Svozil a brankář Jakub Trnka.

Dorostenci potřetí za sebou slaví titul mistra Evropy!

neděle 01.08.2021, 15:41
Poslední den šampionátu ve Švýcarsku měli dorostenci jediný úkol: porazit v odpoledním finále Itálii, aby mohli slavit zisk mistrovského titulu. A to nebyl pro ně vůbec žádný problém. Už během prvního poločasu nastříleli tři branky a bylo z toho vedení 3:0, na které Italové reagovat nedokázali. Sice dvě branky vstřelili, ale také dvě dostali a konečný výsledek zní 5:2. Dorost tak nadále sedí na trůnu pro mistra Evropy v inline hokeji. Gratulace!

Dorostenci byli v druhém hracím dni stoprocentní a ve fínále se utkají s Itálií!

sobota 31.07.2021, 17:22
Pakliže chtěli dorostenci projít až do samotného finále, pak museli zvládnout i sobotní odvety. K úplné jistotě jim stačilo vyhrát nad Švýcarskem, které se ukázalo opětovně jako náročný soupeř. Střela Jakuba Galnora tři a půl minuty před koncem ale vynesla Čechům důležitou výhru 3:2 a do souboje s Itálií mohli tak jít Češi uvolněně. Především skrze ofenzivní sílu dovedli zápas k výhře 4:2 a ve finále od 13:00 v neděli vyzvou Itálii, která v přímé bitvě o postup přehrála Švýcarsko 2:0.

Pocity po postupu do finále jsou úžasné, raduje se Jakub Galnor

sobota 31.07.2021, 11:16
Pokud chtěli dorostenci postoupit do finále, pak jim stačilo hned v prvním odvetném zápase porazit Švýcarsko a oplatit mu porážku 2:3 v prodloužení z prvního duelu. A to se povedlo, po výhře 3:2 mají už teď na druhou Itálii náskok dorostenci čtyři body a na svého finálového soupeře musí čekat. Jakub Galnor zápas rozhodl gólem tři a půl minuty před koncem. „Chtěl jsem to umístit do šibenice, a padlo to tam,“ říká jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu.

Štěpán Kundrík hodnotí prohru se Švýcarskem

sobota 31.07.2021, 08:31
Po prohře 3:4 se Švýcarskem již nemají junioři postup na svých holích. V sobotních 13:30 navíc již budou vědět, jak dopadl zápas Švýcarska s Itálií, ve kterém musí bezpodmínečně domácí země vyhrát. Na juniorech pak v tom případě bude nutnost srazit Slovensko za tři body, aby postoupili do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa. Proti Švýcarsku odchytal svoje první utkání gólman Štěpán Kundrík. „Dozvěděl jsem se to večer předtím,“ říká novopacký brankář.

Junioři nezískali v druhém hracím dni ani bod a postup nemají ve svých rukách

pátek 30.07.2021, 23:24
Výsledkově si druhý hrací den v Effretikonu představovali čeští junioři lépe. Proti Francii a Švýcarsku ale nezískali ani bod, čímž klesli v tabulce na páté místo a o postupu se rozhodne až v sobotu. Češi jej však nemají ve svých rukách a musí spoléhat taktéž na pomoc Švýcarska.

Bylo to odmakané, chybělo nám jenom pomyslné štěstíčko, mrzelo Matyáše Macase

pátek 30.07.2021, 17:47
Junioři v druhém dni zahajovali svůj dvojboj po obědě s Francií. Matyáš Macas sice dokázal srovnat na 1:1, jenže to bylo z české strany vše. Další dvě branky v utkání totiž padly do sítě české, a tak z toho byla prohra 1:3. O postup budou muset junioři zabojovat v druhém pátečním zápase, který svedou s domácím Švýcarskem. „Doufám, že se střelecky v dalších zápasech chytneme a bude nám to tam padat,“ hlásí Macas.

Italové nebyli lehký soupeř, tvrdí Matěj Pekař

pátek 30.07.2021, 11:44
Pokud chtěli bojovat dorostenci o titul mistra Evropy, museli hned úvodní zápas s houževnatou Itálií zvládnout. A to se povedlo náramně! Po dvou gólech v poslední desetiminutovce zápasu z toho byl konečný výsledek 3:0 a k přiblížení se finále stačí dorostencům zvládnout i odpolední zápas se Švýcarskem. „Doufáme, že to odpoledne zvládneme,“ hlásí střelec druhé branky v zápase, Matěj Pekař.

Do budoucích zápasů nám výhra nad Italy pomůže, říká Lukáš Plos

čtvrtek 29.07.2021, 22:51
Druhý zápas na šampionátu již junioři zvládli vítězně. Proti Itálii to ale nebylo vůbec jednoduché, a to i kvůli bouřlivé atmosféře, která během zápasu panovala. Češi vždy byli o gól napřed, Italové se ale dokázali dotáhnout a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Nemuselo však k tomu dojít, neboť v hektickém závěru dosáhli junioři branky, která ale nebyla kvůli úmyslnému posunutí uznána. „Neuznaná branka nás psychicky dostala hodně dolů,“ říká kapitán juniorky. Poslechněte si jeho hodnocení zápasu!

Dvakrát prodloužení, jednou výhra. Junioři mají po prvním hracím dni pět bodů

čtvrtek 29.07.2021, 22:44
První hrací den evropského šampionátu v Effretikonu přidělil českým juniorům dva zápasy, a to se Španělskem a Itálií. V obou muselo rozhodnout prodloužení a oba zápasy skončily shodným výsledkem 3:2. Jednou to však bylo z pohledu Španělska, které už po 10 minutách hry prohrávalo 0:2, leč předvedlo velkolepý obrat, podruhé to již bylo z pohledu našich juniorů, kteří proti Itálii ani jednou neztráceli a v prodloužení jim druhý bod vystřelil Martin Holba. Ve čtvrtek čeká juniory další porce zápasů, od 13:30 vyzvou Francii a v 18:10 odehrají duel se Švýcarskem.

Došly nám síly do obrany a soupeř nás zlomil, smutní André Lequin

čtvrtek 29.07.2021, 18:22
Mistrovství Evropy juniorů otevíral český výběr ve čtvrteční dopoledne, kdy poměřil své síly se Španělskem. I přestože vedl po deseti minutách 2:0, Španělé se nevzdali a ve druhém poločase poslali zápas do prodloužení. Když to vypadalo, že zápas budou muset nakonec rozhodnout nájezdy, sekundu před koncem rozhodli Španělé o výhře 3:2 v prodloužení. Ani 17 zákroků brankáře André Lequina tak nepomohlo k první výhře na turnaji. V pozápasovém hodnocení mluví nejenom o samotném utkání, ale i o tom, zda mu vyhovuje menší branka, než na kterou je zvyklý z ledního hokeje, kde hájí barvy Hradce Králové.

Reprezentace U16 a U18 zamíří do Švýcarska obhajovat zlaté medaile

čtvrtek 01.07.2021, 12:54
Do zahájení vrcholu sezóny inline hokeje zbývá mládežníkům necelý měsíc a po přípravném kempu v Kroměříži trenéři ukázali na 16 jmen jak v kategorii U16, tak v kategorii U18, které budou Českou republiku reprezentovat na přelomu července a srpna ve švýcarském Morges. Češi budou v městečku poblíž Lausanne – dá se říct již tradičně – obhajovat zisk zlatých medailí.

Mládežnické reprezentace čeká výběrové soustředění

úterý 22.06.2021, 08:00
V neděli 27. června se v Kroměříži uskuteční výběrové soustředění pro reprezentace do šestnácti a osmnácti let. Vrcholem by mělo následně být ME ve švýcarském Kaltbrunnu, kde Češi budou opět obhajovat evropské tituly. Sraz nominovaných je v 9:00 (U18) a v 9:30 (U16).

Informace k sezóně 2021

středa 14.04.2021, 15:08
Vzhledem k přetrvávajícím mimořádným opatřením MZČR a zejména pak k zákazu provozování vnitřních sportovišť, není zatím v dohlednu varianta regulérního zahájení soutěžního ročníku v běžném formátu. O možném uvolnění amatérského sportu a otevření vnitřních prostor sportovišť se vedou další jednání. Aktuální situaci nadále aktivně sledujeme a jsme v nejužším kontaktu při jednáních, zejména s NSA.