Češky si vymetly cestu do semifinále! Finsko přehrály 6:2

Češky si vymetly cestu do semifinále! Finsko přehrály 6:2

Do cesty o medailové boje se ženské reprezentaci postavily Finky. To ale pro česká děvčata nebyla zásadní překážka, protože soupeřky nepustily téměř do hry a po šesti brankách si zajistily postup do semifinále. V tom se střetnou s Kanadou v pozdním večerním čase od 21:30.

Výborný úvod nastartoval český tým, když si již ve 3. minutě zpracovala přihrávku v na úrovni branky Kateřina Flachsová, vybruslila si před brankářku a pohodlně zavěsila. Finky vzápětí inkasovaly podruhé. Než se totiž dokázala brankářka Koivistová zorientovat po předchozí střele, našla si volný kotouč Kristýna Kaltounková a v 6. minutě zvýšila na 2:0.

Finská brankářka byla jako na kolotoči. Ve 12. minutě na ni vypálila Čajanová, na což ještě dokázala zareagovat, jenže proti Kateřině Mrázové neměla šanci. Mrázová totiž ještě ze vzduchu vrátila puk do finské sítě. A v 16. minutě už to bylo o čtyři branky. Mrázová totiž v početní výhodě zakombinovala s Michaelou Jančovou, která natáhla ke střele a propálila Koivistovou.

Alespoň snížit se v první části povedlo Minnamari Tuominenové, která si nabruslila za obranu a pas od Marisy Klemolaové usměrnila za Plucnarovou. Češky se pohodlným vedením ale nenechali ukolíbat a i ve druhém poločase pokračovaly v útočných nájezdech.

Dobrou šanci měla sice na hokejce Karolína Kovářová, ale v gól ji přetavit nedovedla. To se povedlo ve 28. minutě Tereze Vanišové, která stála na konci parádní kombinace, jenž dokonale vyšachovala statické Finky.  Ač si znovu vzaly zpět čtyřbrankový náskok, o pár minut později tomu bylo znovu jinak. 

Podruhé se totiž prosadila Minnamari Tuominenová, již dobře viděla Parvianenová a po krátké stahovačce prostřelila Plucnarovou. Jenže ve 37. minutě hrála česká děvčata přesilovou hru. Dostatek prostoru a času na střelu měla Karolína Kovářová, která nezaváhala a tvrdou ránou propálila Koivistovou pošesté, aby dala výsledku razítko na 6:2!

Česko – Finsko 6:2 (4:1)

Branky a nahrávky: 3. Flachsová, 6. Kaltounková (Jančová), 12. Mrázová (Čajanová), 16. Jančová (Mlýnková), 28. Vanišová (Mrázová), 37. Kovářová (Flachsová) – 16. Tuominenová (Mar. Klemolaová), 30. Tuominenová (Parvianenová).

Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0.

Sestava Česka: Plucnarová – Jančová, Mrázová, Čajanová, Mlýnková – Flachsová, Kovářová, Vanišová, Kaltounková – Němcová, Pipková, Jůzková, Vonková.

Sestava Finska: Koivistová – Jokipeltová, Tuominenová, Ahvensalmiová, Parvianenová – Vaattovaaraová, Marisa Klemolaová, Heikuriová, Miisa Klemolaová.