Derby ovládli hráči Stormu! Získali tak skalp rivala Rats Prague

Závěrečným bodem sobotního programu na Nikolajce byl souboj Stormu a Rats. Vyrovnané utkání dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří své soupeře předčili hlavně v produktivitě. Díky tomu získali velmi tři cenné body a odčinili tak dopolední ztrátu bodů ze zápasu proti Hradci.

Pražské derby začalo velmi opatrně. Bylo vidět, že hráči obou týmů mají za sebou náročný zápas, a proto se snažili vyvarovat zbytečných chyb. Oba týmy si vytvořily několik šancí. Zatímco pokusy Rats neskončily gólem, domácím se podařilo skórovat. Jako první se na konci druhé minuty prosadil Mikuláš Skoupý. Na jeho druhou branku si diváci v hale museli počkat až do konce první části, kdy Skoupý potrestal hostující nemohoucnost ve zakončení svým druhým gólem v utkání. Na druhou branku Skoupého dokázal odpovědět hostující Oscar Flynn, ale poslední slovo měl Šimon Slavíček. Hráči Stormu tak ovládli první poločas s náskokem 3:1.

Druhá část hry byla ve znamení vyčkávání domácích a snahy o vyrovnání ze strany Rats. Domácí se s pukem příliš nehnali, snažili se ho držet a vyhnout se zbytečným chybám. Když se Rats podařilo dostat do šance, domácí hráči zabrali a z nebezpečných brejků trestali. Vedení z prvního poločasu se domácím podařilo nejen udržet, ale dokonce ho rozšířit. Nakonec zvítězili 7:4 a po předchozí ztrátě získali velmi cenné tři body.

Klíčovou postavou domácích byl Mikuláš Skoupý, který si připsal tři góly a dvě asistence.

11.05.2024 16:00| 2.kolo| Nikolajka| 30 diváků