Hradec bere i druhou výhru, proti Cvočkařům rozhodl kapitán Půlpán

Hradečtí hráči berou i ve druhém dnešním zápase výhru. Hořovice porazili 8:6 díky obratu ve druhém poločase a hned čtyřem brankám Aleše Půlpána. Kapitán domácího celku vstřelil jak vítězný gól, tak i branku do odkryté branky Hořovic.

Hradec vstoupil do utkání aktivněji, jako první však skórovali hosté. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Artem Hrabovetskyi a o minutu později přidal druhou hořovickou branku po rychlém brejku kapitán Daniel Čech. Prvního gólu se Hradec dočkal až v čase 7:55. Po nahrávkách Zděnka Čápa a Aleše Půlpána se prosadil Pavel Šimek. Vyrovnání přišlo krátce po čtvrtině zápasu. Filip Kuťák obral soupeře na jeho polovině při rozehrávce o kotouč a zakončil nad lapačku brankáře Nováka. Hořovice poslal znovu do vedení v sedmnácté minutě Artem Hrabovetskyi. Poločasová přestávka i tak byla vyrovnaná, protože se krátce po konci přesilovky prosadil v poslední minutě Aleš Půlpán.

Úvod druhého poločasu pak byl jasně v domácí režii. Po třiatřiceti vteřinách se protáhl obranou jako nůž máslem Filip Kuťák a o 24 vteřin později se po přesné kombinaci svého týmu trefil Aleš Půlpán. Hradečtí se znovu radovali na startu šestadvacáté minuty. Po pasu Čápa přidal svoji třetí branku zápasu Filip Kuťák. Pohledné kombinace byly vidět i na druhé straně hrací plochy. Po nahrávkách Štíbra a Žmoly se snížil hradecké vedení Lukáš Novák. Druhou desítku branek v utkání načali hosté v přesilové hře. Nahrávku Davida Jindry uklidil do sítě Jan Jindra II. Snížení na rozdíl jedné branky ale Hořovicím dlouho nevydrželo. Aleš Půlpán vzal situaci na pravé straně hrací plochy do vlastních rukou a individuálně se prosadil. Přetahovaná však pokračovala i nadále, ztrátu pouze jedné branky z hostujícího pohledu zajistil tři minuty před závěrečnou sirénou Lukáš Novák. Do prázdné branky však o osudu utkání rozhodl Aleš Půlpán.

20.05.2023 13:00| 3.kolo| Pardubice| 8 diváků