Drama až do poslední minuty. Češi zdolali Namibii a ve čtvrtfinále je čeká Kolumbie!

Drama až do poslední minuty. Češi zdolali Namibii a ve čtvrtfinále je čeká Kolumbie!
autor fotografie: David Šimon

Vyrovnaný a napínavý byl závěr skupiny A. Čeští junioři ale gólem v poslední minutě rozhodli o výhře nad Namibií a postupují ze druhé příčky do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále je vyzve Kolumbie.

Turbulentní začátek. Češi už po dvanácti vteřinách vedli nad Namibií, když zůstal nepokrytý před brankou Václav Komínek. Brankář Josef Zaferinu si ještě nestihl sáhnout na kotouč a už jej lovil z branky. 

Krátce po první brance ale Češi šli do oslabení.Namibie první početní výhodu využila a ani ne minutu po brance na 1:0 bylo srovnáno na 1:1. U tyče totiž zůstal opomenutý James De Jager. Vrátit vedení Čechům mohl Kuchař, který svižnou střelou otřel puk spojnici tyčí.

Branku měl Josef Zaferinu dobře postavenou, protože jeho konstrukce zazvonila znovu, když zakončoval Voska. A tyč zvonila i v 11. minutě potřetí, když ji trefil Václav Komínek, jenže ten si pozorně našel puk na brankové čáře a poslal jej do branky.

Skóre se ale brzy opět hnulo. V 16. minutě sice Lequin vychystal Dominika Brauna, ale Namibie útočný výpad zopakovala a Mickah Januarie před českou brankou už našel cestu ke srovnání.

Vyrovnaný stav 2:2 trval až do 27. minuty. Namibie postupně zvyšovala tempo a odměnou jí byla branka Jamese De Jagera, který si na zadní tyči počkal na pas od Keanana Simpsona. 

Češi čekali pět minut, aby se dočkali srovnání. Tyč sice cinkla po nenápadné střele Dundy a úniku Skoupého, smůlu ale protrhl Adam Abazaj. V přečíslení dva na jednoho si počkal na milimetrovou přihrávku od Zapletala a překonal Josefa Zaferinu.

V závěru druhé poloviny dostali čeští junioři výhodu přesilové hry, ale vážnější šanci si nepřipravili. Když už zápas směřoval do prodloužení, v čase 39:35 přišla střela kapitána Jakuba Kuchaře, který rozhodl o zisku tří bodů pro české barvy!

Česko – Namibie 4:3 (2:2)

Branky a nahrávky: 1. Komínek (Kuchař), 11. Komínek, 32. Abazaj (Zapletal), 40. Kuchař (Dunda) – 2. Jager (Simpson), 16. Januarie (Zaferinu), 27. Jager (Simpson).

Česko: Lequin – Kulhánek, Dunda, Kuchař, Abazaj, Komínek, Novotný, Zapletal, Voska, Halbych, Havlík, Zdeněk, Skoupý.

Namibie: Zaferinu Josef – Barstlap, Laporte, Januare, Dedig, Simpson, Schulze, Coetzee, Zaferinu Josua, Mentzel, De Jager, Braun.