Češi míří na Světové hry! Kapitánem bude Kafka

Český národní tým směřuje do amerického Birminghamu, kde odstartují Světové hry. Češi se na turnaji představí v roli obhájce z posledních Světových her a taky úřadujícího světového šampiona.
Světové hry vypuknou už ve čtvrtek 7. července a samotné boje o cenné kovy v inline hokeji začnou v pátek 8. července ve sportovním centru CrossPlex, konkrétně v Bill Harris Areně s kapacitou 5000 diváků. Ve skupině A se postupně Češi utkají s Lotyšskem, Švýcarskem a Itálií. Začátky všech českých zápasů jsou shodně naplánovány na 22:00 (SEČ). Semifinále turnaje se odehraje v pondělí 11. července a finále v úterý 12. července.
Nominace
Brankáři: Daniel Brabec (Villeneuve-FRA), Dominik Frodl (IHC Roller Storm Praha). Hráči: Patrik Šebek (Rethel-FRA), Petr Kafka (SK Černošice), Jakub Bernad (IHC Prague Rats), Tomáš Rubeš (IHC Prague Rats), Marek Loskot (SK Černošice/Rethel-FRA), Oscar Flynn (IHC Prague Rats), Štěpán Turek (IHC Prague Rats), Aleš Chamrád (SK Černošice/Rethel-FRA), Jan Vyoral (IHC Devils Zlín/Vierzon-FRA), Martin Fiala (IHC Prague Rats/Milano Quanta-ITA), Mikuláš Zbořil (IHC Night Birds Přerov), Filip Kuťák (ILHK Hradec Králové).
Trenér: Martin Tvrzník
Manažer: Martin Mecera
Zápasy českého týmu ve skupině A
08.7.2022 | 22:00 SEČ | Česko – Lotyšsko
09.7.2022 | 22:00 SEČ | Švýcarsko – Česko
10.7.2022 | 22:00 SEČ | Česko – Itálie