Gólová přestřelka vyšla lépe Hradci. Východočeši tak ovládli základní část!

Hned sedmnáct gólů přinesl boj pražského Roller Stormu proti Hradci Králové. Pražané jich mají na kontě šest, Východočeši hned jedenáct. Hradečtí se dostali do vedení už na samém počátku utkání a přestože se domácí snažili dotahovat, ke svému soupeři se už nepřiblížili. Díky tomu se Hradec může pyšnit vítězstvím v základní části STILMAT extraligy, skupiny západ.

Už v první minutě otevřel skóre utkání Hradec Králové. A to zásluhou Filipa Kuťáka, který v poslední možnou chvíli dorazil kotouč za záda Hausera. Domácí se sice osmělili, nicméně pak přišla studená sprcha v podobě signalizované výhody Hradce a dalšího gólu, tentokrát z hole Filipa Pavlíka. Jeho vedení ještě vzápětí navýšil Lukáš Novák.

Přestřelka pokračovala další trefou Roller Stormu od Filipa Nováka. Nicméně Hradci vyšla následná přesilovka, kterou gólově proměnil Aleš Půlpán, následně pak Filip Kuťák. Do konce poloviny ještě upravil skóre z pohledu Roller Stormu Natan Vráblík.

Ve druhé polovině se dostal do hradecké branky André Lequin. Ten byl gólově pokřtěn už po minutě pobytu na hřišti zásluhou Matěje Gardoně. Následně se ale rozjel hradecký gólostroj. Postupně se střelecky prosadili Aleš Půlpán, Šimon Marha a Filip Pavlík. Pak se ale Roller Storm snažil dotáhnout dvěma góly. Nejprve z hole Filipa Nováka, následně Natana Vráblíka.

Zbytek druhé poloviny už tolik gólů nepřinesl. Hradec už jen upravil skóre třemi trefami od Filipa Pavlíka, Lukáše Nováka a Jakuba Nováka, Roller Storm korigoval vývoj zápasu trefou Dominika Bílka. Východočeši tak definitivně stvrdili vítězství 11:6, čímž z Prahy odjížděli neporaženi a ovládli celou základní skupinu.

11.06.2022 13:30| 6.kolo| Nikolajka| 67 diváků