Kanci vedení proti Brnu neudrželi, rozhodla smršť ve druhé půli

Uherskobrodští Kanci prohráli v 1. kole STILMAT extraligy doma s Brnem 4:6. Domácí přitom po poločase vedli o dvě branky, když odpověděli na rychlou branku Missionu. Jenže druhá půle vyšla výrazně lépe hostům, kteří v ní udeřili pětkrát a radují se z vítězství.

Hosté šli v utkání rychle do vedení, když se prosadil Jiří Drobný. Domácí po úvodní desetiminutovce zvýšili tempo a tečí se prosadil Martin Červenka. Na druhé straně se do šance dostal Kazlepka, ale trefil tyč. Uherský Brod pak měl přece jen více ze hry a projevilo se to i na gólech.

Nejdříve otočil vývoj utkání Jan Mikulec po hezké přihrávce od Šillera, o dvě minuty později už domácí vedli o dvě branky. Po velmi pohledné akci a přihrávce na kruh pověsil puk pod břevno Filip Stiksa. V závěru prvního poločasu ještě zahrozil Strýček, ale narazil na dobře chytajícího Tomáše Málka.

Ve druhé půli utkání ještě dlouho k ohrožení branky nedocházelo. Nakonec z první větší šance skóroval Filip Ondráček a zařídil Brnu snížení. Právě tehdy domácí utkání nejspíš ztratili, protože inkasovali třikrát během pěti minut. Záhy totiž vyrovnal Dominik Hrachovina a úplně utkání otočil Jiří Drobný střelou z pravého kruhu někam pod víko.

Definitivně naděje Kanců uzemnilo šest sekund ve 34. minutě. Nejdřív se prosadil David Sedláček a prakticky ihned po buly zvýšil už na 6:3 pro Mission Roller Lukáš Kaukič. Za Brod ještě snížil Filip Stiksa svou druhou brankou v utkání, ale přes tlak ani odvolání brankáře už domácí se zápasem více neudělali.

07.05.2022 10:00| 1.kolo| Uh.Brod