Světový výběr kousal jen polovinu, Češi nastříleli jedenáct branek

Čeští hokejisté v kategorii Masters slaví úvodní vítězství na mistrovství světa. Po vyrovnaném začátku přehráli světový výběr především ve druhém poločase, ve kterém osmi brankami výrazně odskočili. Po vítězství v poměru 11:4 mají na kontě úvodní tři body.

Velký favorit z České republiky nezačal proti světovému výběru příliš dobře a za svůj přístup byl v polovině čtvrté minuty potrestán inkasovanou brankou. Vedení však soupeři vydrželo necelé dvě minuty, Tomáš Langr totiž přesným pasem před brankou našel Martina Voleského, kterému jen stačilo nastavit hokejku. Když o chvilku později skóroval Luboš Vích, vypadalo to na spanilou českou jízdu. Tým Světa se ale držel a ještě dvakrát dokázal manko smazat. Po gólu Tomáše Hejduka zněla poločasová siréna za výsledku 3:3.

Po pauze však soupeři fyzicky naprosto odešli. Češi během čtyř minut nastříleli do jejich sítě tři branky, hrdinou se stal Tomáš Hejduk, který jako první Čech na turnaji dokonal hattrick. Tým Světa se již vzpamatovat nedokázal, naopak naši reprezentanti rozjeli gólové představení.  Prosadili se Voleský, dvakrát Pavel a Robert Hanákovi. Češi nakonec zvítězili hladce 11:4.

Česko - Tým Světa 11:4 (3:3).

Branky a nahrávky: 7. Voleský (Langr), 8. Vích, 15. Hejduk (Balázs), 22. Hejduk (P. Hanák), 24. Hejduk, 24. Voleský (T. Hanák), 31. P. Hanák, 32. P. Hanák, 38. Vích, 39. R. Hanák (Voleský), 40. R. Hanák (Balázs).

Česko: Málek (21. Pavlíček) – Balázs, Plášek, Vích, Hejduk – P. Hanák, R. Hanák, Schubert, Voleský, Pospíšil, Kala, P. Würtherle, Langr.