Češi zahájili porážkou s Finskem

Česká reprezentace vstoupila do mistrovství světa IIHF v Německých Drážďanech porážkou s Finskem 4:5 v prodloužení a to i přesto, že v průběhu utkání vedla již 3:0 a 4:3.

Český výběr do utkání vstoupil výrazně aktivněji a zatlačil svého soupeře do defenzívy.
I přes herní převahu skončila první čtvrtina bez branek.
V té druhé však byla již herní převaha našeho výběru zúročena i gólově.
Po 33 sekundách se prosadil po spolupráci s Loskotem Kafka 1:0.
V čase 19:22 předvedl parádní individuální akci Loskot a efektivně zakončil - 2:0.
Minutu před koncem druhé čtvrtky pak při přesilové hře na 3:0 zvýšil opět Kafka.
Jak výborně druhé čtvrtka skončila, tak o to hůře začala ta třetí.
Finové, kteří do této chvíli převážně bránili výrazně zvýšili svojí aktivitu a hned po 9 sekundách snížil Miettinen.
Češi byly evidentně rychlou brankou zaskočeni a více se stáhli do obrany, čehož v čase 25:51 využil Lappalainen a snížil na rozdíl jediné branky.
Katastrofální úvod třetí čtvrtiny pak podrhl Huhtala a vyrovnal na 3:3.
Finský obrat během 3:41 min donutil trenéra Hemského vyžádat si oddechový čas.
Po úvodním šoku se pak hra přeci jen vyrovnala a do konce třetí části hry se již nic významného nezměnilo.
Češi pak ještě jednou strhli vedení na svojí stranu, když se při přesilové hře v čase 42:04 potřetí v zápase prosadil Kafka 4:3.
Bohužel ani toto vedení se nepodařilo českému výběru udržet a pouhé 3 vteřiny před koncem poslal utkání do prodloužení Miettinen.
Kalich hořkosti pak češi do dna vypily v prodloužení, kdy po hrubé chybě v obraně rozhodl o výhře Finska Saarinen.

ČESKÁ REPUBLIKA - FINSKO 4:5 prodloužení
(0:0 , 3:0 , 0:3 , 1:1 - 0:1)

Branky, asistence: 12:33 Kafka (Loskot, Šimo), 19:22 Loskot, 22:54 Kafka (Strýček, Šimo), 42:04 Kafka (Strýček, Šimo) - 24:09 Miettinen (Lohtander), 25:51 Lappalainen (Penttinen, Stromberg), 27:41 Huhtala (Markkanen, Sallinen), 47:57 Miettinen (Sallinen, Kossila), 52:27 Saarinen (Lohtander).

Vyloučení: 2:3

Využití: 2:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Scott, Friday.

Dnes se český výběr od 20:00 utká s domácím Německem, které ve včerejším zápase podlehlo hladce Švédsku 1:7.