Prague Rats na nájezdy udolali Zlín a čeká je repríza loňského finále proti Brnu

Inline hokejisté Prague Rats porazili v druhém semifinálovém utkání Final Four STILMAT extraligy v Přerově Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Celek z hlavního města ve druhém poločase dotáhl dvoubrankovou ztrátu a v samostatných nájezdech mu zařídil postup do finále Oscar Flynn. O titul si to Rats stejně jako v minulé sezoně rozdají s Brnem, zlínští Devils nastoupí do zápasu o bronz proti Hradci Králové.

Bezbrankový stav mohl změnit Rubeš. Útočník Rats si roztáhl zlínského gólmana Kořénka, jenže vzápětí před prázdnou bránou nenašel ani jednoho ze spoluhráčů. Pražané obléhali branku Devils při tříminutovém vyloučení Bachánka, všechny jejich pokusy ale pokryl pozorný Kořének. Prosadit se znovu nedokázal ani Rubeš, jemuž po dlouhé a přesné nahrávce od Přibyla sjel kotouč z hole. 

V čase 12:32 udeřil Zlín. Do vedení poslal Devils Lukáš Chludil, který po přihrávce Pavlůska zamířil z pravé strany za přesunujícího se Michajlova. Vyrovnat se snažil Flynn, jeho střelu z mezikruží však zastavil Kořének. Ten si později poradil také se zakončením Davida Bernada, které vytěsnil na zadní mantinel. Rats zlomili Kořénkovo kouzlo až sedm sekund před vypršením první půle. Adam Přibyl po spolupráci s bratry Bernadovými nasměroval puk do pravého dolního rohu zlínské brány a využil přesilovku. 

Ve 23. minutě znovu zafungovala spolupráce dua Chludil – Tomáš Pavlůsek. Po ráně zblízka od druhého jmenovaného se Michajlov natahoval marně a Zlín opět vedl. Daleko od vyrovnání nebyl David Bernad, Kořénkovi proti jeho střele pomohla tyč. Jeho protějšek Michajlov pravým betonem zneškodnil křížný pokus Šindelka a zblízka vychytal dorážejícího Ramerta.

Devils se potřetí radovali v čase 26:58. Richard Hrazdira přihrál Adamu Hamrlovi a na jeho střelu k pravé tyči Michajlov lapačkou ani betonem nedosáhl. Rats se dostali na kontakt díky Oscaru Flynnovi, který zakončil do horní části branky a nad padajícího Kořénka. Vyrovnání zařídili v 32. minutě bratři Bernadové: Jakub bruslí přikopl kotouč Davidovi, jenž si kličkou do bekhendu položil Kořénka a odrazem o horní tyč skóroval.

Rozhodnout pak mohly oba týmy, proti velkým šancím se zaskvěli Michajlov i Kořének. Druhý semifinálový duel tak za nerozhodného stavu pokračoval prodloužením. To mohl ukončit Flynn, který jel po faulu Šindelka trestné střílení, Kořének ale jeho bekhendový blafák zlikvidoval lapačkou. Vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich spolu na dálku soupeřili Zlíňan Richard Hrazdira a Pražan Adam Přibyl, oba se prosadili dvakrát. Rozhodující trefu si nicméně připsal Oscar Flynn a poslal Rats do finále. Filip Šindelek na jeho gól už nedokázal odpovědět. 


22.06.2024 11:30| Semifinále| Přerov| 88 diváků
IHC Prague Rats
IHC Prague Rats
IHC Devils Zlín
4:3 SN
IHC Devils Zlín
Přesilové hry: -:- | PPG: 1:0 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Tomáš Veselý, Tomáš Výborný

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
12:32IHC Devils Zlín-0:1Lukáš ChludilTomáš Pavlůsek
19:53IHC Prague RatsPPG1:1Adam PřibylDavid Bernad, Jakub Bernad
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
22:14IHC Devils Zlín-1:2Tomáš PavlůsekLukáš Chludil
26:58IHC Devils Zlín-1:3Adam HamrlaRichard Hrazdira
28:23IHC Prague Rats-2:3Oscar Flynn
31:04IHC Prague Rats-3:3David BernadJakub Bernad
Prodloužení
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
45:00IHC Prague RatsSN4:3Oscar Flynn
Prodloužení
bez branek