Další učastníkem Final Four je loňský vítěz, který i napodruhé porazil v derby Storm

Další učastníkem Final Four je loňský vítěz, který i napodruhé porazil v derby Storm

Co se dařilo Roller Stormu Praha v základní části, to se nepovedlo ve čtvrtfinále. Pražský tým totiž jako jediný dokázal dvakrát zdolat vítěze západní skupiny Prague Rats, ovšem soupeř jim ve čtvrtfinále porážky vrátil i s úroky a cesta Roller Stormu končí ve čtvrtfinále. Prague Rats budou v silné konkurenci po roce obhajovat zisk trofeje na Final Four.

Druhý čtvrtfinálový zápas mezi IHC Prague Rats a IHC Roller Storm začal aktivně z obou stran. Hned ve čtvrté minutě se prosadil Jakub Bernad, který po asistencích Oscara Flynna a Martina Tvrzníka otevřel skóre zápasu. Storm však rychle odpověděl v sedmé minutě, kdy Lukáš Strnad vyrovnal nádhernou střelou z dálky.

První poločas pokračoval v rychlém tempu a ve dvanácté minutě se opět ujali vedení Rats, když Oscar Flynn prostřelil brankáře střelou pod horní tyčku po přihrávce Petra Haška. Roller Storm se dočkal vyrovnání v 11. minutě, kdy se prosadil Matěj Strnádek

Hokejisté Rats však nezůstali pozadu a ve 13. minutě se opět dostali do vedení, když Oscar Flynn střelou z blízkosti překonal brankáře po asistenci Martina Tvrzníka. V závěru prvního poločasu, ve 19. minutě, přidal další branku Jakub Bernad, který se prosadil po rychlé kombinaci s Martinem Tvrzníkem a poslal svůj tým do poločasu s vedením 4:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Rats v tempu a ve dvaadvacáté minutě se opět radovali z branky. Po další skvělé kombinační akci se prosadil opět Oscar Flynn a s nadějí Stormu to v tuto chvíli vypadalo bledě. Rats pokračovali ve své dominanci a ve třicáté minutě přidal další zásah Oscar Flynn, který tak poslal svůj tým do vedení už 6:2.

Roller Storm se však nevzdával a ve třiatřicáté minutě vykřesal naději Lukáš Strnad po přihrávce Mikuláše Skoupého a Šimona Slavíčka. O dvě minuty později přidal další branku ještě Šimon Slavíček. V závěru zápasu se Roller Storm pokusil o závěrečný tlak a hru bez brankáře. V poslední minutě se jim podařilo uzavřít Rats na jejich polovině, vytvořili si několik šancí a po jedné z nich Lukáš Strnad snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se už ale Stormu nepodařilo. 

Prague Rats tak po zásluze přidali druhé vítězství a po roce si znovu zopakují účast na Final Four, kde budou živit naději na obhajobu vítězství!


15.06.2024 17:00| Čtvrtfinále 2| Nikolajka| 30 diváků
IHC Prague Rats
IHC Prague Rats
IHC Roller Storm Praha
6:5
IHC Roller Storm Praha
Přesilové hry: -:- | PPG: 1:0 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Michal Pahulák, Michael Horák

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
04:40IHC Prague Rats-1:0Jakub BernadOscar Flynn, Martin Tvrzník
07:11IHC Roller Storm Praha-1:1Lukáš StrnadMikuláš Skoupý, Matěj Kvasnička
09:53IHC Prague Rats-2:1Martin Tvrzník
10:56IHC Roller Storm Praha-2:2Matěj StrnádekMichal Novák, Jiří Stejskal
13:00IHC Prague Rats-3:2Oscar FlynnPetr Hašek
19:39IHC Prague Rats-4:2Jakub BernadMartin Tvrzník
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
22:00IHC Prague Rats-5:2Oscar FlynnJakub Bernad
30:07IHC Prague RatsPPG6:2Oscar FlynnJakub Bernad, Adam Přibyl
33:53IHC Roller Storm Praha-6:3Lukáš StrnadMikuláš Skoupý, Šimon Slavíček
35:10IHC Roller Storm Praha-6:4Šimon SlavíčekLukáš Strnad, Mikuláš Skoupý
39:17IHC Roller Storm Praha-6:5Lukáš StrnadŠimon Slavíček