Přerov na úvod čtvrtfinále rozstřílel Zlín a má postupový mečbol

Přerov na úvod čtvrtfinále rozstřílel Zlín a má postupový mečbol

Inline hokejisté Přerova porazili v prvním utkání čtvrtfinále play-off Stilmat extraligy doma Zlín vysoko 6:1 a v sérii vedou 1:0. Hattrickem se na tom podílel Karel Plášek, který se celkově trefil nakonec čtyřikrát. Jediným z hráčů Devils, jenž dokázal překonat brankáře Night Birds Petra Žurka, byl Adam Hamrla. Night Birds tak ve druhém duelu budou útočit na postup do Final Four, Zlínští budou odvracet konec sezony.

Oba góly v prvním poločase padly během úvodní pětiminutovky. Nejprve Indrák našel Karla Pláška a jeho střela zapadla za pravou tyč zlínské branky. V čase 4:54 pak stál na konci přerovské kombinace Daniel Indrák, jemuž po přihrávce Ministra stačilo zakončit do prázdné brány. Devils ztroskotávali na skvěle chytajícím Žurkovi, jenž zastavil například únik Richarda Hrazdiry. Dvě minuty před koncem první půle sice puk do branky dostali, rozhodčí ale těsně předtím přerušil hru a gól platit nemohl.

Ve 24. minutě podruhé v zápase zafungovala spolupráce Indrák – Karel Plášek a Přerov se dostal do tříbrankového vedení. Plášek pak v čase 27:28 zkompletoval hattrick, když z pravé strany zamířil do volného prostoru mezi Kořénkovými betony. Zlín ukončil gólový půst až na začátku poslední desetiminutovky. Rána Adama Hamrly se zastavila až v pravém horním rohu přerovské brány. To však bylo ze strany Devils vše.

Ve zbytku duelu už se prosazovali pouze Hanáci. Ti sice dvakrát minuli prázdnou branku, mrzet je to nicméně nemuselo. Ve 38. minutě totiž v rozmezí 25 sekund udeřili Karel Plášek a Tomáš Andrýsek. Prvně jmenovaný skóroval při vlastním oslabení a zlínské hře bez brankáře, druhý zase najetý z levého křídla. 15.06.2024 16:00| Čtvrtfinále 1| Přerov| 108 diváků
IHC Devils Zlín
IHC Devils Zlín
IHC Night Birds Přerov
1:6
IHC Night Birds Přerov
Přesilové hry: -:- | PPG: 0:0 | SHG: 0:1
Rozhodčí: Marek Šiška, Marek Šiška ml.

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
02:40IHC Night Birds Přerov-0:1Karel PlášekDaniel Indrák
04:54IHC Night Birds Přerov-0:2Daniel IndrákDaniel Ministr, Michal Hotěk
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
23:12IHC Night Birds Přerov-0:3Karel PlášekDaniel Indrák
27:28IHC Night Birds Přerov-0:4Karel PlášekDaniel Ministr, David Svozil
31:55IHC Devils Zlín-1:4Adam HamrlaJan Ramert
37:25IHC Night Birds PřerovSHG1:5Karel Plášek
37:50IHC Night Birds Přerov-1:6Tomáš AndrýsekDavid Svozil