Derby v dramatickém čtvrtfinálovém prodloužení zvládli hráči Rats, mají tak první bod

Derby v dramatickém čtvrtfinálovém prodloužení zvládli hráči Rats, mají tak první bod

V dramatickém čtvrtfinálovém zápase Stilmat Extraligy se IHC Prague Rats podařilo získat první bod v sérii s IHC Roller Storm. Ač Rats nastoupili bez několika hráčů, tak dokázali po většinu zápasu držet vedení, které až v samotném závěru dokázali hráči Roller Stormu srovnat. Prodloužení ovšem rozhodlo, že Jakub Bernad první bod v sérii posunul na stranu Prague Rats.

První čtvrtfinálový zápas mezi IHC Prague Rats a IHC Roller Storm byl plný napětí a zvratů. Rats se ujali vedení již v šesté minutě, kdy Oscar Flynn využil přesilovku a po několika křížných přihrávkách zakončil za záda Gabrišky. V šestnácté minutě prvního poločasu přidali Rats další branku, když se po rychlé kombinační akci a křížné přihrávce od Jakuba Bernada prosadil Oscar Flynn podruhé. Rats i v šesti hráčích odcházeli do šaten za vedení 2:0 pro svůj tým.

Hráči Roller Stormu však nesložili zbraně a ve druhém poločase začali dotahovat. V sedmadvacáté minutě snížil na 2:1 Lukáš Strnad, který využil bleskurychlou přesilovku a přesnou střelou k tyči překonal Lukeše. V posledních sekundách druhého poločasu se Stormu podařilo vyrovnat při závěrečné power play, když se nádhernou střelou prosadil Matěj Kvasnička dvě vteřiny před koncem. Storm si tak vybojoval prodloužení!

Prodloužení bylo dlouho vyrovnané, na obou stranách bylo k vidění několik šancí. Když už to vypadalo, že zápas půjde do nájezdů, rozhodl po přihrávce Lukeše přesnou střelou Jakub Bernad. Ten tak vybojoval pro Rats první vítězství.


15.06.2024 14:00| Čtvrtfinále 1| Nikolajka
IHC Roller Storm Praha
IHC Roller Storm Praha
IHC Prague Rats
2:3 P
IHC Prague Rats
Přesilové hry: -:- | PPG: 1:0 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Michal Pahulák, Michael Horák

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
06:37IHC Prague Rats-0:1Oscar FlynnAdam Přibyl, Jakub Bernad
16:12IHC Prague Rats-0:2Oscar FlynnJakub Bernad
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
27:27IHC Roller Storm PrahaPPG1:2Lukáš StrnadŠimon Slavíček, Viktor Štípek
39:58IHC Roller Storm Praha-2:2Matěj KvasničkaLukáš Strnad, Michal Novák
Prodloužení
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
44:02IHC Prague Rats-2:3Jakub BernadMartin Lukeš