Storm otočil zápas proti Rats ve druhém poločase.

Storm otočil zápas proti Rats ve druhém poločase.

Poslední utkání základní části proti sobě postavilo dva pražské celky. Domácí Rats a hostující Storm. Rats v zápase vedli o dva góly a přesto to na výhru nestačilo. Hosté vstřelili ve druhém poločase pět branek a utkání zdárně otočili. Oba týmy se za týden utkají ve čtvrtfinále.

Na Zimním stadionu Nikolajka se proti sobě postavily dva pražské týmy. V prvním poločase rychle dostali do vedení hráči Storm, když po dvaceti sedmi sekundách rozradostnil fanoušky hostí Lukáš Strnad. Domácí Rats utkání otočili během jedné minuty. V rozmezí třiceti devíti sekund se prosadil Lukáš Bednařík a Jakub Bernad. Do konce prvního poločasu už branka nepadla. A to ani po vyloučení Jakuba Bernada, když hosté hráli přesilovku.

Druhý poločas začali aktivněji domácí hokejisté. V čase 21:44 se prosadil podruhé v utkání Jakub Bernad. To ale bylo z domácí strany vše. Hosté během jedné minuty srovnali stav utkání. Trefili se Michal Novák a Matěj Strnádek. To ale z jejich strany nebylo vše. Za necelé dvě minuty prostřelil Lukeše Mikuláš Skoupý a hosté rázem vedli. Za chvíli se hráči Stormu trefili popáté. Šimon Slavíček prostřelil Lukeše a zdálo se, že je rozhodnuto. Hráči Rats v sobě již neměli dost síly na to zápas vyrovnat. Ba naopak. Při power-play domácích se Strom prosadil pošesté. Mikuláš Skoupý trefil prázdnou bránu a pečetil vítězství hostů. Storm nakonec vyhrál 6:3. Oba týmy se za týden potkají ve čtvrtfinále.08.06.2024 15:00| 6.kolo| Nikolajka| 30 diváků
IHC Prague Rats
IHC Prague Rats
IHC Roller Storm Praha
3:6
IHC Roller Storm Praha
Přesilové hry: -:- | PPG: 0:0 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Michal Pahulák, Petr Karlík

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
00:27IHC Roller Storm Praha-0:1Lukáš StrnadJakub Hašek, Michal Novák
08:10IHC Prague Rats-1:1Lukáš BednaříkŠtěpán Turek
08:59IHC Prague Rats-2:1Jakub BernadTomáš Rubeš, Petr Šinágl
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
21:44IHC Prague Rats-3:1Jakub BernadPetr Šinágl, Martin Tvrzník
32:44IHC Roller Storm Praha-3:2Michal NovákJosef Halbych, Šimon Slavíček
33:13IHC Roller Storm Praha-3:3Matěj StrnádekJiří Stejskal, Šimon Slavíček
35:07IHC Roller Storm Praha-3:4Mikuláš SkoupýJakub Kuchař, Jakub Hašek
36:54IHC Roller Storm Praha-3:5Šimon SlavíčekMatěj Kvasnička
39:55IHC Roller Storm PrahaEN3:6Mikuláš SkoupýLukáš Strnad, Ondřej Gabriška