Přerov v závěru otočil duel s Uherským Brodem a čtvrtfinále odehraje doma

Přerov v závěru otočil duel s Uherským Brodem a čtvrtfinále odehraje doma

Inline hokejisté Přerova díky gólu Tomáše Hanáka při hře bez brankáře udolali na své půdě Uherský Brod 6:5. V tabulce se tak vrátili na druhé místo před Zlín, který je předtím po výhře v dopoledním vzájemném zápase předskočil. Právě s Devils se Night Birds střetnou ve čtvrtfinále play-off. Kanci půjdou ze čtvrté příčky na vítěze skupiny Východ – Mission Roller Brno.

Přerov se rychle dostal do vedení, už po 58 sekundách zakončoval do Hradilově přihrávce do prázdné branky Tomáš Hanák. Uherský Brod odpověděl v čase 5:50, kdy se prosadil Dominik Luža. Night Birds opět odskočili po forhendové kličce Karla Pláška ze samostatného úniku, jenže zanedlouho vyrovnal rychlou střelou zblízka nejproduktivnější hráč Kanců Jiří Suhrada. Domácí měli ve zbytku prvního poločasu převahu, na Nowaka ale už do přestávky nevyzráli. Přerovský kapitán Zbořil trefil z levé strany tyč hostující branky.

Úvod druhé části vyšel znovu „sovičkám“. Nowaka překonal Tomáš Andrýsek a vrátil svému týmu těsný náskok. Ten Přerovu vydržel přesně do 24. minuty, kdy ho smazal Milan Šiller. Následně Šejba dvakrát nestačil na zakončení Daniela Gazdy, který se prosadil z první a poté po chybě Indráka na obranné polovině. Korigovat se pokoušel Hradil, jenže na Nowaka si u levé tyče nepřišel.

Night Birds si v 35. minutě vzali oddechový čas a ten se jim vyplatil. Při tlaku na útočné polovině nejprve zblízka snížil Radim Hradil a za dalších osm sekund vyrovnal střelou do horního rohu Nowakovy branky Mikuláš Zbořil. Nerozhodný stav nicméně domácím nestačil a v závěru sáhli ke hře bez brankáře. Ta jim vyšla v čase 38:45, kdy kotouč nasměroval za vzdálenější tyč brodské brány Tomáš Hanák a druhou trefou v zápase zařídil Přerovu hubené vítězství. 08.06.2024 13:00| 6.kolo| Přerov| 88 diváků
IHC Night Birds Přerov
IHC Night Birds Přerov
IHC KANCI Uherský Brod
6:5
IHC KANCI Uherský Brod
Přesilové hry: -:- | PPG: 0:0 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Stanislav Lerch, Pavel Obadal

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
00:59IHC Night Birds Přerov-1:0Tomáš HanákRadim Hradil
05:50IHC KANCI Uherský Brod -1:1Dominik LužaJiří Karafiát, Jiří Suhrada
08:48IHC Night Birds Přerov-2:1Karel Plášek
09:06IHC KANCI Uherský Brod -2:2Jiří SuhradaDaniel Gazda, Jiří Karafiát
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
20:26IHC Night Birds Přerov-3:2Tomáš AndrýsekKarel Plášek
24:00IHC KANCI Uherský Brod -3:3Milan ŠillerJiří Karafiát
26:08IHC KANCI Uherský Brod -3:4Daniel GazdaJiří Karafiát, Dominik Luža
29:56IHC KANCI Uherský Brod -3:5Daniel GazdaJiří Suhrada
35:30IHC Night Birds Přerov-4:5Radim HradilMikuláš Zbořil
35:38IHC Night Birds Přerov-5:5Mikuláš ZbořilRadim Hradil
38:45IHC Night Birds Přerov-6:5Tomáš HanákKarel Plášek