Zlín rozstřílel Přerov a v tabulce ho vystřídal na druhém místě

Inline hokejisté Zlína porazili v závěrečném šestém kole základní části skupiny Východ Stilmat extraligy Přerov na jeho hřišti 9:4. Devils o výsledku rozhodli především v prvním poločase, ve kterém skórovali sedmkrát. Night Birds tak oplatili porážku z prvního vzájemného zápasu a v průběžné tabulce je připravili o druhé místo. Přerov má však k dobru odpolední duel proti Uherskému Brodu a v případě výhry půjde do čtvrtfinále play-off z druhé pozice.

Zlín byl v prvním poločase aktivnější a po necelých dvou minutách otevřel skóre Filip Šindelek. Na něj navázal Richard Hrazdira, který se po Juríkově přihrávce nejlépe zorientoval před brankou. Přerov se poprvé a naposledy dostal v utkání na dostřel po přečíslení dvou proti jednomu. Plášek oslovil Radima Hradila a ten ranou bez přípravy překonal přesunujícího se Kořénka.

Hosté dokázali odpovědět pěti góly v řadě. V desáté minutě se střelou zápěstím z pravé strany prosadil Lukáš Chludil, po něm na Šejbu v bráně Night Birds dokázali vyzrát také Filip Šindelek a Tomáš Pavlůsek. Šindelek se po zakončení z levého křídla trefil podruhé v zápase, Pavlůskovi zase po nabídce Davida Hrazdiry stačilo usměrnit kotouč do prázdné přerovské branky.

Za necelých patnáct minut hry pak zkompletoval hattrick Richard Hrazdira. Nejprve krátce po Pavlůskovi přidal šestý zásah Zlína, následně proměnil samostatný únik, když si forhendovým blafákem položil Šejbu. Přerov do přestávky stihl pouze dvakrát korigovat. Do volného místa v Kořénkově postoji poslal puk Daniel Indrák a Radim Hradil střelou na vzdálenější tyč z levé strany zaznamenal druhý gól v duelu.

Night Birds se ve druhé půli snažili s nepříznivým skóre pohnout ještě více. Během dlouhé tříminutové přesilovky ale ztroskotávali na dobře chytajícím Kořénkovi, který zastavil například velkou šanci Pláška. David Hrazdira pak ve vlastním oslabení nahrál za obranou číhajícímu Tomáš Pavlůskovi, který vystřelil do levého horního rohu přerovské branky a nad Šejbovu vyrážečku. Z další tutové možnosti se v 32. minutě nemýlil Martin Holba, o čestný úspěch Přerova se ještě 36 sekund před koncem postaral v početní převaze Daniel Indrák.

Autor Zápasových fotek: Ondřej Šlampa

08.06.2024 11:00| 6.kolo| Přerov| 88 diváků