Zlín rozstřílel Přerov a v tabulce ho vystřídal na druhém místě

Zlín rozstřílel Přerov a v tabulce ho vystřídal na druhém místě

Inline hokejisté Zlína porazili v závěrečném šestém kole základní části skupiny Východ Stilmat extraligy Přerov na jeho hřišti 9:4. Devils o výsledku rozhodli především v prvním poločase, ve kterém skórovali sedmkrát. Night Birds tak oplatili porážku z prvního vzájemného zápasu a v průběžné tabulce je připravili o druhé místo. Přerov má však k dobru odpolední duel proti Uherskému Brodu a v případě výhry půjde do čtvrtfinále play-off z druhé pozice.

Zlín byl v prvním poločase aktivnější a po necelých dvou minutách otevřel skóre Filip Šindelek. Na něj navázal Richard Hrazdira, který se po Juríkově přihrávce nejlépe zorientoval před brankou. Přerov se poprvé a naposledy dostal v utkání na dostřel po přečíslení dvou proti jednomu. Plášek oslovil Radima Hradila a ten ranou bez přípravy překonal přesunujícího se Kořénka.

Hosté dokázali odpovědět pěti góly v řadě. V desáté minutě se střelou zápěstím z pravé strany prosadil Lukáš Chludil, po něm na Šejbu v bráně Night Birds dokázali vyzrát také Filip Šindelek a Tomáš Pavlůsek. Šindelek se po zakončení z levého křídla trefil podruhé v zápase, Pavlůskovi zase po nabídce Davida Hrazdiry stačilo usměrnit kotouč do prázdné přerovské branky.

Za necelých patnáct minut hry pak zkompletoval hattrick Richard Hrazdira. Nejprve krátce po Pavlůskovi přidal šestý zásah Zlína, následně proměnil samostatný únik, když si forhendovým blafákem položil Šejbu. Přerov do přestávky stihl pouze dvakrát korigovat. Do volného místa v Kořénkově postoji poslal puk Daniel Indrák a Radim Hradil střelou na vzdálenější tyč z levé strany zaznamenal druhý gól v duelu.

Night Birds se ve druhé půli snažili s nepříznivým skóre pohnout ještě více. Během dlouhé tříminutové přesilovky ale ztroskotávali na dobře chytajícím Kořénkovi, který zastavil například velkou šanci Pláška. David Hrazdira pak ve vlastním oslabení nahrál za obranou číhajícímu Tomáš Pavlůskovi, který vystřelil do levého horního rohu přerovské branky a nad Šejbovu vyrážečku. Z další tutové možnosti se v 32. minutě nemýlil Martin Holba, o čestný úspěch Přerova se ještě 36 sekund před koncem postaral v početní převaze Daniel Indrák.

Autor Zápasových fotek: Ondřej Šlampa08.06.2024 11:00| 6.kolo| Přerov| 88 diváků
IHC Night Birds Přerov
IHC Night Birds Přerov
IHC Devils Zlín
4:9
IHC Devils Zlín
Přesilové hry: -:- | PPG: 1:0 | SHG: 0:1
Rozhodčí: Stanislav Lerch, Pavel Obadal

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
01:51IHC Devils Zlín-0:1Filip ŠindelekMichal Kořenek
03:58IHC Devils Zlín-0:2Richard HrazdiraJuraj Jurík
07:44IHC Night Birds Přerov-1:2Radim HradilKarel Plášek
09:25IHC Devils Zlín-1:3Lukáš ChludilFilip Šindelek
10:40IHC Devils Zlín-1:4Filip ŠindelekMartin Holba
11:18IHC Devils Zlín-1:5Tomáš PavlůsekDavid Hrazdira
11:56IHC Devils Zlín-1:6Richard HrazdiraAdam Hamrla
14:31IHC Devils Zlín-1:7Richard HrazdiraLukáš Chludil
14:46IHC Night Birds Přerov-2:7Daniel Indrák
17:05IHC Night Birds Přerov-3:7Radim HradilMikuláš Zbořil, Tomáš Hanák
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
28:04IHC Devils ZlínSHG3:8Tomáš PavlůsekDavid Hrazdira
31:07IHC Devils Zlín-3:9Martin HolbaDavid Hrazdira
39:24IHC Night Birds PřerovPPG4:9Daniel IndrákMikuláš Zbořil

Fotogalerie

Zobrazit fotografie