Hradec Králové si pojistil druhé místo! Výhru nad Hořovicemi řídil hattrickem Hronek

Inline hokejisté Hradce Králové potřebovali bodovat, aby nemuseli spoléhat na poslední zápas v základní části. V domácím prostředí v Třebechovicích se jim to povedlo a Cvočkaře z Hořovic dokázali porazit 8:6, aby si zajistili druhé místo v západní skupině. Výsledek utkání přímo rozhodl o tom, že si oba týmy za týden na stejném místě dají reprízu v rámci čtvrtfinále play-off. Výhru východočeského týmu řídil hattrickem Filip Hronek.

Do klíčového zápasu o druhou příčku západní skupiny extraligy vstoupili lépe hosté z Hořovic. Už ve druhé minutě totiž otevřel skóre Ben Adamec a o minutu později navýšil hostující vedení Václav Komínek. Domácí se poprvé prosadili až po šesti minutách hry, kdy se obranou soupeře protáhl David Malík a přesnou ranou snížil skóre. Na obou stranách hrací plochy se poté střídaly nevyužité šance, na jedné straně to byl Šimek, na druhé pak Štíbr.

Nevyužívání šancí nahradily postupně vyloučení. Za dva fauly na agilního Hronka šli ven hosté, nedovolené bránění si šel odsedět Aleš Půlpán a skoro hned za ním za držení zamířil hostující Dufek. Hra tří proti třem přinesla více prostoru domácímu týmu, který zásluhou Davida Brožka a jeho přesné rány do odkryté branky vyrovnal. Poslední slovo první půle ale patřilo Danielu Čechovi, který dostal přesný puk od Bena Adamce a zařídil hostům vedení.

Druhá půle nabídla klidnější úvod. Po takřka čtyřech minutách už ale diváci opět sledovali branky. Za Hořovice zvýšil náskok Hrabovetsyi, ale záhy kontroval domácí Aleš Půlpán. Domácí tak i nadále ztráceli jedinou branku, tlačili se dopředu, ale hosty držel spolehlivý Novák. Krátce se polovině druhé půlky to na sebe vzal Filip Hronek a dvěma zásahy ani ne za minutu obrátil skóre a už nedovolil Hořovicím srovnat.

V gólové závěru zvedli ruce nad hlavu ještě Pavel Šimek, Daniel Čech, Andrej Adamec, Aleš Půlpán a pět minut před koncem zkompletoval hattrick Filip Hronek. Domácí Hradec tak po výhře 8:6 slaví jistotu druhého místa v západní skupině a domácí půdu pro čtvrtfinále soutěže, které odehraje se stejným soupeřem za týden.

08.06.2024 11:00| 6.kolo| Třeběchovice| 8 diváků