V Přerově se znovu prodlužovalo, druhý bod berou Boskovice

autor fotografie: Michal Chadim

Gólově bohatý zápas, nerozhodné skóre 6:6 a opět rozhodující trefa v prodloužení. Inline hokejisté Přerova ve druhém domácím zápase třetího kola Stilmat extraligy prohráli s Boskovicemi 6:7 po prodloužení. Hosté ve druhém poločase otočili skóre, Night Birds museli dotahovat. Vítězný gól zaznamenal ve 42. minutě Jonáš Novotný.

Jako první se prosadily Boskovice, Michal Gabriška zakončil z pravé strany útočné poloviny pod horní tyč. Přerov vyrovnal v přesilovce, kterou využil Stanislav Svozil. Hosté v první dvacetiminutovce vedli ještě jednou, to když na konci protiútoku vystřelil nad padajícího Mánka kapitán Jihomoravanů Jakub Hrazdil.

Domácí pak skóre třemi brankami do konce prvního dějství otočili. Nejprve po pohledné kombinaci s Pavlem Hanákem vyrovnal Jakub Navrátil. Následně Janu Külzerovi v brance Boskovic vypadla střela Tomáš Krupy, jenž kotouč ležící mezi hostujícím gólmanem a brankovou čárou pohotově dorazil do sítě. Další Krupův pokus Külzer skvěle zlikvidoval, na nekompromisní dorážku Daniela Indráka ale neměl nárok.

Ve 23. minutě se Boskovice, které předtím při šanci Svozila zachránila horní tyč, dostaly na dostřel. Přesilovku se jim sice využít nepodařilo, krátce po ní však procedil kotouč za Mánka osamocený Michal Gabriška, který v zápase skóroval podruhé. O necelých pět minut později se poprvé v duelu trefil Jonáš Novotný, jenž z dorážky potrestal faul Indráka.

Ještě před polovinou druhé části byl na světě boskovický obrat. Zdálky nahazoval puk Müller a Lukáš Ošlejšek, který zrovna projížděl před Mánkem, ho usměrnil do sítě. Night Birds reagovali oddechovým časem a dokázali se vzpamatovat. Vyrovnání zařídil v početní výhodě z mezikruží Stanislav Svozil, jemuž nabíjel kapitán Přerova Hanák.

Hosty znovu poslal o gól napřed Michal Schejbal, jehož střela se zastavila v horní části přerovské branky. Poslední branka normální hrací doby padla v čase 36:50, po přihrávce Krupy rozhodl o dělbě bodů Adam Holík.

V prodloužení byli úspěšnější Boskovice. Jonáš Novotný vystihl rozehrávku domácího týmu a prudkou střelou při zemi k pravé tyči překonal Mánka. Boskovice tak získaly dva body, Přerov jeden.

20.05.2023 14:00| 3.kolo| Přerov| 88 diváků