Přerov přišel o tři body těsně před sirénou, Brno udolal po prodloužení

Dva obraty, dvě využité přesilovky a dělba bodů. Inline hokejisté Mission Roller Brno díky gólu Davida Sedláčka 9,9 sekundy před koncem získali v Přerově bod. Prodloužení pak rychle rozhodl domácí Stanislav Svozil a Night Birds zvítězili 7:6. Svozil si v zápase připsal celkem pět bodů za dva góly a tři asistence.

Skóre otevřel v čase 6:24 po Svozilově naznačení Adam Holík, který překonal Petra Hrachovinu mezi betony. Na konci úvodní desetiminutovky vyrovnal Dominik Hrachovina, jenž „vymetl“ pravý horní roh Mánkovy branky. Situace se pak opakovala. Brněnské zaváhání v obraně potrestal unikající Tomáš Krupa, na druhé straně našel volné místo mezi nohama domácího brankáře Jan Dufek.

Obrat Mission Roller dokonal v osmnácté minutě Radek Kučeřík, který z levého kruhu zamířil přesně nad Mánkovu lapačku. Zanedlouho navíc zaznamenal druhý gól v zápase najetý Dominik Hrachovina a ještě před koncem prvního poločasu zvýšil vedení Brna Jan Dufek, který také skóroval podruhé.

Přerov si ve druhém dějství pomohl přesilovkami. První využil po přihrávce Svozila ranou z první na pravém kruhu operující Jakub Navrátil, druhou po pohledné kombinaci s Navrátilem a Hanákem dělovkou příklepem Stanislav Svozil, který celou akci dlouhým pasem na křídlo začal.

Navrátil poté přidal k přesilovkovému zásahu také gól při ve čtyřech na obou stranách a vyrovnal. Ve 37. minutě otočil skóre ve prospěch Night Birds zakončením z kruhu Daniel Indrák a domácí směrovali k výhře po 40 minutách.

Brno ale v závěru sáhlo k risku bez brankáře a ten mu vyšel. Dominik Hrachovina ještě na Mánka nevyzrál, David Sedláček nicméně přízemním pokusem u pravé tyče necelých deset sekund před koncem druhé části už ano. Jihomoravané si srovnáním na 6:6 vynutili prodloužení.

To netrvalo ani půl minuty. Hostující brankář Hrachovina hokejkou nevypíchl kotouč a Stanislav Svozil ho po ploše poslal do sítě, čímž Přerovu zařídil druhý bod.

20.05.2023 11:00| 3.kolo| Přerov| 88 diváků