Mission Roller Brno poprvé za tři body, Uherský Brod stále s nulou

Brno druhý domácí zápas zvládlo a napravilo zaváhání z dopoledního duelu se Zlínem, kde ztratilo slibně rozehraný zápas. Naopak Kanci z Uherského Brodu ani tentokrát nedokázali bodovat, když se krčí na poslední příčce skupiny Východ.

Hosté z Uherského Brodu přijeli do Brna pouze v sedmi hráčích a podle toho také průběh zápasu vypadal. Již první třetina napověděla, že to bude hra kočky s myší. Ve 4. minutě se domácí poprvé radovali, když Barusovu ránu šikovně tečoval Dominik Hrachovina. O minutu později se znovu rozsvítilo červené světlo, střelou na zadní tyč se prosadil Pavel Strýček. V 9. minutě vybídl Hrachovina přihrávkou mezi kruhy Filipa Baruse a Nowak byl bezmocný. Ve 13. minutě probíhal u hostů den otevřených dveří, František Kazlepka bekhendem pod víko nedal brankáři šanci. Podobný gól o pár chvil později zapsal i David Sedláček.

První třetina ubíhala velmi rychle, v jejím závěru se ještě dvakrát mohl radovat z gólu Jan Dufek. Úvodní perioda tak nabídla hned sedm branek a o osudu duelu bylo víceméně jasno.

Ve druhé části hry tempo poněkud opadlo, domácí se snažili kontrolovat hru a hrát hlavně bez chyb. Čestného úspěchu se Uherský Brod dočkal na konci 23. minuty, kdy hrál přesilovku. V ní se jako úspěšný zakončovatel ukázal Milan Šiller. Ve 32. minutě pozapomněli Brodští na zcela volného Františka Kazlepku, který od červené jel sám na bránu a gólman Nowak neměl šanci reagovat na střelu mezi betony.

Brno vedlo již 8:1 a dvě minuty před koncem ještě v exhibičním tempu zakončil přesnou střelou Dominik Hrachovina. Dvaačtyřicet vteřin před koncem výsledek uzavřel David Pavlůsek. Domácí inline hokejisté tak zvítězili jednoznačně 9:2.

13.05.2023 15:00| 2.kolo| Brno| 20 diváků