Devils Zlín znovu obraceli skóre a v Brně prohrávali už o čtyři branky, ale znovu berou body

Mission Roller Brno rozehrál zápas se Zlínem a vypracoval si pohodlné vedení 4:0, jenže ani to na vítězství nestačilo. Devils Zlín stejně jako před týdnem dokázali předvést parádní obrat a nakonec v Brně zvítězili v prodloužení 7:6.

V Brně se odehrála pořádná přestřelka. Domácí měli výborný vstup do utkání a v 15. minutě vedli už 4:0. Nejprve otevřel skóre tvrdou střelou Radek Kučeřík. Následovala brejková akce, po které zamířil přesně pod horní tyč David Sedláček. Z větší dálky zkoušel své štěstí také Dominik Hrachovina a Hamrla neměl šanci. Následně se uvolnil na ose Radek Klaus a Brňané vysoko vedli.

Jenže Zlín v rozmezí dvou a půl minut dokázal vstřelit tři rychlé kontaktní branky, nepomohl ani brněnský oddechový čas. Nejprve Lukáš Chludil poslal kotouč na betony Hrachoviny, sám u brány zakončil přesně Jiří Suhrada a posléze Tomáš Pavlůsek zakončil mezi betony. Těsný výsledek 4:3 si domácí přenesli do druhého dějství, kde se hned v páté minutě po individuální akci prosadil Jan Dufek. Deset minut před koncem řádné hrací doby napřáhl Adam Bachánek a Ševci byli zpátky ve hře.

Skutečná divočina se odehrála v posledních třech minutách. Nejprve vyrovnal po rychlé kombinační akci Daniel Gazda, aby o dvě minuty později rozsvítil červené světlo i Jiří Karafiát. Hosté šli poprvé v zápase do vedení, ale zaslouženou remízu vybojoval pro Brno při hře bez brankáře Jakub Kachlík sedmnáct vteřin před koncem.

Za stavu 5:5 se tak šlo do prodloužení. Trvalo však pouze minutu a šestatřicet vteřin. Chludil předložil kotouč na hůl Tomáše Pavlůska a tomu už jen stačilo zvednout kotouč – 5:6. Dva body tak putují do Zlína.

13.05.2023 11:00| 2.kolo| Brno| 50 diváků