Boskovice slaví první vítězství, Uherský Brod zlomily v první půli

Boskovičtí inline hokejisté na druhý pokus zaznamenali první sezónní vítězství, na domácí půdě zdolali Uherský Brod 6:3. K úspěchu vedla hlavně povedená první třetina, v níž si vybudovali tříbrankový náskok, ten platil i po závěrečné siréně.

Domácí do zápasu nastoupili ve velkém stylu a už 1. minutě se ujali vedení zásluhou Jonáše Novotného. Svěřenci kouče Külzera nepolevovali a po trefách Jiřího Šmahela a Erika Pospíšila vedli o tři góly, načež sice dokázal snížit Jan Heča, ale poslední slovo měli v prvním poločase znovu Boskovice, čtyři vteřiny před koncem skóroval Marek Göndör.

Druhý poločas byl ve znamení defenzivně laděné kombinační hry Boskovic, které měly za cíl soupeře pustit do co nejmenšího počtu šancí. Uherský Brod nicméně dokázal tlačit a výsledkem byla přesilovka, jenže místo snížení přišel úder Jiřího Šmahela v oslabení.

Hosté ještě zabojovali a zásluhou Milana Šillera a Jana Heči snížili na rozdíl dvou branek, avšak vítězství slavil soupeř, který ještě v poslední minutě zápasu využil přesilovku, skóre zápasu otevřel i uzavřel Jonáš Novotný.

13.05.2023 11:00| 2.kolo| Boskovice| 15 diváků