Černošice udolaly v těžkém zápase na Nikolajce Hořovice

autor fotografie: Michal Chadim

Začátek nového ročníku Stilmat extraligy obstaral v Praze na Nikolajce souboj Hořovic s Černošicemi. Rychlý zápas plný šancí nakonec dopadl lépe pro hosty z Černošic, kteří v utkání zvítězili těsně 6:5.

Zimní stadion Nikolajka se po roční přestávce znovu otevřel veřejnosti. Už se na něm neprohání místní hokejový klub ze Smíchova, ale inlinehokejisté. První extraligový zápas na něm odehráli hokejisté Hořovic a Černošic.

Oba týmy do zápasu vstoupily hodně aktivně, hra se nám přelévala ze strany na stranu. K vidění ale bylo dost nepřesností a oba týmy se trápily v koncovce. Hodně tomu přispěli i oba gólmani, kteří se převedli ve skvělé formě. Na první branku si necelá padesátka diváků musela počkat do osmé minuty, kdy skóre otevřel hostující kapitán Malý.

Černošice byly i nadále aktivnější, domácí naopak hrozili z rychlých protiútoků, které jim nabídl soupeř. První poločas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Druhá část se nesla v podobném tempu, jako ta předcházející. Černošice kombinovaly a hosté trpělivě trestali chyby, které jim domácí nabídli. Zlom přišel na přelomu poslední desetiminutovky, kde černošičtí utekli do dvoubrankového vedení. Domácím se už podařilo pouze snížit na rozdíl jediné branky, k vyrovnání se i přes závěrečný tlak nedostali.

06.05.2023 16:30| 1.kolo| Nikolajka| 45 diváků