Hradec zabral, ve druhém utkání porazil Roller Storm v prodloužení

Inline hokejisté Hradce ve druhém zápase zabrali a po domácí výhře 7:6 v prodloužení nad Roller Storm zapisují první body do letošní extraligové tabulky. Pět branek vstřelil Filip Kuťák. Unikátní zápis pak dokázal Zděnek Čáp, který asistoval u každého z hradeckých gólů.

Ofenzivní bitvu rozjely oba týmy od samotného úvodu zápasu. První branku do statistik zapsal ve třetí minutě hostující Matěj Strnádek. Domácí však s odpovědí dlouho nečekali. Po necelých dvaceti vteřinách srovnal skóre Aleš Půlpán a za dalších 16 vteřin poslal svůj tým do vedení Filip Kuťák. Vedení domácímu celku vydrželo čtyři minuty. Po Strnádkově přesném pasu totiž vyrovnal na 2:2 Šimon Slavíček, aby v čase 8:30 znovu dal domácímu týmu vedení David Malík. Pardubická malá hala zažila gólové zemětřesení ještě chvilku před pauzou, kdy se ve dvou minutách trefili hostující Slavíček a dvakrát domácí Kuťák. Domácí tak o pauze vedli 5:3.

Na začátku druhé poloviny dostali domácí výhodu přesilové hry, tu však nevyužili a krátce po jejím konci snížil skóre Slavíček. A když v čase 27:49 vyrovnal na 5:5 Václav Klindera, tak se brankáře Mahdal pakoval z branky a přenechal své místo Lequinovi. Ten inkasoval po pěti minutách v brance, kdy celý zápas otočil Jiří Stejskal. Domácí tlak se s postupujícím časem stupňoval a necelé čtyři minuty před koncem poslal zápas do prodloužení kdo jiný než Filip Kuťák. Ten samý hráč si vzal hlavní roli i v nastaveném čase, který hráli domácí v přesilovce a přesnou ranou z levého kruhu zajistil hradeckému výběru první vítězství v novém ročníku extraligy.

06.05.2023 13:00| 1.kolo| Pardubice| 8 diváků