Hradečtí míří mezi nejlepší čtyřku, Hořovice deklasovali 12:3

Hráči Hradce Králové si podle očekávání poradili s týmem Hořovic a zahrají si finalfour. I druhé utkání v třebechovickém azylu vyhrál vítěz základní části extraligy divize Západ jednoznačně, tentokrát 12:3.

Hradec měl excelentní vstup do zápasu, když se již po sedmnácti vteřinách prosadil domácí obránce Tomáš Půlpán. Domácí byli jasně lepším týmem na hrací ploše a odměna v podobě druhé branky přišla v čase 9:39 z hole Jakuba Nováka, jemuž ji exkluzivně nachystal Filip Kuťák. Ještě do přestávky si domácí vybudovali větší gólový polštář. Individuální akce Jakuba Nováka znamenala domácí vedení 3:0 a Kuťákův první zásah v utkání stanovil poločasové skóre 4:0.

Domácí byli viditelně lepší i ve druhém poločase, a když ubránili dvojnásobné oslabení, ve kterém navíc mohli skórovat, tak se poprvé ve druhém utkání trefil hrdina toho úvodního Aleš Půlpán. Hradec ani nadále nezvolňoval. Ještě před polovinou druhého poločasu se trefil Kuťák a po překrásné individuální akci přidal sedmý gól hradeckého celku Malík. A právě po sedmém puku v kleci soupeře poslal hradecký trenér do branky mladého brankáře Lequina a Mahdalovi daroval čas na odpočinek. Hradečtí poté zapnuli exhibiční mód a ničili svého soupeře. Puk za Kundríkova záda dostal Lukáš Novák, Aleš Půlpán, Marha a dvakrát Kuťák, na straně Hořovic pouze ničili čisté konto kapitán Čech a Václav Komínek.

18.06.2022 12:30| ČF2| Třeběchovice| 14 diváků