Hradec Králové přejel Hořovice a potvrdil roli favorita

Vítěz základní části extraligy divize Západ nedal v úvodním čtvrtfinálovém utkání Hořovicím šanci a poslední postupující tým do vyřazovací fáze porazil vysoko 12:2.

Hradečtí poprvé v domácím azylu v Třebechovicích ukázali i Filipa Hronka, který byl od úvodu vidět a připsal si 2 kanadské body za dvě gólové nahrávky. Chod zápasu diktovali podle očekávání domácí hráči. Už ve druhé minutě se prosadil Aleš Půlpán. Na jeho trefu navázal v polovině úvodní části hry jeho bratr Tomáš. Do pauzy se Aleš Půlpán stihl prosadit ještě třikrát, čímž dosáhl hattricku. Na domácí střeleckou listinu se zapsal ještě Jakub Novák. Za hosty skóroval pouze David Jindra.

Domácí tak po prvním poločase vedli 6:1 a podle toho vypadal i vlažný vstup do druhého dějství, v němž jako první rozvlnil síť hostující Komínek až po osmi minutách hry. Domácí se hrou hlavně bavili, i tak dokázali ještě několikrát dostat hrací předmět za záda hostujícího brankáře Kundríka. Filip Kuťák skóroval ve druhé polovině hned třikrát, dvakrát se k němu přidal excelentně hrající Aleš Půlpán a jednou skóroval Jakub Novák.

Domácí tak mají první bod čtvrtfinálové série a za nedlouho budou usilovat o postup mezi nejlepší čtyřku.

18.06.2022 11:00| ČF1| Třeběchovice| 11 diváků