Krysy si v derby zastřílely, Roller Stormu daly 11 branek

Inline hokejisté Prague Rats zvládli pražské derby, když na Nikolajce nasázeli týmu Roller Storm 11 branek. Devět z celkových 15 branek padlo v první půli. Oscar Flynn a Martin Fiala v dresu hostů zaznamenali hattrick.

Hned první gól přišel po 29 sekundách, kdy se prosadil Flynn a propálil Frodla. Ve čtvrté minutě ale bylo srovnáno. Natan Vráblík obdržel nahrávku od Turka, projel do útočného pásma a prostřelil Michajlova rychlou střelou. Za 48 sekund ovšem Krysy znovu vedly díky gólové střele Jakuba Bernada. V osmé minutě se podruhé v utkání trefil kapitán Bernad, jenž dostal přihrávku od Fialy a skóroval nad Frodlův beton. V čase 8:11 přišel další gól, když se prosadil Flynn. Za 62 vteřin se také prosadili domácí. Vráblík si všiml dobře postaveného Ondřeje Šulka, který prostřelil Michajlova. Za dalších 43 vteřin ale opět skórovaly Krysy. Flynn našel Martina Tvrzníka, jenž poslal puk mezi Frodlovy betony. Na další branku se čekalo do času 11:09, kdy se prosadil Fiala po přesné nahrávce Flynna. Pak měli domácí štěstí, protože jeden z hostujících hráčů trefil tyčku za Frodlovými zády. V 19. minutě se posedmé radovali hosté. Tvrzník vybídl přihrávkou ke střele Fialu, který trefil odkrytou část brány.

Začátek druhé půle patřil opět Krysám, neboť po 28 sekundách hry se při vlastním oslabení skóroval Flynn, který zvedl puk nad Frodlův beton a poslal ho pod horní tyč a zkompletoval hattrick. Ve 26. minutě domácí znovu zachránila tyč. Ve 30. minutě se prosadil Štěpán Turek, jehož poslal do úniku Bernad. Turek si dokázal s těžkým pukem poradit a bekhendem ho dostal do brány. Ve 32. minutě nahrál Hašek před bránu Fialovi, který následně bez problémů poslal puk za Frodlova záda a dovršil hattrick. Domácí se pak ještě prosadili ve 35. minutě, když Kuchař vyslal do jízdy Matěje Kvasničku, jenž si najel před bránu a prostřelil Michajlova rychlou ranou. Ve 37. minutě zase skórovali hosté poté, co Brandejský našel u levé tyče stojícího Turka, který už jen poslal puk do odkryté branky. Za 38 sekund se ještě jednou prosadili domácí díky gólu Jakuba Kuchaře, který prostřelil Michajlova střelou vedle betonu. Vteřinu před koncem ještě Bernad z úniku trefil tyčku domácí brány. Krysy tak zcela zaslouženě dokráčely k vítězství 11:4.s

11.06.2022 16:00| 6.kolo| Nikolajka