Devils nestačili na Brno a poprvé v sezoně padli

V rámci pátého kola STILMAT extraligy divize Východ se střetli dosud neporažení Devils ze Zlína a Mission Roller Brno. Utkání bylo po dlouhou dobu vyrovnané, avšak pět minut před koncem vedli Brňané o tři branky a zdálo se, že se jedná o jasnou záležitost. Ta se ale nekonala, Devils se třemi rychlými brankami vrátili zpět a vynutili si prodloužení. V tom byli přeci jen byli šťastnější Brňané, kterým přesilovkovou trefou zajistil vítězství Filip Král.

Začátek zachytili Zlínští skvěle, neboť šli již v první minutě do vedení. Blafákem mezi betony otevřel skóre Daniel Gazda – 0:1. Osm minut na to bylo v táboře Devils ještě veseleji, další trefu přidal Filip Šindelek – 0:2.

Brňanům se ale ještě před sirénou podařilo převrátit zápas na svoji stranu. Nejdříve se z pravého kruhu trefil Dominik Hrachovina – 1:2, po něm přidali další góly Jan Dufek a Filip Král – 3:2.

Po přestávce pokračoval Mission Roller ve střílení branek. Ve 25. minutě překonal gólmana povedeným blafákem Jan Dufek a minutu na to se prosadil i Filip Král – 5:2. Za dalších třicet sekund se Devils podařilo alespoň snížit, když skóroval David Hrazdira – 5:3.

Ve 32. minutě se v celé svojí kráse ukázalo pravidlo nedáš, dostaneš. Naplno jej využil David Sedláček, když svůj rychlý protiútok zakončil přesně pod víko – 6:3. Netrvalo však dlouho a úspěšnou dorážkou z hrany brankoviště odpověděl Dominik Luža – 6:4. Za Brno pak ve 35. minutě přidal sedmou branku Jan Dufek – 7:4.

Už už to vypadalo, že Brňané zápas v klidu dotáhnou do zdárného konce, v posledních pěti minutách ale přišel zkrat. Postupně se trefili Jiří Suhrada, Dominik Luža a David Hrazdira, utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení. Do něj nastupovalo Brno v početní výhodě, kterou již po minutě hry zužitkoval Filip Král, který tak upravil na konečných 8:7.

04.06.2022 10:30| 5.kolo| Brno