Hradec si pohrál i s posledním, Roller Storm porazil 8:1

V rámci 4. kola STILMAT extraligy divize Západ se v Třebechovicích utkal domácí Hradec Králové a hosté Roller Storm Praha. Týmy nastupovaly do zápasu v absolutně odlišných pozicích, když Hradec byl na prvním místě tabulky bez ztráty bodu a pražský tým na opačném konci bez jediného bodíku. Útěchou ale hostům mohl být první start Dominika Frodl, brankáře pardubického Dynama.

Úvod zápasu se domácímu favoritovi příliš nepovedl, když ve vlastní přesilové hře dokonce inkasoval z hole Filipa Bílka. O čtrnáct vteřin později už bylo vyrovnáno, přesilovou hru využil Filip Kuťák. V polovině úvodního poločasu už šli do vedení domácí po trefě mladičkého Pavla Šimka. Třetí branku přidal při vyloučení Dominika Frodla Aleš Půlpán a v poslední minutě před přestávkou se nejprve prosadil znovu Kuťák a po něm ještě Jakub Novák.

Úvod druhého poločasu se nesl v duchu jasné dominance královéhradeckého celku, které však chyběla výraznější střelba a utkání se začalo pouze dohrávat. První branka druhého poločasu přišla přesně po sedmi minutách hry. Frodlovu lehkou nekoncentrovanost využil ke skórování Jakub Novák. Už na 7:1 zvyšoval při vstupu do poslední čtvrtiny zápasu Šimon Marha, který se trefil hned při svém prvním střídání na hřišti. Čerstvě devatenáctiletý forvard měl prsty i v další brance, kterou připravil pro Jakuba Nováka, jež v 37. minutě dovršil hattrick.

28.05.2022 13:30| 4.kolo| Třebechovice| 8 diváků