Hradec zůstává neporažen, v Třebechovicích přetlačil Prague Rats

Hradec zůstává neporažen, v Třebechovicích přetlačil Prague Rats

4. kolo STILMAT extraligy divize Západ nabídlo souboj prvního týmu s druhým. Do hradeckého azylu v Třebechovicích dorazil tým Prague Rats a v sázce bylo první místo. Souboji o čelo tabulky odpovídalo i nasazení obou týmů a vyhrocený závěr. Domácí nakonec porazili oslabenou sestavu Pražanů 4:3. V hostujícím dresu se představilo jen 7 borců a Martin Tvrzník navíc opustil hru už v úvodu zápasu.

Úvodní poločas nabídl vyrovnanou partii. Oslabené Rats Prague poslal do vedení Plos. Na jeho trefu ale v průběhu první poloviny odpověděl hned nadvakrát domácí David Malík. Na poločasové skóre 2:2 upravil ve čtrnácté minutě Hašek. Na startu druhého poločasu se nechal vyloučit zkušený Oscar Flynn. Vyloučení hráče s reprezentačními zkušenostmi potrestal po půlminutě Aleš Půlpán přesnou střelou. 

Domácí se z vedení těšili jen do 34. minuty, kdy Čápovo vyloučení potrestal Hašek. Právě Petr Hašek se mohl stát hrdinou hostujícího týmu, ale hostující čtyřiašedesátka se nechala vyloučit. V přesilové hře rozhodl o výhře domácího Hradce Králové snad nejaktivnější hráč zápasu Filip Kuťák přesnou ranou zápěstím z pravého kruhu. V nervózním závěru ještě došlo na shodné vyloučení Oscara Flynna a Aleše Půlpána, ale ani tohle a ani hostující powerplay bez dobře chytajícího Kolingera už nezměnilo ráz zápasu a první prohru Prague Rats v sezoně.

 Hradec Králové zůstává i nadále neporažen a posouvá se na první místo extraligové tabulky.28.05.2022 11:00| 4.kolo| Třebechovice| 15 diváků
ILHK Hradec Králové
ILHK Hradec Králové
IHC Prague Rats
4:3
IHC Prague Rats
Přesilové hry: -:- | PPG: 2:1 | SHG: 0:0
Rozhodčí: Tomáš Veselý, Petr Karlík

Branky

1. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
02:21IHC Prague Rats-0:1Lukáš PlosPetr Hašek
04:51ILHK Hradec Králové-1:1David MalíkAleš Půlpán, Zděnek Čáp
11:57ILHK Hradec Králové-2:1David MalíkJakub Novák, Zděnek Čáp
13:06IHC Prague Rats-2:2Petr HašekTomáš Rubeš
2. perioda
Čas Tým Typ Skóre Střelec Asistence
21:26ILHK Hradec KrálovéPPG3:2Aleš PůlpánJakub Novák, Zděnek Čáp
33:57IHC Prague RatsPPG3:3Petr HašekTomáš Rubeš, Oscar Flynn
37:34ILHK Hradec KrálovéPPG4:3Filip KuťákAleš Půlpán, Zděnek Čáp