Hradec vstoupil do sezony vítězně, v Třebechovicích udolal Černošice 7:6.

Oba týmy přijely do Třebechovic v odlišném rozpoložení. Pro Hradec Králové to byl první zápas letošní extraligové sezony. Pro Černošice šlo již o třetí střetnutí v aktuálním ročníku, v úvodním utkání vyhrály nad Roller Storm Praha 7:4 a poté nestačily na Prague Rats 5:12.

Černošice měly komplikace už během cesty, když na utkání do Třebechovic proti domácímu Hradci Králové dorazily zhruba o 15 minut později. Hned v první minutě šel do vedení hradecký tým, když po nahrávkách Havránka a Kuťáka se prosadil sedmnáctiletý Šimek. Hosté následně odpověděli Kružíkem, na což reagoval mladičký Pavel Šimek a o poznání zkušenější Tomáš Půlpán, který překvapil do té doby solidně chytajícího Ondríka. Před první přestávkou se ještě trefil černošický Miroslav Dani a hradecký Štěpán Havránek. Po dvaceti minutách tak platil stav 4:2 po hradecký tým.

Druhá půle začala o poznání ofenzivněji. Už po pěti minutách mohla skromná skupinka diváků vidět hned pět branek. Třikrát se trefil hostující tým Černošic a dvakrát Hradečtí. Hosté pak měli o něco víc ze hry a rozhodně nebyli daleko od vyrovnání. Po rychlém brejku se ovšem trefil domácí Kuťák a vrátil Hradci dvoubrankové vedení. Přesně v čase 36:36 vrátil černošický tým zpět do hry David Sem, jehož branka znamenala snížení na 6:7 z hostujícího pohledu. Hosté to v závěru zkoušeli v pěti mužích bez odvolaného brankáře Ondríka, ale vytoužené vyrovnání nakonec nepřišlo, a to i kvůli tomu, že střelecký pokus jednoho z hostů v posledních vteřinách skončil těsně vedle klece Mahdala.

Domácí Hradec Králové se tak posunul na druhé místo extraligové tabulky divize Západ po pouhém jednom odehraném utkání. Černošice naopak spadly na třetí pozici.

14.05.2022 11:00| 2.kolo| Třebechovice| 10 diváků