Mistrovství světa - veteráni

Skupina/Fáze Česká republika
Masters World Cup - Play-offZápasyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Masters World Cup skupina AZápasyTabulkyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Masters World Cup skupina BZápasyTabulky
Masters World Cup skupina CZápasyTabulky
Veterans World CupZápasyTabulkyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Veterans World Cup - Play-offZápasyRealizační týmSoupiskaStatistiky

Články

Schubert: Nejtěžší bylo semifinále s Kanadou

úterý 07.06.2016, 17:12
Čeští reprezentanti zaznamenali v minulém týdnu velký úspěch. Na Mistrovství světa v inline hokeji Masters získali zlaté medaile v obou kategoriích, jak v té od 38 let, tak v té od 45 let. Cestu turnajem v následujícím rozhovoru popisuje kapitán týmu od 38 let Ronald Schubert.

Kanada vzdorovala, ale nakonec Češi do finále prošli

sobota 04.06.2016, 21:11
Češi dnes zažili nadmíru úspěšný den. Nejprve Masters prošli do semifinále a následně si Veterans zajistili finále. To ale nebylo vše, do finále totiž postupují i Masters, kteří v napínavém semifinále dokázali porazit Kanadu.

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů úspěšně. Postupují dál

sobota 04.06.2016, 15:32
Dopoledne se odehrály první zápasy vyřazovacích bojů a vstoupily do nich oba české týmy, jak ten který bojuje v kategorii Masters (38+), tak Veterans (45+). Nutno dodat, že oběma se dařilo. Masters přehráli ve federálním derby Slováky 9:1 a Veterans nepřipustili překvapení a porazili Nový Zéland 7:1.

Češi nedali německým veteránům šanci a zvítězili 10:1

pátek 03.06.2016, 12:26
Do posledního utkání v základní skupině vstupovali Češi jako jasný favorit a svou roli potvrdili dokonale. Němcům povolili jen jeden čestný úspěch, ale jinak naprosto dominovali.

Druhé utkání v základní skupině Češi zvládli výborně. Velkou Británii rozstříleli 11:2

čtvrtek 02.06.2016, 20:03
Zatímco první utkání proti Slovinsku nabídlo vyrovnanou bitvu a štěstí se v něm mohlo přiklonit na jakoukoli stranu, zápas proti Velké Británii byl od počátku v režii českých inline hokejistů. Výsledek mluví za vše.

Na úvod turnaje Češi remizovali se Slovinskem 3:3

čtvrtek 02.06.2016, 13:19
Slovinsko je na mistrovství světa veteránů letos vůbec poprvé a nedalo se tak vůbec předvídat, jaká je jejich kvalita. Nakonec se ukázalo, že mají na to potrápit i favority a česká reprezentace může být ráda alespoň za bod.

Veteránům zítra začíná mistrovství světa.To je poprvé rozdělené do dvou kategorií

středa 01.06.2016, 18:46
Šestý ročník mistrovství světa veteránů v inline hokeji pořádaný FIRS už klepe na dveře. Letos je ale turnaj bohatší o jednu podstatnou novinku, je totiž rozdělen do dvou kategorií- klasické Masters, kde hrají hráči starší 38 let, a kategorie Veterans, která je určena pro hráče nad 45 let. Česká republika má želízko v ohni v každé z kategorií.

Český inline potřebuje vlastní halu, říká Tomáš Würtherle

neděle 07.06.2015, 21:59
Dnes je to přesně týden, co veteráni obhájili titul na Mistrovství světa. Po celých sedm dní po šampionátu jsme vám přinášeli rozhovory s důležitými postavami týmu a celý zpravodajský seriál uzavře interview s Tomášem Würtherlem. Prezedentem České asociace inline hokeje a také členem vítězného týmu. Ten se rozpovídal o organizaci šampionátu, myšlence mistrovství světa v Austrálii, případném zavedení kategorie 45+, ale také o situaci v mládežnickém inline hokeji.

Bylo složité, ale správné, střídat dva gólmany, myslí si Petr Hrachovina

pátek 05.06.2015, 14:45
O gólmanech se říká, že jsou to samotáři a podívíni. To však neplatí o brankáři veteránských mistrů světa Petru Hrachovinovi, který je veselá kopa a v kabině byl spolu se svým brankářským kolegou Pavlem Pavlíčkem středem pozornosti. I když jednou věcí se týmovému standardu přece jen vymykal. Na turnaji, ve kterém šlo zejména o zábavu, dodržoval životosprávu více než ostatní a také spát chodil o něco dříve. Nebylo to ovšem tím, že by se bránil společenskému životu, ale šlo vidět, jak je koncentrován na to, aby druhý den mohl podat maximální výkon. A vyplatilo se, v brance působil o mnoho jistěším dojmem než jeho parťák Pavlíček a tým se na něj mohl v těch nejtěžších momentech spolehnout. Přesně to vystihl David Balázs, který na střídačce pronesl: "Chlapi, já vám říkám - Co Hrášek vidí, to má!" A opravdu. Když nepočítáme zápas s Autrálií, kde ho spoluhráči nechali trošku vykoupat, pustil na turnaji jediný gól až v samotném finále.

Je to skvělý pocit, přiznal autor zlatého gólu Tomáš Kojecký

středa 03.06.2015, 20:45
Čtyři minuty před koncem finále ze vzduchu nasměroval puk do branky i za cenu toho, že zlomil hůl o tyč. V tu chvíli ještě netušil, že jeho trefa bude nakonec tou zlatou!

Na tento turnaj vždycky najdeme motivaci, říká hrající trenér veteránů Tomáš Ulrich

úterý 02.06.2015, 21:31
Zdravotně nebyl úplně fit. Přesto ve dvou zápasech obul brusle, oblékl výstroj, nejkrásnější dres na světě (český reprezentační) a vydal se na hřiště. Dokonce se mu povedlo dát i gól! Řeč je o Tomáši Ulrichovi. Trenérovi veteránských mistrů světa z Düsseldorfu, který se po finálovém zápas o turnaji rozpovídal.

Je to tam! Veteráni obhájili světové zlato! AKTUALIZOVÁNO!

neděle 31.05.2015, 23:06
Něměcký Düsseldorf dnes viděl strhující finálovou bitvu. V té český tým sice na ledě dominoval, ale na vítězství se pořádně nadřel. Italové se totiž se štěstím dostali do vedení krátce po začátku zápasu a na zajímavou zápletku bylo zaděláno.

Klíčem ke zlatu by měla být častější střelba, myslí si Pavel Würtherle

neděle 31.05.2015, 11:28
V semifinále proti Francii byl hodně vidět. Měl pár dobrých šancí a také obranných zákroků. Před koncem první půle mohutným sprintem a následním skokem pod nohy zabránil téměř jistému gólu, který by poslal Francouze do vedení a pro osud zápasu mohl být klíčový.

Francie padla! Veteráni míří do finále!

sobota 30.05.2015, 23:31
Za poslední tři roky, co se hraje na Mistrovství světa FIRS vyřazovacím způsobem se vždy ve finále potkala Česká Republika a Francie. Dvakrát se radovali hráči ze země Galského kohouta a loni triumfovali Češi. Letos jsme tento vzájemný souboj předčasně viděli už v semifinále. Byl to dramatický boj, ale se šťastnou tečkou pro nás!

Klokani si na Čechy nepřišli. Večer nás čeká semifinále

sobota 30.05.2015, 14:39
Nebylo by fér vůči soupeři prohlásit, že čtvrtfinále bylo předem rozhodnutou událostí, ale přece jen musíme říct, že cokoliv jiného než australský debakl by bylo zázrakem. Ty se sice ve sportovním světě občas stávají, ale naštěstí pro Čechy můžeme s klidem konstatovat, že tohle nebyl ten případ.

"Italové mě zklamali," prozradil Milan Bláha

sobota 30.05.2015, 09:34
Milan Bláha je na letošním Mistrovství světa veteránů nejlepším českým střelcem. Proti Švýcarům dal hattrick, Britům nasázel čtyři fíky a prosadil se i v zápase s Itálií. "Je to tím, že občas vystřelím," tvrdí skromně.

Veteráni vyhráli základní skupinu

pátek 29.05.2015, 23:16
Po nevyzpytatelném Švýcarsku a papírově slabší Velké Británii se naši in-line reprezentanti postavili italům. Ti měli být nejtěžším soupeřem v základní skupině a také jednou z hlavních překážek v cestě za obhajobou titulu. K našemu potěšení naši borci zápas zvládli dobře.

Další výhra z MS veteránů

pátek 29.05.2015, 11:30
Po vydařeném úvodu se Švýcary čekal naše borce papírově slabší soupeř, kterým byla Velká Británie. Proti předpokladům Britové v úvodu lehce kousali, ale Češi neztráceli klid a trpělivě dokráčeli za vítězstvím.

Veteráni úspěšně vykročili za obhajobou titulu

čtvrtek 28.05.2015, 22:09
Rok se s rokem sešel a opět zde máme Mistrovství světa veteránů. Tento rok se koná v Německém Düsseldorfu a Česká republika tam vyslala tým, do kterého vkládá vysoké naděje.

Čeští veteráni to dokázali! V pražském Edenu si vzali zpátky světové zlato

neděle 25.05.2014, 23:28
První ze dvou domácích vrcholů českého inline hokeje měl tu nejsladší možnou tečku. Reprezentace veteránů prokázala na šampionátu v krásném prostředí pražského Edenu největší kvalitu i vůli po triumfu, který se stal realitou díky jednoznačnému vítězství 6:1 ve finále nad Francií. Češi tak sesadili z trůnu mistra z posledních dvou let a potřetí slaví světové zlato!

Zbývá poslední krok! Veteráni se v Edenu utkají o zlato s Francií

neděle 25.05.2014, 03:32
Další díl cesty na domácím mistrovství světa mají čeští veteráni za sebou. Semifinále je svedlo dohromady se silnou Itálií a k vidění byla hodně taktická bitva. Domácí hokejisté ji ale zvládli, ambiciózního soupeře zdolali 3:1 a v neděli od 16 hodin se v pražském Edenu pokusí sesadit Francii ze světového trůnu!

Čeští veteráni jdou do semifinále z prvního místa, čeká je Itálie

sobota 24.05.2014, 01:01
V pražském Edenu se od 22. do 25. května odehrává pátý ročník mistrovství světa veteránů. Základní skupiny přinesly z českého pohledu ideální průběh – dařilo se jak B-týmu, který se ale turnaje účastní mimo pořadí, tak zejména hlavnímu výběru, který postoupil do semifinále bez ztráty bodu! Cestu do finále mu v sobotních 18 hodin zkříží ambiciózní Itálie.

Pražské MS veteránů za dveřmi

pátek 16.05.2014, 13:37
Dva reprezentační vrcholy na nás v tomto roce čekají na domácí půdě. Prvním je, bez diskuze, MS IIHF v Pardubicích, které startujte 1. června. Druhým šampionátem, který se letos uskuteční v České republice, je MS veteránů pod hlavičkou organizace FIRS. Ten startuje v Pražském Edenu již příští týden ve čtvrtek.