Archiv článků

Češi si poradili i s Austrálií, protinožce porazili 11:1

neděle 30.06.2019, 11:41
K druhému zápasu na World Roller Games se sice junioři museli přesouvat do jiné haly, ani to je ale nezbrzdilo a proti Austrálii zopakovali herně a hlavně výsledkový povedený zápas. Tentokrát se našim juniorům povedlo vytvořit si výraznější vedení už v první půli, před posledním zápasem ve skupině tak mohli druhou část odehrát s větším klidem.

Padalo nám to, shodují se junioři. Vysoké teploty jim nevadí, Austrálie bude kvalitnější soupeř

sobota 29.06.2019, 18:00
Čeští junioři vstoupili do World Roller Games vysokým vítězstvím 13:0 nad Německem, ač po poločase vedli pouze o dvě branky. Zlepšenou koncovku totiž zapříčinila větší aktivita ve střelbě. V Barceloně a taky i v hale CEM Mar Bella panují vysoké teploty, to ale našim juniorům potíže nedělá. Již zítra je čeká druhé utkání, ve kterém se utkají s Austrálií, tentokrát v hale CEM Horta.

Junioři v úvodním zápase přejeli Němce 13:0!

sobota 29.06.2019, 14:02
Lepší vstup do World Roller Games si naši junioři asi těžko mohli přát, v úvodním duelu juniorského MS jednoznačně zvítězili nad Německem. Po první půli přitom vedli "jen" 2:0, ve druhé části ale zlepšili efektivitu a soupeře výrazně ještě výrazněji přehráli a nastříleli mi hned jedenáct branek!

World Roller Games v Barceloně začínají!

sobota 29.06.2019, 09:00
Od soboty 26. června se světové centrum kolečkových sportů přesouvá do Barcelony. Chybět u toho nebudou ani čeští sportovci a především čeští inline hokejisté! Účastnit se rekordní události budou jak junioři, tak i výběry mužů a žen. V samotném inline hokeji o světové tituly bude bojovat 1044 hráčů a hráček z 27 zemí. Letošní Roller Games navážou na vydařenou událost, která se uskutečnila v roce 2017 v čínském Nanjingu.

Chceme medaili, pokud možno tu nejvyšší, hlásí před WRG trenér juniorů

pátek 28.06.2019, 15:13
Poslední dva šampionáty juniorům nevyšly podle představ. Po dvou letech na vrcholu totiž přišlo období bez medaile, když se v roce 2017 v Nanjingu a o rok později v Asiagu nepovedlo zvládnout rozhodující utkání. Nyní ale tým českých juniorů chce čekání zlomit a vybojovat cenný kov. Po úvodním tréninku před startem World Roller Games v Barceloně o tom hovořil hlavní trenér Pavel Würtherle.

Nominace seniorských reprezentací na World Roller Games 2019

čtvrtek 27.06.2019, 18:30
Ihned po turnaji juniorů navážou na české mladíky výběry mužů a žen, a to už od 6. července. V Barceloně budou oba týmy obhajovat cenné kovy. Muži v roce 2018 v Itálii vystoupali na samotný vrchol mistrovství světa. Ve skupině A začnou Češi proti Itálii, dále se utkají s Kanadou a na závěr je bude čekat vrchol skupiny, duel s USA. Ženský tým před rokem v Asiagu vybojoval stříbro, když ve finále nestačil na USA. Ve skupině B letos vyzvou Velkou Británii, Austrálii, Činu a Finsko. Hlad po medailích bude cítit i na Roller Games 2019!

Mistrovství ČR? Velký přínos pro sehrání se před světovým šampionátem, míní Kateřina Mrázová

pondělí 24.06.2019, 17:09
Jednou z držitelek zlaté medaile z Mistrovství ČR žen v Chrudimi je i reprezentační kapitánka Kateřina Mrázová, která měla kapitánské céčko na sobě i při cestě Úhřetic za obhajobou zlata. Celé mistrovství však pro ní bylo vyvrcholením víkendových přípravných kempů české reprezentace žen před mistrovstvím v Barceloně, i díky tomu jej hodnotí velmi pozitivně.

Starší žáci Hradce Králové slaví titul, ve finále přehráli Zlín. Kdo bere bronz?

neděle 23.06.2019, 22:40
Víkend v Přerově přinesl parádní mládežnický inline hokej a všechny sady medailí jsou rozdány. Jako poslední se o cenné kovy poprali v neděli večer starší žáci. Po dopoledních semifinále se do boje o zlato probojovaly Hradec Králové a Zlín. Valaši vedli v bitvě o titul o dvě branky, ale soupeř se dokázal zvednout a průběh duelu dokráčel. Po výhře 8:5 slaví hráči Hradce Králové. V bitvě zklamaných urvali bronz hráči Úhřetic, kteří si hladce poradili s Břeclaví.

Štrobl vychytal Písku vítězství v první lize nad Poličkou

neděle 23.06.2019, 20:56
Final Six 1. ligy inline hokeje, který se o víkendu uskutečnilo v Poličce, je minulostí. Turnaj ovládli inline hokejisté Písku, kteří ve finále porazili domácí Poličku 8:5. Bronzové medaile vybojovali v nájezdové loterii hráči rezervního týmu Přerova nad Kroměříží.

Finále přípravky rozhodl až gól v poslední minutě, titul slaví Cvočkaři

neděle 23.06.2019, 18:10
Poslední den MMČR v Přerově přineslo rozuzlení i v přípravkách. V semifinále na sebe narazila Břeclav s Přerovem a Hořovice s Prague Rats. První duel byl v úvodu vyrovnaný, ale postupem času Přerov zvýšil své otáčky a dokráčel si pro pohodlný postup do finále. To druhé semifinále bylo napínavé až do samotného konce. První polovina nabídla šest branek, tři na každé straně. Ve druhé části zápasu si Cvočkaři vytvořili markantní náskok, ale Rats předvedli skvělou stíhací jízdu, která však vyrovnáním neskončila. Souboji o třetí příčku rozhodla druhá polovina utkání, když se Břeclav prosadila sedmkrát a svůj náskok uhlídala až do konce. Finálový duel příliš branek nenabídl. Velice těsné utkání rozhodla až branka minutu před koncem, kterou vsítil hořovický Trachta.

Zlato z mladších žáků slaví Hořovice, bronz zůstává v Přerově

neděle 23.06.2019, 16:20
První kompletní sada medailí na MMČR v Přerově v rámci nedělního programu je rozdána. Titul v mladších žácích vybojovaly Hořovice, které si ve finále poradily poměrem 4:2 s Kladnem. Cvočkaři souboji o zlato dominovali od samotného začátku a Čerty prakticky k ničemu nepustili. Dvěma góly se pod finálovou výhrou podepsal Vít Lochovský. V souboji dvou smutných semifinalistů mezi Přerovem a Zlínem nakonec rozhodovalo až prodloužení, v němž k radosti domácího stadionu zvítězili Night Birds a ukořistili celkové třetí místo. Zlato tedy berou Hořovice, stříbro míří na Kladno a bronz získal Přerov.

Zlatý double pro Rats! Vyrovnané drama rozhodlo až prodloužení

neděle 23.06.2019, 15:46
Tak to bylo vyhrocené finále! Až do prodloužení se vůbec nevědělo, který z týmů získá pohár pro vítěze STILMAT extraligy inline hokeje. Po celou dobu utkání docházelo k velmi vyrovnanému střetu, plnému nadějných střeleckých pokusů na obou stranách. Drama tak rozčísl až Jakub Bernad, který využil samostatný brejk a necelou minutu po úvodním vhazování prodloužení vybojoval svým gólem pro pražské krysy zlatý double.

Písek s Poličkou si v neděli zajistili postup do finále 1. ligy

neděle 23.06.2019, 13:38
V neděli se v Poličce nejprve dohrávaly dva zápasy skupin, nejprve si zajistil postup do finále Písek po obratu zápasu s Přerovem B a těsné výhře 5:4. Také pro domácí Poličku nebyl duel proti Hořovicím nic jednoduchého, k postupu do boje o zlato jí nakonec stačila remíza 4:4. O bronzové medaile si to rozdají Přerov B a Kroměříž.

Rats stvrdili postup do finále vysokou výhrou nad Černošicemi

sobota 22.06.2019, 19:47
Do druhého semifinálového duelu vstupovali Pražané s jednou výhrou v zádech. Výhra z prvního zápasu jim pomohlo i v tom druhém, postupně si totiž vypracovali slibný náskok. Černošicím trvalo přes třiadvacet minut, než se střelecky prosadily. To už ale jen snižovaly náskok soupeře a zcela stáhnout se jim ho už nepovedlo. Rats nakonec svému sokovi nasázeli šestnáct branek a hravě proklouzli do nedělního finále.

Hradec Králové semifinálovou sérii srovnal, finále si ale zahraje Přerov

sobota 22.06.2019, 19:45
Ve druhém semifinálovém zápase se mnohem více dařilo královéhradeckým hokejistům, kteří postupně navyšovali své vedení a v klidu si dokráčeli pro klidné vítězství. Východočeši tak srovnaly semifinálovou sérii, o postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení navíc. V něm vybuchla radost na přerovské střídačce, když se přesně trefil Školoud.