Archiv článků

Olomouc vyhrála v Hradci a veze domů tři body

neděle 30.04.2017, 20:11
Na závěr prvního hracího dne narazili na sebe hokejisté Hradce Králové a Olomouce. Olomouc v Hradci Králové dvakrát vedla, domácí hráči ale dokázali vždy vyrovnat. Na poslední dva góly se už ale odpovědět nezmohli, a tak se všechny body z tohoto zápasu stěhují do Hanácké metropole.

Hráči Berouna se usadili po prvním hracím víkendu na čele extraligové tabulky

neděle 30.04.2017, 18:47
Stilmat extraliga má za sebou první hrací víkend, ve kterém každý ze dvanácti týmů odehrál tři zápasy. Na čele tabulky se usadili hokejisté Berouna, Kladna a Nové Jičína, kteří jako jediní získali plný počet devíti bodů. Na opačném konci je pak trojlístek nulových - Přerov, Boskovice a Uherský Brod.

Berounští Medvědi si v zápase proti Boskovicím s chutí zastříleli

neděle 30.04.2017, 15:48
PRAHA - Beroun v zápase proti Boskovicím na svého soupeře vlétl a nenechal tak nikoho na pochybách, kdo bude v zápase favoritem. V zápase si berounští hráči s chutí zastříleli a s přehledem si dokráčeli pro další tři body za vítězství. Po osmačtyřiceti minutách se číslovka nakonec zastavila na skóre 13:1.

Kladno zvládlo i druhý nedělní zápas, Šiller má hattrick

neděle 30.04.2017, 14:54
K l a d n o – Kladenští Čerti byli po výhře nad Zlínem v dobré náladě a chtěli na toto vítězství navázat i v svém druhém duelu v rámci druhého extraligového dne. Proti Uherskému Brodu bránili po polovině hrací doby jednobrankový náskok. V dalším průběhu utkání si dalšími přesnými zásahy dodali klid do svých řad a zápas dotáhli k vítězství 6:4. (foto: Petr Hubáček)

Přestřelku ovládlo Brno. Díky Strýčkově hattricku zdolalo Přerov 6:5

neděle 30.04.2017, 14:49
Dramatickou přestřelku mezi Missionem Roller Brno a Night Birds Přerov ovládl v poměru 6:5 jihomoravský celek. Domácí v boskovickém azylu vždy byli o krok napřed, hosté z Přerova ale hned čtyřikrát dokázali smazat soupeřovo manko. Vítězství nakonec vystřelil Brnu necelou půlminutu před koncem normální hrací doby navrátilec z Francie Pavel Strýček, jenž tak zkompletoval hattrick. Hostům nepomohla ani výjimečná efektivita při proměňování přesilových her. Přerované využili čtyři z pěti přesilových her. (foto: Daniel Kinc)

Roller Storm Praha rozhodl o výhře nad Boskovicemi ve třetí čtvrtině

neděle 30.04.2017, 13:16
P r a h a 1 1 – V zápase proti Roller Stormu Praha usilovaly Boskovice o své první vítězství v letošní sezoně. Pražané však systematicky budovali svůj náskok, který potvrdili hlavně ve třetí čtvrtině zápasu, kdy svému soupeři odskočili o čtyři branky. Boskovice v závěru ještě snížily, ale domácí nedovolili soupeři, aby zdramatizoval zápas a radovali se z vítězství v poměru 6:3. (foto: Zlata Vostrá)

Černošice dotahovaly, Olomouc si ale závěr pohlídala

neděle 30.04.2017, 13:04
K l a d n o - Černošice přivítaly ve svém třetím ligovém zápase celek Olomouce, která chtěla napravit své zaváhání z prvního dne. Nakročeno k tomu měla skvěle, neboť po polovině zápasu vedla 5:2. Hráči Černošic ale stáhli manko a do posledního dějství vstupovali se ztrátou jediného gólu. Stíhací jízdu však nedokonali, nopak Olomoučtí rozhodli o svém vítězství třemi přesnými zásahy v poslední čtvrtině a zvítězili 9:6. (foto: Petr Hubáček)

Nový Jičín dominoval druhé polovině a Brno porazil o pět branek

neděle 30.04.2017, 12:10
Šestigólovou smrští ve druhé půli inline hokejisté Nového Jičína rozhodli o přesvědčivé výhře nad Mission Roller Brno v poměru 8:3. Brňané sice do poloviny zápasu byli favorizovanému soupeři vyrovnaným soupeřem, ovšem nezachytili start třetí čtvrtiny, a hosté se dostali do rozhodujícího náskoku. Dvěma trefami se na výhře svého celku podíleli Adam Flok a Robin Gebauer. (foto:Daniel Kinc)

Kladno nedalo Zlínu šanci

neděle 30.04.2017, 11:51
K l a d n o - Souboj Čertů s Ďábly nabídl duel Kladna se Zlínem, v němž domácí žádné drama nepřipustili. Po dvou čtvrtinách měli jasný náskok v poměru 8:2 a utkání měli jasně ve svých rukách. Zlínští se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale dohnat ztrátu se jim již nepodařilo. Kladnu podlehli 3:10. (foto: Zlata Vostrá)

V posledním zápase úvodního hracího dne zvítězil Rolller Storm Praha

sobota 29.04.2017, 20:05
Praha 11 - Poslední zápas prvního hracího dne Stilmat extraligy inline hokeje svedl dohromady týmy Roller Storm Praha a IHC Uherský Brod, který i nyní nastoupil v zúžené sestavě. Zápas měl jasného vítěze, již po první čtvrtině duelu vedli Pražané nad svým soupeřem 3:0 a náskok postupně navyšovali. Do poslední čtvrtiny vstupovali domácí s výhodou šesti branek v zádech a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z výhry 10:2.

Nový Jičín rozhodl o svém vítězství nad Hradcem Králové v poslední čtvrtině

sobota 29.04.2017, 18:50
Hradec Králové - V zápase mezi Hradcem Králové a Novým Jičínem se střetly celky, které čekal druhý duel dne. Oba soupeři ve svém prvním klání nepoznali porážku, o motivaci, v podobě udržení neporazitelnosti, tak bylo postaráno. Zápas ze začátku nenabídl mnoho branek, za to o velké a nebezpečné příležitosti nebyla nouze. Na konci druhé třetiny vedl Nový Jičín 3:1, ale o svém vítězství 7:4 musel rozhodnout až v poslední části zápasu.

Zápas Černošic s Přerovem byl ve znamení Loskota se Zbořilem

sobota 29.04.2017, 18:17
Kladno - Jak Černošice, tak celek Přerova čekal druhý zápas prvního hracího dne. Oba týmy měly co napravovat, neboť své úvodní duely nezvládly. Do vzájemného souboje vstoupily lépe Černošice. Třemi góly Marka Loskota se dostaly do vedení, ale Přerovští však nechtěli dát svou kůži lacino a snažili se manko smazat. Domácí si však svůj náskok nenechali sebrat. Marek Loskot přidal další tři přesné zásahy, dvěma góly se přidal i Jiří Černoch. Černošice se tak po závěrečném hvizdu radovaly z výhry 8:5. Hlavní strůjce černošické výhry je jasný, na druhé straně si čtyři z pěti gólů připsal Mikuláš Zbořil. (foto: Petr Hubáček)

Medvědi z Berouna připisují druhou výhru, Uherský Brod deklasovali 16:1

sobota 29.04.2017, 17:51
Praha 11 - Berounští Medvědi nastoupili ke druhému domácímu duelu, v němž změřili síly s celkem Uherského Brodu a začátek zvládli opravdu skvěle, během prvních deseti minut vedli již 3:0. Poté sice hosté dokázali snížit, ale domácí odpověděli dalšími přesnými zásahy. Vidět byl hlavně Petr Kafka, který se trefil přesně pětkrát. Po závěrečném hvizdu svítilo na výsledkové tabuli skóre 16:1 a tým Berounských Medvědů tak zatím nepoznal svého přemožitele.

Kladno slaví výhru! Boskovice porazilo 8:3

sobota 29.04.2017, 17:01
Kladno - Pro týmy IHC Čerti Kladno i HC Boskovice inline byl vzájemný duel tím úvodním v aktuálním extraligovém ročníku. Lépe do něj vstoupili domácí Čerti, kteří již v polovině zápasu vedli o šest branek. Boskovicím se rovněž ve třetí čtvrtině podařilo otevřít svůj gólový účet. I přes veškerou snahu již ale hráči Boskovic vysoké manko nesmazali a Kladno si tak po výhře 8:3 došlo pro své úvodní vítězství. (foto: Petr Hubáček)

Zlín ve svém druhém zápase přehrál pražský Roller Storm 7:5

sobota 29.04.2017, 16:26
Praha 11 - IHC Devils Zlín vyzvali ve svém druhém zápase v rámci prvního hracího dne celek IHC Roller Storm Praha. Stejně jako po první čtvrtině, bránili Zlínští těsný náskok i po polovině zápasu. Pražané se znovu dotáhli, Zlínští opět odskočili a do poslední čtvrtiny opět vstupovali s náskokem jediné branky. Devils přetahovanou v konečném výsledku zvládli a díky výhře 7:5 vyrovnali svou zápasovou bilanci na 1:1. Pražský celek si na svou první výhru musí počkat.

Berounští Medvědi si poradili se Zlínem

sobota 29.04.2017, 14:16
Praha 11 - V utkání domácích Berounských Medvědů proti celku IHC Devils Zlín se blýskli skvělými zákroky oba brankáři. Medvědi si ale i přesto ve svém úvodním duelu sezony vybudovali v prvních deseti minutách dvoubrankový náskok, který v další části zápasu ještě navýšili. Zlín ale zabral a do poslední části vstupoval za stavu 3:5 ze svého pohledu. Medvědi však drama nepřipustili a třemi přesnými zásahy stanovili konečné skóre v poměru 8:4.

Nový Jičín si poradil s Černošicemi

sobota 29.04.2017, 13:43
K l a d n o - V souboji Černošic proti Novému Jičínu viděli diváci úspěšnější vstup do utkání v podání hostů, když se v 11. minutě trefil Adam Flok a poslal svůj celek do vedení. Hráči Černošic ale na úvod druhé čtvrtiny otočili skóre ve svůj prospěch, avšak nedokázali jednobrankový náskok udržet. Nový Jičín naproti tomu odskočil svému soupeři o čtyři branky, a i přes snížení Černošic si došel pro své premiérové vítězství v letošním extraligovém ročníku v poměru 6:3.

Přerov dvakrát vedl, nakonec body v zápase s Hradcem Králové ztratil

sobota 29.04.2017, 13:23
Hradec Králové - V zápase týmů ILHK Hradec Králové a IHC Night Birds Přerov se diváci rozhodně nenudili. K vidění byla spousta krásných gólových akcí a nespočet dalších šancí. Úvodní gól zápasu si připsali hosté z Přerova, avšak domácí ukázali, že umí zvládat závěrečné minuty čtvrtin, v nichž hned dvakrát vyrovnali skóre. V poslední části zápasu poté překlopili Královehradečtí vedení na svou stranu. Branka Davida Malíka se ukázala jako vítězná a Hradec Králové tak mohl slavit své první vítězství.

Úvodní duel sezony zvládlo lépe Brno, v prodloužení rozhodl Jakub Kadlec

sobota 29.04.2017, 13:02
B o s k o v i c e - První duel letošního ročníku extraligy dokázal zvládnout lépe domácí Mission Roller, který sice promarnil vedení o čtyři branky a nechal celek Tempish Olomouc, aby ztrátu dohnal. V prodloužení ale o vítězství svého týmu rozhodl brněnský Jakub Kadlec. (foto: Daniel Kinc)

Do mládežnických bojů vstupují dva obhájci titulu

sobota 29.04.2017, 09:25
Ve dnech minulých odstartovaly zápasy v rámci první ligy a své první duely mají odehrány i celky starších žáků, spadajících do kategorie mládeže. Poslední dubnový víkend má v plánu odstartovat své soutěže přípravka a do hry se zapojí i mladší žáci. Všichni se mohou těšit na vystoupení týmů, které loni své kategorie vyhrály. V rámci starších žáků poté Lomnice nad Popelkou zabojuje o udržení neporazitelnosti.

Extraliga je zpět, o víkendu se odehrají její první zápasy!

pátek 28.04.2017, 17:59
Fanoušci Stilmat extraligy se dočkali, o víkendu jsou na programu první zápasy nové sezony a není jich málo! V Boskovicích, Kladně, Hradci Králové a Praze se poslední dubnový víkend odehraje hned osmnáct utkání, rozhodně se tak je na co těšit.

První liga pokračuje o víkendu dalšími zápasy

čtvrtek 27.04.2017, 11:22
Druhá nejvyšší soutěž mužů má tento týden na programu dva zápasy divize Střed, z toho jeden se předehrává už dnes. V sobotu se pak odehraje další hrací den východní divize.

V Chrudimi se odehrály první zápasy starších žáků

úterý 25.04.2017, 19:29
Kromě první ligy o víkendu odstartovaly také mládežnické soutěže, konkrétně divize Západ starších žáků. Ta rozehrála novou sezonu v Chrudimi, kde se odehrálo prvních šest utkání. Přehled, jak se týmům na úvod nového ročníku v neděli 23.4. vedlo, vám přinášíme v našem krátkém souhrnu.

První liga má za sebou první zápasy!

pondělí 24.04.2017, 18:42
První liga, druhá nejvyšší česká soutěž, minulý týden rozehrála svůj nový ročník. Na programu byly v Chrudimi zápasy divize Střed a v Přerově střetnutí divize Východ. Jak si týmy v úvodu sezony vedly, se dozvíte v článku.

Mládežnické soutěže odstartuje západní divize starších žáků

sobota 22.04.2017, 11:00
V neděli se naplno rozběhnou i mládežnické soutěže a to konkrétně ve starších žácích divize Západ.

První liga má před sebou první hrací víkend

středa 19.04.2017, 18:54
Prvními dvěma zápasy se ve čtvrtek rozjedou boje v první lize divize Střed. O víkendu se pak odehrají první dva hrací dny v divizi Východ a další dva zápasy v divizi Střed. V Západní divizi se začíná až první víkend v květnu.

Kolečka připravit! Je tu další ročník inlinehokeje

středa 12.04.2017, 08:54
Už zanedlouho se opět vhodí úvodní buly a soutěže v inline hokeji v České republice pro novou sezonu začnou. Jednotlivé starty soutěží a na co se v úvodních kolech těšit rozebereme níže v článku.

Sezóna 2017 odstartovala tradiční konferencí klubů

úterý 14.03.2017, 22:56
PRAHA - V neděli 5. března se uskutečnila pravidelná schůzka zástupců všech oddílů před startem nového ročníku inline hokeje.

Partnerství s Prime

čtvrtek 09.03.2017, 12:39
Česká asociace inline hokeje uzavřela významné partnerství s firmou PRIME. Ta bude sponzorsky dodávat po dobu dvou let kolečka pro všechny reprezentační výběry hrající pod hlavičkou organizace FIRS.

Olomouc zakončila základní část výhrou nad Rubi

pátek 03.03.2017, 20:59
Na potřetí to již hráčům Olomouce vyšlo a radovali se z první výhry na turnaji. Po výborném výkonu, vyplývajícím zejména ze zlepšeného pohybu, tak získali velmi cenný skalp španělského mužstva. Bohužel o to více může mrzet úvodní prohra se Švýcarským Oberrüti, protože právě tato prohra připravila Olomouc o postup do bojů o titul. Olomoučtí však nemusí smutnit, v premiéře Evropské ligy si zahrají o prezidentský pohár a pokud podají výkon, jako v dnešním utkání rozhodně budu patřit k favoritům na zisk trofeje.

Olomouc na Rethel nestačila

pátek 03.03.2017, 10:24
Olomoučtí inline hokejisté prohráli v evropské lize i svůj druhý zápas, když tentokrát jednoznačně nestačili na favorizovaného obhájce titulu Rethel a podlehli mu 1:7.

Olomouc v úvodu nestačila na Z-Fighters Oberrüti

čtvrtek 02.03.2017, 22:02
Vstup do turnaje se Olomouckým nepovedl. V úvodním utkání Evropské ligy podlehli poměrně překvapivě 2:4.

Premiérová účast Olomouce se blíží

středa 01.03.2017, 08:55
Inline hokejisté Olomouce, se chystají na svojí účast v Evropské lize, která se odehraje od čtvrtka do neděle ve Španělském Valladolidu. Jde historicky vůbec o první účast českého zástupce v novodobé Evropské lize a teprve o druhou českou účast v historii soutěže.

Olomouc bude startovat v Evropské lize

úterý 24.01.2017, 21:36
Český mistr ligy soutěžního ročníku 2016, IHC Tempish Olomouc, se zúčastní začátkem března, ve Španělském Valladolidu prestižní evropské ligy. Celkem se turnaje zúčastní 12 mužstev ve třech skupinách.

PF 2016

středa 21.12.2016, 18:07
VŠEM HRÁČŮM, FUNKCIONÁŘŮM, PARTNERŮM A FANOUŠKŮM DĚKUJEME ZA PODPORU V ROCE 2016, PŘEJEME KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ ŠTĚSTÍ.

Mladíci porazili Švýcarsko 4:1 a obhájili na ME bronz !

neděle 28.08.2016, 12:50
Poslední vystoupení reprezentačního výběru na ME U 18 v Roana byl souboj o bronzové medaile proti týmu Švýcarska. Český tým měl soupeři co vracet za zápas v základní skupině.

Mladíci završili výhrou nad Švédskem a zahrají si o bronz

neděle 28.08.2016, 12:45
Reprezentanti U18 na ME v Roaně zdolali v posledním utkání základní části Švédsko 5:0 a od 14:00 si zahrají o bronz se Švýcarskem.

Na ME U18 první výhra

neděle 28.08.2016, 00:27
První výhru vybojovali na ME U18 Čeští mladíci a výhra byla o dost sladší, že jsme jako první dokázali zdolat dosud neporaženou domácí Itálii 2:1 po samostatných nájezdech. Pouhý bod tak stačí, v zítřejším utkání, proti dosud nulovým Švédům, k postupu do utkání o 3. místo.

Češi ve druhém utkání podlehli Švýcarsku

sobota 27.08.2016, 13:51
Bohužel ani druhé vystoupení mladíků na ME U18 nepřineslo vítězství. V dramatickém utkání jsme podlehli Švýcarsku 3:4 po samostatných nájezdech.

Česky výběr U18 dnes čeká klíčový den

sobota 27.08.2016, 11:45
Dnes čekají reprezentační výběr U 18 dvě velmi důležitá utkání, které rozhodnou o budoucnosti tohoto mladého týmu na mistrovství.

Češi na úvod podlehli Francii

pátek 26.08.2016, 20:12
Český výběr na ME U18 nevstoupil na šampionátu dobře. V úvodním utkání se postavili proti obhájcům titulu, favorizované Francii. Francie od počátku prokázala zejména bruslařské kvality a náš výběr přehrála jasně 6:2.

Juniorský výběr se chystá na ME

čtvrtek 18.08.2016, 14:38
Juniorský výběr U18 se chystá na mistrovství Evropy, které se koná od 26 do 28 srpna v Italské Roaně. Český výběr bude obhajovat bronzové medaile z loňského roku, ovšem v letošním roce jsou cíle mnohem vyšší.

Polička se na Final Eight poctivě připravovala, podřídila tomu úplně všechno

středa 29.06.2016, 08:08
Víkendový turnaj Final Eight, který měl rozhodnout o vítězi Stilmat první ligy inline hokeje, hostila Polička. A právě ta byla také jedním z horkých favoritů. Hráči Spartaku měli před sebou jasný cíl, kterému podřídili úplně vše. Jejich úsilí se jim nakonec vyplatilo. Na konci turnaje mohli zvednout nad hlavu pohár pro vítěze první ligy. O jejich úspěchu se rozpovídali Dušan Vápeník s Martinem Plevou.

Mladší žáky ovládl domácí Přerov

neděle 26.06.2016, 23:23
V neděli patřila přerovská MEO Aréna opět turnaji v inline hokeji. Tentokrát se zde oproti předchozímu dni představili mladší žáci. Finálové turnaje se zúčastnilo celkem šest mužstev: Mad Parrots Úhřetice, HC LVI Břeclav, IHC Devils Zlín, IHC Berounští Medvědi, HC Cvočkaři Hořovice, IHC Night Birds Přerov.

Domácí Polička ovládla finálový turnaj první ligy

neděle 26.06.2016, 19:34
Finálový turnaj první ligy je minulostí. Sedm týmů v Poličce bojovalo o vítězství v druhé nejvyšší soutěži, které si nakonec připsali po obratu v druhé části zápasu před domácími diváky inline hokejisté Poličky.

Roller Storm obrat nedokonal, titul míří do Zlína! Bronz berou junioři Uherského Brodu

neděle 26.06.2016, 19:26
Druhý hrací den Final Six extraligy juniorů v Novém Jičíně nabídl na místním stadionu dlouho očekávané boje o medaile. Nejprve v souboji o bronz přehráli junioři Uherského Brodu Nový Jičín, který mocně dotahoval, nicméně nakonec padl 6:10. V souboji o zlato předvedli výtečnou první půli hokejisté Devils Zlín, když po dvaceti minutách vedli 4:0, brzy po začátku půle druhé však Roller Storm Praha celé manko smazal. O osudu utkání a vlastně celé sezony rozhodla povedená akce Zlína, po níž Ševci zvítězili 5:4 a pověsili si na krk zlaté medaile za 1. místo v letošním ročníku juniorské extraligy!

Finálový turnaj první ligy má za sebou první den

sobota 25.06.2016, 23:17
V poličce mají za sebou inline hokejisté první hrací den, ve kterém se dohrála skupina A. Z té postoupili do finále hráči domácí Poličky. Ve skupině B zbývá odehrát ještě dva zápasy, které jsou na programu v neděli dopoledne. Odpoledne jsou pak na programu zápasy o medaile.

Final Six juniorů má za sebou první den, o zlato bude bojovat Zlín s Roller Storm

sobota 25.06.2016, 23:00
Nový Jičín – První den finálového turnaje juniorů přinesl pět duelů. Z Nového Jičína už odcestovaly celky Hradce Králové a Kladna, Zlín se Stormem Praha se utkají ve finále, pořádající tým vyzve v souboji o bronz Uherský Brod.

Češi slaví historické vítězství! V Itálii obhájili titul mistrů světa

sobota 25.06.2016, 22:57
Bezchybně sehraný finálový zápas znamená další historický milník v historii českého inline hokeje. Čechům se podařilo poprvé v dějinách obhájit titul mistrů světa na šampionátu organizace FIRS. Česká republika porazila Itálii 4:0. Skóre utkání otevřel Bernad. Po něm se prosadil se Fiala a dvakrát Loskot.

Mistrovství České republiky přípravky ovládl Zlín

sobota 25.06.2016, 21:00
Chrudim – Nejmladší inline hokejisté z šesti celků bojovali v sedmi zápasech na zimním stadionu v Chrudimi o titul mistra České republiky. Hned v prvním utkání padlo celkem osmnáct branek a i v dalších duelech se měli diváci na co dívat.

Berounští Medvědi ovládli kategorii starších žáků po nájezdech

sobota 25.06.2016, 20:50
V sobotu 25. června se v přerovské MEO Aréně odehrál finálový turnaj JERSEY 53 MČR starších žáků. Proti sobě se postupně utkali celky: Night Birds Přerov, Gajary Flames, Cvočkaři Hořovice, Devils Zlín A, Devils Zlín B a Berounští Medvědi. Odehrálo se celkem sedm duelů, ve kterých padlo dohromady 65 branek. Několik hráčů zaznamenalo i hattrick, a k vidění byly kvalitní zápasy s velkým nasazením. Do finále se nakonec dostali Berounští Medvědi a Devils Zlín A. Dramatický duel se protáhl až do samostatných nájezdů, které dopadly vítězně pro Beroun. Skvělým výkonem se prezentoval brankář Altrichter. Navíc se hned třikrát střelecky dokázal prosadit Michal Bláha.

O zlato s Itálií: Bude to boj před skvělými fanoušky, zní z českého tábora

sobota 25.06.2016, 11:48
Úderem osmé hodiny večerní se v sobotu rozehraje nejdůležitější zápas letošního mistrovství. Na stadionu v Asiagu se totiž rozhoří bitva o zlaté medaile, o které si to rozdá domácí Itálie a Česká republika. Oba týmy už se potkali v úterý a tehdy slavili těsnou výhru Italové, finálový duel se ale hraje od nuly, šance jsou tak pro oba celky zcela vyrovnané.

První liga, junioři a mládež o víkendu poznají své vítěze

pátek 24.06.2016, 22:29
V sobotu a neděli se definitivně dohrají inline hokejové soutěže ročníku 2016. Své vítěze pozná první liga, která hostí finálový turnaj v Poličce. Junioři se poperou o titul v Novém Jičíně, žákovské kategorie poznají vítěze v Přerově a Chrudim přivítá šampióna přípravky.

Češi jsou ve finále! Druhá formace otočila zápas s Francií

pátek 24.06.2016, 21:33
Obrovské drama se sladkou tečkou pro český tým bylo k vidění v Asiagu. O vítězství rozhodl v prodloužení Jakub Cik. Ten zároveň otevřel nesmírně vyrovnaný semifinálový zápas brankou na 1:0. Jenže do poločasu za Francii srovnal Langlos a obrat dokonal Tijou. Čtyři minuty před koncem pak vyrovnal Kafka. Týmový výkon se skvělým Brabcem přinesl Česku vítězství v prodloužení.

Ohlédnutí za MS žen: Proč Češky odjely s prázdnou?

čtvrtek 23.06.2016, 21:40
Loni zlato, letos nic. Češky svoji medailovou sbírku na italském šampionátu organizace FIRS nerozšířily. I tak ale nemusí smutnit. Budoucnost totiž vypadá velmi slibně.

Češi postoupili do semifinále a kvalifikovali se na světové hry

čtvrtek 23.06.2016, 19:51
Česká republika postupuje do boje o medaile. Ve čtvrtfinále si poradila snadno s Argentinou. Vedení získal český výběr už v prvním poločase, když si vypracoval vedení 5:0. Jihoameričanům se nepodařilo zápas zdramatizovat. Česko ve druhé půli v poklidném tempu dokráčelo k postupu do semifinále. Výhra 7:2 nad Argentinou znamená pro český tým také kvalifikaci na světové hry.

Ve čtvrtfinále Česko čekají Argentinci

středa 22.06.2016, 22:33
Česká republika po výhře 8:2 nad Lotyškem postupuje do čtvrtfinále ze druhého místa základní skupiny. Ve čtvrtfinále narazí na Argentinu, která skončila ve skupině B třetí. Postup do vyřazovací fáze si zajistila vítězstvím nad Španělskem.

Česko si poradilo s Lotyšskem a do čtvrtfinále půjde z druhé pozice

středa 22.06.2016, 19:29
Inline hokejová reprezentace zvládla závěrečné utkání základní skupiny mistrovství světa. Lotyšsko Češi porazili vysoko 8:2. Druhý hattrick ve třech zápasech si připsal útočník Loskot, premiérovou branku vstřelil obránce Zbořil. Ve čtvrtek čeká reprezentaci čtvrtfinálový zápas.

Rozhodly přesilovky, myslí si po prohře s Itálií Tomáš Rubeš

středa 22.06.2016, 10:55
V zápase s domácí reprezentací byli Češi mírným favoritem. Tomu odpovídal průběh utkání pouze v prvním poločase, kdy si český tým vypracoval zásluhou Bernada a Rubeše vypracovali vedení 2:0, i když ještě do pauzy snížil Traversa. Druhá část zápasu přinesla řadu vyloučení a situace v nerovnovážném stavu zvládli lépe Italové, kteří zápas otočili a dovedli k vítězství 4:3. Právě přesilové hry označil za klíčové části hry střelec druhé branky Tomáš Rubeš.

Už i mládežnické soutěže se chystají na závěrečný turnaj

úterý 21.06.2016, 23:48
Stejně tak jako v ostatních kategoriích, i mládežnické se chystají na závěrečný turnaj Final Six. Tam určitě nebude o vyrovnané bitvy nouze oproti základní části.

Extraliga juniorů završila základní část. Storm Praha přišli o neporazitelnost až v posledním duelu

úterý 21.06.2016, 23:21
Dle očekávání se tabulka v obou divizích tabulka již změn nedočkala. Zajímavostí třeba je, že o neporazitelnost přišel tým IHC Roller Storm Praha v posledním duelu základní skupiny, avšak ty nejdůležitější zápasy přijdou až o dalším víkendu v Novém Jičíně na Final Six.

Česko ztratilo zápas s Itálií a prohrálo 3:4

úterý 21.06.2016, 22:52
Dramatické utkání hostilo v úterý večer Asiago. Česko jej otevřelo brankami Bernada a Rubeše, ale Italové v prostřední desetiminutovce zápasu otočili na 3:2. V závěru srovnal Kafka. Na body jeho gól nestačil, protože o vítězství Itálie rozhodl Banchero.

První liga už zná všechny účastníky Final Eight

úterý 21.06.2016, 22:13
Karviná, Uherské Hradiště, Nová Paka, Lomnice nad Popelkou, IHC Eagles Chrudim, Černošice B, IHC Roller Storm Praha B a Polička jsou účastníci závěrečného turnaje Final Eight, který se odehraje právě na půdě posledního jmenovaného celku.

Češi vstoupili do turnaje vysokým vítězstvím nad Mexikem

pondělí 20.06.2016, 15:17
Tým mužů má za sebou první zápas na mistrovství světa. Reprezentace v poklidném tempu porazila Mexiko vysoko 16:0, když hattrick zaznamenali Loskot s Šimem a o svou premiérovou branku v národním týmu se zasadil Jakub Bernad. Česká republika vstoupila do turnaje vítězně a v úterý ji od 20:30 čeká domácí Itálie.

Češi se poctivě připravovali na Mexiko, stihli fotbal i přátelský zápas proti Švýcarsku

pondělí 20.06.2016, 00:46
Poslední den před začátkem mistrovství světa trávili hráči zejména nahotelu, během dopoledne si mezi sebou zahráli fotbal, odpoledne pak naskočili proti Švýcarsku do přípravného duelu, který vyhráli 5:3. Celý den byla v českém týmu skvělá nálada, které reprezentanty neopustila ani při večerním sledování fotbalového zápasu mezi Francií a Švýcarskem.

První liga Východ je u konce! Z vítězství se raduje Karviná, druhé postupové místo patří Uherskému Hradišti

neděle 19.06.2016, 21:30
Východní část 1. ligy je u konce. Postup na finálový turnaj slaví Karviná, druhé místo patří až díky vyrovnání v samém závěru posledního zápasu Uherskému Hradišti.

„Chyběly zkušenosti, ale rozhodně máme na čem stavět,“ hodnotí MS trenérka Pančáková

neděle 19.06.2016, 15:48
Tentokrát to jejím svěřenkyním nevyšlo. Češky z mistrovství světa organizace FIRS letos nepřivezou žádný cenný kov. „Jsme zklamané, opravdu hodně zklamané, protože jsme od toho byly malinký kousek,“ smutnila trenérka ženského výběru Věra Pančáková po prohře v zápase o bronz.

MS mužů: Češi budou obhajovat zlato, v základní skupině narazí na domácí Itálii

sobota 18.06.2016, 23:13
V pondělí se rozehrají úvodní zápasy mužského mistrovství světa FIRS. Turnaj hostí severoitalská městečka Asiago a Roana. Český inline hokejový tým vstoupí do dění šampionátu pondělním zápasem s Mexikem. Poté se utkají s domácí Itálií a na závěr základní skupiny potkají Lotyšsko.

Poslední víkend Extraligy juniorů! A pak hurá na Final six

sobota 18.06.2016, 20:35
Kdo postoupí na Final six do Nového Jičína už je na 99% jasné. Ve většině případu už je jasné i kdo z jaké pozice půjde, drama bude k vidění jen v Divizi Západ mezi Hradcem Králové a Kladnem.

Zlato! Junioři ve finále přehráli domácí Itálii a obhájili titul mistrů světa

pátek 17.06.2016, 23:34
Souboj o světové zlato svedl dohromady domácí Itálii, která chtěla překazit Čechům obhajobu nejvyššího primátu. Poslední utkání šampionátu začali lépe junioři z Česka, kteří po polovině utkání vedli o dvě branky. Následně s góly roztrhnul pytel, Češi se dostali do vedení 5:2. Svůj náskok s blížícím se koncem bránili zuby nehty, nicméně nakonec jednobrankový náskok uhájili a znovu po roce převzali pohár pro titul mistrů světa!

Obrovský smutek! Češky na MS končí bez medaile

pátek 17.06.2016, 20:10
Takové drama, takové nervy, tolik vynaložených sil...a stejně to na medaili nestačilo. Češky k loňskému zlatu letos žádný cenný kov nepřidají. Po nervy drásající bitvě s Francouzky končí na nepopulárním čtvrtém místě.

Finále! Junioři porazili Švýcarsko a znovu budou bojovat o zlato

čtvrtek 16.06.2016, 23:49
Po roce znovu. Junioři pokračují na vítězné vlně a jsou ve finále, kde je čeká domácí Itálie. Ač se Švýcarskem v semifinále prohrávali, zápas dotáhli do vítězného konce.

Češky zlato neobhájí, na MS si zahrají o bronz

čtvrtek 16.06.2016, 21:35
Obrovské zklamání. Obhajoba se v ženském podání letos konat nebude. Češky v semifinále nestačily na Američanky a na mistrovství světa si zahrají o bronz. V pátek od 17.30 vyzvou Francii.

Ohlédnutí za základní skupinou: Jak si vedly Češky ve skupině?

čtvrtek 16.06.2016, 00:50
Češky zatím postupují za obhajobou mistrovského titulu krůček po krůčku. Na turnaji ještě ani jednou neprohrály a ve čtvrtek je čeká semifinále proti Američankám. Pojďme se ale ještě poohlédnout za tím, jak si výběr trenérky Pančákové vedl v základní skupině.

V semifinále jsou i Češky. Domů poslaly Finky

středa 15.06.2016, 17:42
Středa českým celkům na mistrovství světa FIRS sedla. Postup českých juniorů napodobil i výběr trenérky Pančákové, který vyhrál nad Finskem 3:2. Semifinále proti USA je na programu zítra od 20.30.

Junioři jsou v semifinále! Vyřadili USA

středa 15.06.2016, 15:58
Česká reprezentace juniorů pokračuje na MS v Roaně a Asiagu nadále s čistým štítem. Ve čtvrtfinále narazili Češi na USA a duel skvěle zvládli, když zvítězili 9:3!

Čeští junioři přestříleli Kolumbii a ve čtvrtfinále se utkají s USA

úterý 14.06.2016, 16:40
Reprezentace juniorů zvítězila i ve třetím utkání v základní skupině A. Češi tradičně vstoupili zápasu velmi dobře a využité přesilové hry vynesly svěřencům Pavla Würtherleho a Ladislava Vlčka náskok 5:0 po první části. Kolumbie ovšem změnila hru, vystřídala brankáře a jakoby do hry vstoupil jiný soupeř. Češi ovšem zápas zvládli a zvítězili 8:2.

Mládežnické soutěže: Riverside School o víkendu ke svým zápasům nedorazil, dvě divize mládeže už skončily

úterý 14.06.2016, 14:44
O víkendu pokračovaly dalšími zápasy soutěže mládeže. Za sebou už mají základní část mladší žáci v divizi Východ a starší žáci na Západě.

Češky remizovaly s Kanadou, ve čtvrtfinále narazí na Finsko

úterý 14.06.2016, 14:43
Po dvou relativně slabších soupeřích čekaly v úterý na český výběr Švýcarky a Kanaďanky. Tedy týmy, proti kterým se měly Češky o poznání více zapotit. A to se také skutečně stalo. Proti Švýcarsku nakonec český výběr vydřel výhru 4:2, s Kanadou poté remízu 1:1. Tyto výsledky výběru trenérky Pančákové vynesly druhé místo ve skupině, což znamená jediné - ve čtvrtfinále se Češky utkají s hodně nepříjemným Finskem.

První liga: Začaly skupiny o umístění a play off

úterý 14.06.2016, 14:36
Čtyři zápasy předkola, další duely v nadstavbových skupinách a někde teprve konec základní části. První liga se nám hezky naporcovala a nabídla o víkendu mnoho zajímavých zápasů.

Junioři zvítězili nad Kanadou a upevnili si vedení ve skupině A

pondělí 13.06.2016, 21:11
Po vítězství nad Slovinskem 3:2 a Namibií 13:3 zvládl český tým i duel s Kanadou, ve kterém zvítězil 5:2. O výhře rozhodla první polovina zápasu.

Roller Storm je jediný neporažený celek extraligy juniorů. Boskovice poprvé bodovaly.

pondělí 13.06.2016, 20:41
Roller Storm je jediným týmem extraligy juniorů, který neztratil ještě ani bod. V divizi Východ stále vede skupinu Uherský Brod a první body do tabulky si připsaly i Boskovice po výhře v prodloužení nad Přerovem. Jediný tým, který má na kontě nula bodů zůstává Nová Paka.

Druhá výhra! Češky porazily i Tchaj-pej

pondělí 13.06.2016, 17:38
Druhý hrací den, druhá výhra. Taková je zatím bilance Češek na mistrovství světa FIRS v italském Asiagu. Po včerejší výhře nad Švédkami si v pondělí poradily i s Tchaj-pejí, které nadělily šest branek. Přitom neinkasovaly ani jednou. Hattrickem se na výhře podílela Michaela Jančová.

Šimo: Bylo důležité dát první dva góly. Obdržálek: Pro nás bylo druhé místo maximum

pondělí 13.06.2016, 12:10
Olomoučtí hráči v sobotu porazili ve finále Final Four Extraligy Stilmat inline hokeje Brno vysoko 12:3 a vybojovali tak první titul. Jednou z klíčových osobností Hanáků byl Michal Šimo, který v obou utkáních na Final Four zaznamenal osm bodů. Brnu pak hodně pomohl k druhému místu Petr Obdržálek, který získal bodů šest.

Junioři i ženy odstartovali MS vítězstvím

neděle 12.06.2016, 12:51
Junioři na úvod šampionátu zvládli vyčerpávající duel se Slovinskem a zvítězili 3:2. Češi, kteří dvakrát prohrávali dokázali výsledek utkání otočit ve svůj prospěch a radují se z úvodního vítězství. Ženy začaly turnaj se Švédskem a o tom, kdo bude brát body, rozhodly již v první polovině zápasu, který nakonec zvládly po výsledku 5:1. Ve druhém duelu junioři rozstříleli Namibii vysoko 13:3.

Začíná MS žen a juniorů!

neděle 12.06.2016, 08:32
Do netradiční role se dostala Kateřina Mrázová, která pro zranění nemůže bojovat v dresu českého národního týmu na letošním MS v Itálii. Pomoci by ale týmu měla v nové roli asistentky trenéra. Změny naopak nedoznal realizační tým reprezentace juniorů, který pod manažerskou taktovkou úspěšně vede Tomáš Kazlepka.

Olomouc ovládla moravské finále a slaví premiérový titul! V souboji o zlato přesvědčivě přehrála Brno

sobota 11.06.2016, 23:32
25 branek! Přesně tolik nasázeli hokejisté IHC Tempish Olomouc svým soupeřům ve Final Four na cestě za vysněným titulem. Nejprve si v semifinále hravě poradili s Novým Jičínem 13:3 a v samotném boji o ligový primát po jednoznačném utkání, v němž dominovali o samého začátku, porazili Mission Roller Brno, překvapení vyřazovacích bojů, také hladce – tentokrát 12:3! Pro svěřence trenéra Stanislava Cika jde o premiérový titul, nutno však podotknout, že naprosto zaslouženě.

Základní část extraligy juniorů míří do finiše, čeká ji předposlední víkend!

sobota 11.06.2016, 17:07
Předposlední hrací víkend extraligy juniorů je před námi a už se může o mnohém rozhodnout. Turnaje se tentokrát pořádají v Přerově a Chrudimi.

Moravské finále! Beroun proti Brnu obrat nedokonal, Olomouc rozstřílela Nový Jičín

sobota 11.06.2016, 16:49
Na Zimním stadionu v Boskovicích se v rámci Final Four představil nejprve suverén základní části – Beroun, který změřil síly s Brnem. Mission Roller se dostal na začátku až do vedení o čtyři branky, nicméně Medvědi především díky Petru Kafkovi dokázal zápas srovnat a za stavu 5:5 se šlo do prodloužení. V tom byli šťastnější Jihomoravané, kteří postoupili do finále. Jejich soupeřem bude Tempish Olomouc, který v druhé bitvě o místo ve finále přehrál Nový Jičín jasně 13:3, přičemž utkání ovládl od úvodních minut.

Final Four je tu! Nejlepší týmy mužů se poperou o titul šampióna 2016

pátek 10.06.2016, 11:56
Vrchol sezóny se nezadržitelně blíží, vždyť Final Four dospělých se uskuteční již zítra na zimním stadiónu města Boskovice v ulici Červená zahrada. Finálový turnaj, na kterém se dozvíme jméno nového držitele mistrovského titulu mužů, nabídne skvělou podívanou plnou emocí. Na jedné straně radost a nadšení v poli vítězů, smutek pak na straně poražených. Vstupné je na všechny zápasy zdarma ! Přijďte podpořit Váš oblíbený tým a nasát atmosféru medailových bojů. Všechny zápasy budou přenášeny živě streamem na Youtube a textově na onlajny.cz.

Junioři cestují na MS za obhajobou zlata

čtvrtek 09.06.2016, 13:43
Po zlatém dešti na MS FIRS v argentinském Rosariu čeká české týmy obhajoba v Itálii. Poprvé v historii se tak mistrovství světa odehraje ve dvou městěch, a to konkrétně v Asiagu a Roaně. Juniory pod vedením trenérské dvojice Ladislav Vlček a Pavel Würtherle nečeká snadný úkol.

Zlaté Češky jedou na MS: Máme nový tým, ale hrozně se těšíme, hlásí Pančáková

středa 08.06.2016, 17:51
Pamatujete na loňské Rosario? Kompletní česká výprava si na sebe famózními výkony upletla bič, protože z mistrovství světa organizace FIRS dovezla tři zlaté medaile ze tří možných. Teď už dozrál čas pro obhajobu. Letošní šampionát hostí od 12. do 25. června italská města Asiago a Roana, už tuto neděli do něj vstoupí naši junioři a ženy. Hokejistky vědí, že letos je čeká o dost těžší úkol a jakýkoli cenný kov by znamenal úspěch.

O víkendu pokračovala polovina mládežnických soutěží

úterý 07.06.2016, 22:49
Pouze tři divize ze šesti se odehrály o uplynulém víkendu v mládežnických soutěžích inline hokeje. V každé skupině vládne někdo neporažený. Jednou to je Zlín, podruhé a i potřetí Hořovice.

Základní část divizí první ligy jsou téměř u konce, výjimkou je divize Západ

úterý 07.06.2016, 20:32
Základní část divizí první ligy téměř u konce. Dohráno mají na východě, ve středu. V divizi sever zbývá odehrát dva odložené zápasy a na západě se budou ještě dohrávat zápasy tento týden.

Schubert: Nejtěžší bylo semifinále s Kanadou

úterý 07.06.2016, 17:12
Čeští reprezentanti zaznamenali v minulém týdnu velký úspěch. Na Mistrovství světa v inline hokeji Masters získali zlaté medaile v obou kategoriích, jak v té od 38 let, tak v té od 45 let. Cestu turnajem v následujícím rozhovoru popisuje kapitán týmu od 38 let Ronald Schubert.

Kubičík: Na Final Four bych si chtěl ještě jednou zahrát s Berounem

pondělí 06.06.2016, 10:00
Jedním z účastníků Final Four Stilmat extraligy inline hokeje v letošním roce se stal Nový Jičín, který ve čtvrtfinále porazil dvakrát přerovské hokejisty. Novojičínští hráči se tak pod vedením hrajícího prezidenta klubu Zbyňka Kubičíka ve své druhé sezóně v nejvyšší soutěži podívají poprvé na závěrečný extraligový turnaj sezóny.

Double! Český tým ovládl i kategorii Masters na Mistrovství světa v Itálii

neděle 05.06.2016, 15:32
Český tým na Mistrovství světa veteránů vítězí potřetí za sebou. Navíc letos, kdy se poprvé hrálo ve dvou kategoriích, zvítězili jak v kategorii Masters, tak v kategorii Veterans. Lepší výsledek si česká výprava ani nemohla přát.

Český tým ovládl na Mistrovství světa kategorii Veteránů

neděle 05.06.2016, 15:00
Premiérový titul na Mistrovství světa v kategorii Veterans putuje do České republiky. Český národní tým ve finále zvládl zápas proti domácí Itálii, kterou porazil těsně 2:1, a uloupil jim tak zlato z jejich domácího šampionátu.

Kanada vzdorovala, ale nakonec Češi do finále prošli

sobota 04.06.2016, 21:11
Češi dnes zažili nadmíru úspěšný den. Nejprve Masters prošli do semifinále a následně si Veterans zajistili finále. To ale nebylo vše, do finále totiž postupují i Masters, kteří v napínavém semifinále dokázali porazit Kanadu.

Hráči Berouna, Olomouce, Nového Jičína a Brna vybojovali účast na Final Four

sobota 04.06.2016, 20:19
Stilmat extraliga pro rok 2016 zná své účastníky Final Four 2016. Ve čtvrtfinálových sérii dokázali dvakrát zvítězit hráči Berouna, Olomouce a Nového Jičína , čímž si zajistili v poklidu účast na závěrečném turnaji. O poslední místo se tvrdě bojovalo, neboť jak hokejisté Brna tak Černošic dokázali jednou zvítězit. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení, které rozhodl pro Jihomoravany po pětadevadesáti sekundách Michal Brzobohatý.

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů úspěšně. Postupují dál

sobota 04.06.2016, 15:32
Dopoledne se odehrály první zápasy vyřazovacích bojů a vstoupily do nich oba české týmy, jak ten který bojuje v kategorii Masters (38+), tak Veterans (45+). Nutno dodat, že oběma se dařilo. Masters přehráli ve federálním derby Slováky 9:1 a Veterans nepřipustili překvapení a porazili Nový Zéland 7:1.

Čtvrtfinále play-off Stilmat extraligy určí čtyři postupující na Final Four

pátek 03.06.2016, 20:11
Již zítra naplno vypuknou boje ve čtvrtfinále play-off Stilmat extraligy. V každé čtvrtfinálové sérii se odehrají dva zápasy a tým, který na konci bude mít více bodů postoupí do Final Four, které je na programu 11. 6. 2016 v Boskovicích.

Češi nedali německým veteránům šanci a zvítězili 10:1

pátek 03.06.2016, 12:26
Do posledního utkání v základní skupině vstupovali Češi jako jasný favorit a svou roli potvrdili dokonale. Němcům povolili jen jeden čestný úspěch, ale jinak naprosto dominovali.

Druhé utkání v základní skupině Češi zvládli výborně. Velkou Británii rozstříleli 11:2

čtvrtek 02.06.2016, 20:03
Zatímco první utkání proti Slovinsku nabídlo vyrovnanou bitvu a štěstí se v něm mohlo přiklonit na jakoukoli stranu, zápas proti Velké Británii byl od počátku v režii českých inline hokejistů. Výsledek mluví za vše.

Na úvod turnaje Češi remizovali se Slovinskem 3:3

čtvrtek 02.06.2016, 13:19
Slovinsko je na mistrovství světa veteránů letos vůbec poprvé a nedalo se tak vůbec předvídat, jaká je jejich kvalita. Nakonec se ukázalo, že mají na to potrápit i favority a česká reprezentace může být ráda alespoň za bod.

Veteránům zítra začíná mistrovství světa.To je poprvé rozdělené do dvou kategorií

středa 01.06.2016, 18:46
Šestý ročník mistrovství světa veteránů v inline hokeji pořádaný FIRS už klepe na dveře. Letos je ale turnaj bohatší o jednu podstatnou novinku, je totiž rozdělen do dvou kategorií- klasické Masters, kde hrají hráči starší 38 let, a kategorie Veterans, která je určena pro hráče nad 45 let. Česká republika má želízko v ohni v každé z kategorií.

Proti Černošicím musíme podat nejlepší výkon sezóny, pokud chceme uspět, říká Kubica

úterý 31.05.2016, 20:52
Ve čtvrtfinále play-off se proti sobě postaví dva týmy, kteří za sebou mají vzájemný zápas z konce základní části. Na hřišti Černošic naskočí v boji o účast na Final Four proti domácím hokejisté z Brna. V brněnské sestavě se objeví i Zdeněk Kubica, jedna z hlavních postav týmu z druhého největšího města v republice. Právě Kubica totiž pravidelným gólovým příspěvkem pomohl svému celku do vyřazovacích bojů.

Uherský Brod stále vede skupinu Východ. Storm nasázel dvacet branek

úterý 31.05.2016, 11:17
Uherský Brod vyhrál oba své zápasy a vede skupinu Východ. Roller Storm ještě neztratil ani bod a suverénně vede skupinu Západ. Zlín a Nový Jičín se perou o druhé místo ve skupině a stejně tak Hradec Králové s Kladnem ve skupině druhé. Nová Paka a Boskovice už nemají šanci se zvednout z posledního místa tabulky.

V První lize se o víkendu neodehrálo pět plánovaných zápasů, nadále velmi vyrovnaná je divize Východ

pondělí 30.05.2016, 21:10
První liga má za sebou hodně divoký víkend, neboť několik plánovaných zápasů se neodehrálo. Všechna utkání se odehrála například v divizi Východ, kde je situace i nadále velmi vyrovnaná. Pátý celek ztrácí na první po osmi kolech jen tři body.

Mládežnické soutěže: Přípravky Zlína a Hořovic A stále neporaženy

pondělí 30.05.2016, 20:48
O uplynulém víkendu stála jen Divize Západ u Starších žáků. Neporaženost zatím patří Přípravkám Zlína a Hořovic A, která na rozdíl od Devils ani neremizovaly.

Beroun ovládl základní část Stilmat extraligy

neděle 29.05.2016, 16:58
Základní část Stilmat extraligy 2016 je minulostí. Vítězem historického celorepublikového formátu se stáli hráči Berouna, kteří tak ve čtvrtfinále narazí na hokejisty Zlína. Na druhém místě se umístili hráči Olomouce, kteří vyzvou Hradec Králové. Třetí Nový Jičín čeká derby s Přerovem a v Černošicích se představí Brno. Vítězové čtvrtfinále si pak zajistí vstupenku na Final Four.

Nová Paka a Boskovice přivítají v neděli juniorské týmy

sobota 28.05.2016, 21:05
Ambica extraliga juniorů inline hokeje zítra má na programu dalších pět zápasů, které se tentokráte odehrají v Nové Pace a v Boskovicích. Každý z týmu tak v neděli odehraje další dvě utkání.

Olomouc udržela první pozici, zítra ji ale může předběhnout Beroun

sobota 28.05.2016, 20:40
Stilmat extraliga mužů má za sebou kromě jediného zápasu základní část. Předposlední hrací den nám určil dvě čtvrtfinálové dvojce a to Nový Jičín s Přerovem a Černošice. Druhé dvě dvojce určí pak zítřejší dohrávka mezi Berounem a Stormem Praha. Medvědům stačí k prvnímu místu bodovat.

Poslední hrací víkend Stilmat extraligy přinese bitvu o první čtyři místa tabulky

pátek 27.05.2016, 19:20
Základní část Stilmat extraligy inline hokeje míří do finále. Čeká nás poslední hrací víkend, který nabídne devět zápasů. O postupujících do play-off je od minulého týdne rozhodnuto, co ale ještě není rozhodnuto umístění na prvních čtyřech místech, které jsou klíčové pro pořádání domácích zápasů čtvrtfinále.

Souhrn mládežnických soutěží za uplynulý víkend

úterý 24.05.2016, 21:40
Další víkend znamenal další mládežnické soutěže. Nehrálo se v divizi Západ u mladších žáků a v přípravce. Neporažen už je jen Přerov u mladších žáků a Zlín v přípravce.

První liga má za sebou více než polovinu, neporažen už je jen Rakovník

úterý 24.05.2016, 17:32
První liga inline hokeje už má za sebou více než polovinu. Není nouze o góly ani zajímavé zápasy, souhrn toho nejzajímavějšího ze všech divizí vám právě teď přinášíme. Neporažen už je jen celek Rakovníku v Divizi Západ, avšak je pravdou, že má na kontě jen čtyři duely. Po těch však skóre 42:19.

Roller Storm stále stoprocentní, Boskovice a Nová Paka stále bez bodu

úterý 24.05.2016, 09:23
Roller Storm Praha v letošním extraligovém ročníku neztratil ještě ani bod. Ve skupině Východ je na prvním místě Uherský Brod. Nová Paka a Boskovice ještě nezískaly ani bod do extraligové tabulky a soupeři se jim nebezpečně vzdalují.

Zahrát si s Plekancem byl pro každého zážitek, pochvaluje si kladenský Bezouška

úterý 24.05.2016, 09:07
Po roční pauze se do české nejvyšší inline hokejové soutěže vrátil Michal Bezouška, minulý rok totiž trávil v Německu. Při svém návratu si vybral Kladno, před odchodem z Česka ale naskakoval za Slavii. V nedělním zápase se tak postavil proti svým bývalým spoluhráčům, protože skoro celý sešívaný tým se přesunul do Černošic. I na sobotu bude Bezouška ještě dlouho vzpomínat, v jednom týmu si totiž zahrál s Tomášem Plekancem.

Stilmat extraliga zná účastníky play-off

neděle 22.05.2016, 17:45
Pěti zápasy završila Stilmat extraliga svůj předposlední hrací víkend, který určil účastníky play-off. Do čtvrtfinále se letos nepodívají hráči Kladna, Uherského Brodu, Stormu Praha a Boskovic. Jedinou neznámou zatím zůstává, kdo z postupové osmičky odehraje čtvrtfinálové dvojzápasy na domácí palubovce.

Po sobotním dni se do čela extraligy posunuli Medvědi z Berouna

sobota 21.05.2016, 18:28
V sobotním dni se diváci Stilmat extraligy rozhodně nenudili, neboť nám nabídl osm duelů a celkem sto dvacet jedna branek. O postupové příčky bojovali především hráči ze Zlína a Uherského Brodu. Ovšem ani jeden tým utkání nezvládl a tak se o vyřazovací boje bude muset ještě poprat. Zrovna tito dva soupeři svedou boje mezi sebou již v neděli.

Juniorská soutěž pokračuje zítra dalšími zápasy

sobota 21.05.2016, 15:28
Ambica extraliga juniorů inline hokeje zítra má na programu dalších pět zápasů, které se tentokráte odehrají v Chrudimi a Uherském Brodě. Každý z týmu tak v neděli odehraje další dva utkání.

Základní část Stilmat extraligy míří pomalu do finiše

pátek 20.05.2016, 20:49
Stilmat extraligu inline hokeje čeká o víkendu předposlední hrací víkend základní části, ve kterém čeká hráče třináct zápasů. Diváci se tentokráte mohou těšit na zápasy v Brně, Černošicích, Novém Jičíně, Přerově, Kladně, Boskovicích a Uherském Brodě.

První liga opět v plném proudu

úterý 17.05.2016, 13:21
Další víkend znamenal další zápasy první ligy. K vidění byly přestřelky a i krásné góly. Jako vždy vám přinášíme stručný souhrn.

Mládežnické soutěže: Stoprocentní už je jen Zlín a Hořovice

úterý 17.05.2016, 13:12
O víkendu pokračovaly mládežnické soutěže. Zatím plně bodující už jsou jen celky Zlína, a to v kategoriích Starších žáků a v Přípravce. Hořovice zase vládnou Divizi Západ u Mladších žáků.

Musíme zlepšit úplně všechno, říká po dvou prohrách v řadě Klindera

úterý 17.05.2016, 12:05
Před měsícem a půl vyválčil Václav Klindera se sparťanskou juniorkou extraligové stříbro. Vydařená sezona sice stála mladého útočníka hodně sil, přesto si v současné době zpestřuje dovolenou hodně aktivně. Už několikátý rok totiž tráví volný čas na inline hokeji. Za pražský Roller Storm zatím nastoupil do všech dosavadních zápasů, v neděli byl na hrací ploše i u porážek s Černošicemi a Kladnem.

Beroun se po dvou nedělních výhrách dotáhl na první Olomouc

neděle 15.05.2016, 21:10
V neděli byly na programu čtyři duely, které se všechny odehrály v Praze. Jako první se z vítězství radoval Beroun, který si poradil s Černošicemi. Ty následně poměrně hladce porazily domácí Storm. Ve třetím zápase se na hrací plochu vrátil Beroun, který si proti Kladnu připsal další tři body. Závěrečné utkání dne obstaral Storm s Kladnem, kdy se z vítězství radovali kladenští hokejisté. Jediný Storm si tak nedokázal připsat do tabulky ani bod. Beroun se tak díky zisku šesti bodů vyrovnal první Olomouci, Černošice se posunuly na třetí místo.

Olomouc si po sobotě udržela první pozici ve Stilmat extralize

sobota 14.05.2016, 20:24
První místo ve Stilmat extralize si i po čtyřech sobotních zápasech udrželi inline hokejisté Olomouce, kteří nejprve porazili Zlín 6:4 a posléze Uherský Brod vysoko 15:7. Na svém kontě mají na první pozici jednadvacet bodů. Jejich největší konkurenti ale dnes nehráli a mají tak dva zápasy k dobru. Jedno vítězství si dnes připsali hráči Uherského Brodu a Zlína. Bez bodů naopak zůstali inline hokejisté nováčka soutěže z Boskovic.

Stilmat extraligu o víkendu čeká osm duelů

pátek 13.05.2016, 15:44
Nejvyšší soutěž mužů má za sebou dva dlouhé víkendy a první polovinu sezóny. O víkendu nás čeká dalších osm napínavých zápasů, které se rozloží do dvou dnů po čtyřech. Volno mají hráči Nového Jičína, Přerova, Brna a Hradce Králové.

Mládežnické soutěže inline hokeje mají za sebou další hrací víkend

středa 11.05.2016, 11:11
O víkendu pokračovaly další zápasy i mládežnické soutěže. V mladších žácích se zatím nedaří vůbec hráčům Riverside School, neboť po třech zápasech jsou beznadějně poslední s vysokým skóre 0:80.

První liga napsala své další dějství, nejvyšší výhra byla 20:4!

úterý 10.05.2016, 22:09
První liga napsala své další dějství a zhruba ukazuje, jak kdo na tom letos výkonnostně je. Nejjasněji se vyvíjí Divize západ, kde zatím neprohrály celky IHC Roller Storm Praha B a SK Černošice B. Tam se také zrodila nejvyšší výhra, Černošice B přehrály Hořovice 20:4. Bez prohry je i Vrchlabí.

Vyrovnané výsledky a dva kontumované zápasy, to přinesl druhý hrací den extraligy juniorů

úterý 10.05.2016, 14:10
Tabulce ve skupině Západ vévodí Roller Storm Praha, který vyhrál zatím všechny své zápasy a ve skupině Východ vede IHC Night Birds Přerov se třemi vyhranými zápasy. Nová Paka je na chvostu tabulky i díky kontumaci posledních dvou zápasů.

Šimo: Cadis mi to dvakrát skvěle nahrál, to už nešlo netrefit

úterý 10.05.2016, 10:13
Souboj o první místo extraligové tabulce svedly týmy Olomouce a Černošic, ve kterém nakonec zvítězili Olomoučtí inline hokejisté 9:6. Celý zápas rozhodla druhá čtvrtina, ve které Olomouc vstřelila čtyři branky, když dokázala dvakrát skórovat z přesilové hry a jednou v oslabení. Olomoučtí pak přidali ještě dvě trefy a posunuli se tak na první místo v tabulce. Dvěma brankami a jednou asistencí přispěl k výhře Hanáků i Michal Šimo.

Stilmat extraliga opět mění lídra. Na čele tabulky se nyní usadili hráči Olomouce

neděle 08.05.2016, 20:49
Stilmat extraliga mužů má za sebou druhý delší hrací víkend, který se tentokráte odehrál ve východní části republiky. Stejně jako minule, tak i dnes nám došlo ke změně na čele tabulky, kde černošický klub vystřídali hráči Olomouce.

Černošice se probojovaly do čela Stilmat Extraligy

sobota 07.05.2016, 20:14
Sobotními zápasy Stilmat extraliga odehrála dalších deset zápasů, po kterých došlo ke změně na čele tabulky. Zaváhání soupeřů dokázaly využít Černošice, které vyhrály v Novém Jičíně a Přerově. Díky čemu se vyhouply na první místo extraligové tabulky.

Juniory čeká další várka zápasů

sobota 07.05.2016, 15:41
Každý tým juniorů má za sebou zatím dva zápasy a v neděli 8. března je čekají další. Ve skupině východ zatím jako jediný vybojovali všechny body Uherský Brod a Night Birds Přerov. Skupině západu kraluje Roller Storm Praha, taktéž bez ztráty jediného bodu.

Stilmat extraliga o víkendu nabídne opět osmnáct zápasů

pátek 06.05.2016, 19:41
O víkendu čeká mužskou Stilmat extraligu další náročný víkend v podobě osmnácti zápasů ve východní části republiky. Na domácí zápasy se mohou těšit diváci v Novém Jičíně, Přerově, Olomouci, Zlíně, Boskovicích a Uherském Brodě.

Mládežnické soutěže inline hokeje jsou rovněž v plném proudu

úterý 03.05.2016, 21:00
Mládežnické soutěže jsou ve většině případů v plném proudu. A že to není nuda dokládá třeba skupina Západ ve skupině mladších žáků, kde v šesti zápasech padlo celkově 89 branek!

Hradecký tahoun David Šafránek: Tři výhry? To se nám dlouho nestalo

úterý 03.05.2016, 11:22
Stilmat extraliga má po úvodním víkendu lídra, jenž loni postoupil do play-off po dlouhých čtyřech letech čekání. Hradec Králové v pardubickém azylu skolil Boskovice, Zlín i Uherský Brod! Celkem šesti góly k tomu pomohl David Šafránek, který ještě týden před startem soutěže bojoval s hokejovou Slavií o extraligu.

Své první zápasy mají za sebou i hráči v první lize mužů

pondělí 02.05.2016, 21:31
Inline hokejový kolotoč se naplno rozjel i v druhé nejvyšší soutěži mužů, která se stejně jako v loni odehrává ve čtyřech divizích, ve kterých svádí boje třiadvacet týmů.

První zápasy v extralize juniorů byly ve znamení vysokých výsledků

pondělí 02.05.2016, 10:21
Extraliga juniorů má za sebou první den. Přerov, Uherský Brod a Roller Storm Praha zvládly oba své první zápasy a jsou na prvních místech tabulky. Na druhé straně barikády se nachází Kladno, Nová Paka, Boskovice a Nový Jičín ti mají po neděli v tabulce bodů nulu.

V neděli se střelcům ve Stilmat extralize dařilo

neděle 01.05.2016, 19:19
Stilmat extraliga inline hokeje má za sebou druhý hrací den, ve kterém opět nezaváhali hráči Hradce, Brna a Olomouce. Po třech zápasech tak tyto kluby zůstávají neporaženi. Naopak bez vítězství jsou inline hokejisté Zlína, Storm Praha, Kladna a Boskovic.

Na čele se po prvním dnu usadili hráči Hradce Králové

sobota 30.04.2016, 21:53
Stilmat extraliga inline hokeje má za sebou prvních jedenáct zápasů, ve kterých se nejvíc dařilo inlajnistům Hradce Králové. Plně bodující v prvním dni zůstali i hráči Olomouce, Brna a Přerova. V kanadském bodování se na čele usadil David Hrazdira ze Zlína, který v prvních dvou zápasech letošní sezóny získal osm bodů za dva góly a pět asistencí.

Junioři vstupují do nové extraligové sezóny!

sobota 30.04.2016, 19:31
V neděli se naplno rozjede i kolotoč zápasů juniorské soutěže, která v novém ročníku ponese název Ambica extraliga juniorů inline hokeje. O obhajobu mistrovského titulu se v letošním ročníku budou pokoušet mladíci Nového Jičína. Jméno nového mistra se dozvíme pak na konci června.

Nový ročník nejvyšší mužské soutěže je zde!

pátek 29.04.2016, 11:00
Deset měsíců čekání na inlinehokejový zápas mužů je u konce. O víkendu se naplno rozjede nový ročník Stilmat extraligy inline hokeje, ve kterém jistě poznáme nového šampióna, neboť vítěz posledních dvou sezón Slavia Praha se sezóny 2016 nezúčastní.

Školení trenérů, seminář rozhodčích

pondělí 04.04.2016, 23:17
V sobotu 16.4. 2016 proběhnou současně školení trenérů a seminář rozhodčích. Školení trenérů se tradičně bude konat v Boskovicích, seminář rozhodčích stejně tradičně v Chrudimi. Pozvánky a přihláška na školení trenérů níže.

V neděli v Praze proběhla konference inlinehokeje

úterý 15.03.2016, 11:00
PRAHA - V neděli 13. března se uskutečnila pravidelná schůzka zástupců všech oddílů před startem nového ročníku inline hokeje.

Termín uzávěrky přihlášek vypršel

středa 03.02.2016, 15:35
K poslednímu lednovému dni vypršel termín pro podání přihlášek do soutěžního ročníku 2016. Po stanoveném termínu registrujeme výrazný úbytek zúčastněných klubů.

Nový systém pro český inline hokej

pondělí 18.01.2016, 14:31
Po úspěšné implementaci pro Český svaz ledního hokeje (ČSLH), začne systém od letošní sezóny využívat také Česká asociace inline hokeje (ČAILH). Ta je zastřešující organizací sdružující inline hokej v České republice, pořádá a organizuje mistrovské soutěže ve všech věkových kategoriích a zajišťuje účast reprezentačních výběrů na mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS. Od letošní sezóny uzavírají AMBICA a ČAILH smlouvu na provozování systému SRR (Systém pro rozlosování rozhodčích), jehož je AMBICA autorem. Tento sofistikovaný a lety prověřený systém lze využít i v jiných sportovních odvětvích.

Přihlášky do soutěžního ročníku 2016

pondělí 18.01.2016, 11:33
ČAILH zpracovala podklady pro nový soutěžní ročník a v této souvislosti dává na vědomí možnosti přihlášení mužstev do soutěžního ročníku 2016. Přihláška bude akceptována pouze online v elektronickém formátu.

Termíny MS FIRS 2016

sobota 12.12.2015, 16:00
Technická komise inline hokeje pod hlavičkou FIRS zveřejnila oficiální termíny MS v roce 2016, které se bude konat v Italských městech Asiago a Roana. MS mužů se odehraje v Asiagu v termínu 19 - 25. června. O týden dříve tedy 11 - 17. června se odehrají zápasy MS žen a juniorů. Ženy budou bojovat stejně jako muži v Asiagu, junioři si to o medaile rozdají v Roaně.

Český výběr U18 bronzový

neděle 06.09.2015, 14:33
Výběr reprezentace U18 vybojoval v Italské Roaně na premiérovém ME této kategorie, bronzové medaile. V zápase o konečné třetí místo se postavili proti mladíkům ze Švýcarska, kteří nás v prvním utkání porazili 3:2. Tentokrát však mladíci dokázali Švýcarům porážku oplatit a po brankách Zdráhala a Šmída slaví zisk bronzových medailí po výhře 2:1, navíc rozšířili letošní úchvatnou medailovou sbírku. Gratulujeme !

Porážka v prodloužení s Itálií

neděle 06.09.2015, 01:01
V závěrečném utkání základní části podlehli mladíci Itálii 2.3. v prodloužení. V konečném účtování obsadili 4. místo a v nedělním zápase se utkají o bronz s mužstvem Švýcarska, kterém v prvním utkání podlehli 2:3.

Drtivá výhra nad Lotyšskem znamená boj o bronz

sobota 05.09.2015, 14:59
Výběr U18 vybojoval na ME v Italské Roaně první výhru, když deklasoval Lotyšsko vysoko 9:1. V součtu ostatních výsledků znamená výhra nad Lotyšskem "pouze" boj o konečné třetí místo a nic na tom nemůže změnit ani případná výhra v posledním utkání nad dosud vedoucí Itálií, Zápas s Itálií začíná v 16:30.

Těsná prohra i se Švýcarskem

sobota 05.09.2015, 12:00
Svěřenci trenéra Ladislava Vlčka, podlehli těsně i ve druhém utkání ME U18 v Roaně. Tentokrát mladíci nestačili na výběr Švýcarska, kterému smolně podlehli v závěru utkání 2:3 a po dvou zápasech mají na kontě dvě těsné porážky. V dnešním prvním utkání narazí na Lotyšsko.

Úvodní prohra s Francií

sobota 05.09.2015, 11:50
V Italské Roaně bylo zahájeno ME U18. Naši mladicí vstoupili do turnaje proti Francii a na úvod těsnou podlehli 1:2.

Výsledkem znovuzrození CERILH je zářijové ME U18

pondělí 24.08.2015, 11:50
Evropská komise inline hokeje (CERILH) po letech nečinnosti obměnila dočasně personální složení, činnosti se konečně chopili schopní lidé, kteří mají zájem CERILH rozvíjet a výsledkem toho snažení jsou první vlašťovky v podobě premiérové ME hráčů do 18 let (U18) a ME žen, které se budou konat od 3 do 6 září v Italském městě Roana.

Máme před sebou spoustu práce, ví Tomáš Würtherle

středa 29.07.2015, 17:00
Sezóna 2015 je již minulostí, dominanci potvrdila zejména Slavia, která potřetí za poslední čtyři roky ovládla Stilmat extraligu. Nejen o tom se rozpovídal prezident České asociace inline hokeje v druhé části rozsáhlého rozhovoru. Poodhalil například i plány do budoucna, třeba snahu o vybudování speciální haly pouze pro potřeby inline hokeje.

S reprezentací jsem maximálně spokojen, říká Tomáš Würtherle

středa 29.07.2015, 16:36
Čtyři světová zlata. S takovou bilancí zakončila česká inline hokejová reprezentace letošní sezónu pod hlavičkou FIRS, když se pod úspěch podepsali veteráni, muži, junioři i ženy. Jen na mistrovství světa IIHF tým na medaili nedosáhl. Na mezinárodní scéně tak Česká republika patří mezi nejlepší na světě.

Finové doma inlinový titul neobhájili. Zlato z MS IIHF slaví Kanada

pondělí 13.07.2015, 08:46
Mistři světa v inline hokeji organizace IIHF jsou po třech letech znovu z Kanady! Javorové listy slaví své třetí zlato v historii, které v Tampere získaly díky finálové výhře 4:2 nad domácím Finskem. Bronzové medaile patří Švédům po vítězství 5:4 nad Slovenskem, česká reprezentace skončila na šestém místě. Sestupující Slovince nahradí v elitní skupině šampionátu Chorvatsko. Další mistrovství se však odehraje až za dva roky v Bratislavě.

Češi na závěr zdolali Německo 4:1 a v Tampere obsadili šesté místo

pátek 10.07.2015, 15:23
Česká reprezentace v inline hokeji obsadila na mistrovství světa IIHF ve finském Tampere šesté místo. Rozhodlo o tom její vítězství 4:1 nad Německem. Národní tým měl i tentokrát velkou střeleckou převahu, ale za vyrovnaného stavu se k úspěšnému konci odrazil až v poslední čtvrtině, kdy vstřelil tři branky.

Překvapivá porážka se Slováky znamená na MS IIHF konec ve čtvrtfinále

čtvrtek 09.07.2015, 19:47
Zatímco světové šampionáty organizace FIRS letos české inline reprezentace famózně opanovaly, na mistrovství světa IIHF Češi končí už počtvrté v řadě ve čtvrtfinále. V klíčovém zápase tentokrát ztroskotali na Slovácích, které sice přestříleli dvojnásobným poměrem 44:22, ale prohráli 3:4. Ve finském Tampere tak budou hrát jen o udržení v elitní skupině.

Češi přetlačili houževnaté Slovince 3:2 a ve čtvrtfinále jdou na Slováky!

úterý 07.07.2015, 15:54
Povinnost jasně velela zvítězit, ale byla to tvrdá dřina. Česká inline reprezentace uzavřela základní skupinu mistrovství světa IIHF proti postupujícímu Slovinsku a především díky slepené dvojici gólů před polovinou utkání zvítězila 3:2. Hokejisté tak obsadili ve skupině A druhé místo za stoprocentním Finskem, v pikantním čtvrtečním čtvrtfinále se od 15:00 českého času postaví Slovákům!

Čeští inline hokejisté podlehli finským obhájcům zlata 3:7

pondělí 06.07.2015, 20:52
Zatímco tříbrankovou ztrátu se Švédskem dokázali čeští inline hokejisté obrátit, pětigólové manko proti Finsku bylo příliš. Reprezentace musela ve druhém zápase mistrovství světa IIHF sklonit hlavy před pořadatelským týmem, jenž v Tampere obhajuje zlaté medaile. Hlavně druhá čtvrtina rozhodla o vítězství hráčů Suomi 7:3. Základní skupinu uzavřou Češi bitvou se Slovinskem.

Parádní obrat! Češi porazili Švédy 5:4 a do MS IIHF vstoupili vítězně

neděle 05.07.2015, 15:45
Pořádně dramatickou zápletku nabídl úvodní zápas české reprezentace na mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF. Češi zaspali začátek a po dvou minutách prohrávali se Švédskem už o dva góly, potom dokonce o tři, ale skóre dokázali otočit! Dvě branky vstřelil David Hrazdira a vítěznou trefu zařídil v předposlední minutě Mikuláš Zbořil. Národní tým zapsal ve finském Tampere první tři cenné body za výhru 5:4.

Zlomí čtvrtfinálovou kletbu?

sobota 04.07.2015, 18:00
Už teď je jasné, že rok 2015 se zapíše do dějin českého inline hokeje zlatým písmem. Vždyť čtveřice reprezentací – muži, ženy, junioři i veteráni – na šampionátech organizace FIRS slavila světové prvenství! Poslední akce však do letošní mozaiky ještě schází, seniorský národní tým v neděli zahájí mistrovství světa pod hlavičkou IIHF ve finském Tampere. A trenéři Jan Besser s Luďkem Brožem sází na mladý tým s řadou neokoukaných tváří.

Pančáková má třetí zlato a cítí perspektivu: Dravé mládí nám svědčí

čtvrtek 02.07.2015, 15:02
Práce je teprve na začátku, ale restart ženského inline hokeje se povedl. Mohlo být letos lepšího důkazu než zlatých medailí z Argentiny? České hokejistky navázaly na sbírku z dřívějších let, mistryněmi světa se staly potřetí v historii. A dosavadní kapitánka Věra Pančáková to tentokrát všechno řídila ze střídačky. I když...

První ligu ovládl Storm "B", postup si ale zajistili Eagles Chrudim

neděle 28.06.2015, 22:49
V druhé české nejvyšší soutěži se v sobotu a neděli odehrál finálový turnaj, který byl rozdělen do dvou základních skupin, ze kterých do finále postupoval vždy jen vítěz. O zlaté medaile si to nakonec rozdalo béčko Stormu a Eagles Chrudim, kteří i přesto, že finálový zápas po samostatných nájezdech ztratili, zajistili si postup do extraligy. Storm "B" totiž postoupit nemohl, jelikož áčko již v extralize působí.

Svého mistra zná i ženská soutěž. České šampionky jsou ze Zlína

neděle 28.06.2015, 13:11
Souběžně s vyvrcholením mužské a juniorské extraligy proběhl v Chrudimi finálový turnaj ženské soutěže. Trojice týmů se střela systémem každý s každým a mistrovský pohár po zásluze připadl hokejistkám IHC Devils Zlín před Úhřeticemi a pražským Roller Stormem. Letošní ročník s nádhernou zlatou tečkou z Argentiny ukázal v ženském inline hokeji velký příslib do budoucna!

Je neuvěřitelné, že se nám povedlo obhájit titul, říká Brabec

neděle 28.06.2015, 07:51
Do Final Four nastupovala Slavia jako obhájce titulu. Svoji sílu potvrdila hned v semifinále proti Berounu, jelikož do té doby suverénní Středočechy porazila o pět branek. Finále s Brnem pak bylo poměrně vyrovnanější, přesto si sešívaní výhru nenechali ujít, a slavili tak již třetí titul za poslední čtyři roky.

Slavia obhájila titul v mužské kategorii, juniorskou kategorii ovládl Nový Jičín

sobota 27.06.2015, 18:11
Extraligová sezóna inline hokeje po sezónu 2015 je minulostí. Dnes si to ve sportovní hale Jižní Město rozdaly čtyři nejlepší mužské a juniorské týmy o to, kdo se stane mistrem České republiky ve své kategorii. Mužskou část ovládli inlajnisté Slavie, kteří tak obhájili loňský titul. V juniorské kategorii se ze svého prvního titulu při premiérovém startu radovali inlajnisté Nového Jičína.

Final Four je tu! Nejlepší týmy se poperou o titul

pátek 26.06.2015, 08:32
Vrchol sezóny se nezadržitelně blíží, vždyt Final Four dospělých i juniorů se uskuteční již tuto sobotu 27. 6. v multifunkční Sportovní hale na Praze 11 v ulici Květnového vítězství. Finálový turnaj, na kterém se dozvíme držitele obou titulů, nabídne skvělou podívanou plnou emocemi. Na jedné straně radost a nadšení v poli vítězů, smutek pak na straně poražených. Vstupné je na všechny zápasy zdarma ! Přijďte podpořit Váš oblíbený tým a nasát atmosféru medailových bojů. Všechny zápasy budou přenášeny živžě streamem na TVCOM a textově na onlajny.cz.

Měly jsme skvělou partu, říká Kateřina Mrázová. Je úžasné být první na světě!

čtvrtek 25.06.2015, 09:05
Získat medaili bylo letos pro ženskou reprezentaci cílem, získat zlato tajným přáním. Ale tohle přání se v Rosariu do puntíku vyplnilo. České hokejistky si v úvodu mistrovství světa ještě potřebovaly sednout, ale s každým utkáním šly nahoru a na konci stála nejkrásnější možná tečka. A za titulem nejlepšího týmu na světě táhla tým kapitánka Kateřina Mrázová. Nejen gólově, ale i morálně.

Skromný Brabec: Jenom jsem trošku pomáhal! Teď myslí na obhajobu se Slavií

středa 24.06.2015, 17:57
Bez vynikajícího brankáře nemůžete vyhrát žádné mistrovství světa. A to byl i případ české reprezentace v letošním Rosariu. Na čtyřicet minut "pustil" Daniel Brabec do klece svého parťáka Michala Vicha, v nejtěžších momentech byl svým spoluhráčům pevnou oporou. Letos má za sebou jednoznačně úspěšnou sezonu, ale ta mu ještě nekončí...

Michal Šimo: Hráli jsme jako tým, věřili jsme si všichni navzájem

pondělí 22.06.2015, 08:26
Loňská finálová porážka s Američany bolela český tým hodně – vždyť do té doby byl jediným, kdo na mistrovství ještě neprohrál. V naprosto stejné roli šel i do letošního zápasu o zlato s Francií. Ale tentokrát s úspěšným koncem! Rozhodující góly v posledních dvou utkáních si pro sebe vyhradila první formace, jejímž členem byl znovu i "francouzský" inlinový specialista Michal Šimo.

Zlatá sbírka z Rosaria je kompletní. Český inline vládne hokejovému světu!

pondělí 22.06.2015, 04:28
Rok 2015 bude v kronikách už navždy zapsán jako zlatý rok českého inline hokeje. Na mistrovství světa v Rosariu získala naše výprava kompletní sbírku tří zlatých medailí! Poslední krok udělali muži, kteří ve finále zásluhou gólu Patrika Šebka ze 44. minuty porazili Francii 2:1 v prodloužení. Společně s veterány, juniory a ženami to znamená jediné – Česká republika jako první v historii získala během jediného roku všechny tituly organizace FIRS!

Dorosteneckou kategorii MČR ovládl Přerov, starší žáky zlínští Devils

neděle 21.06.2015, 21:05
Po sobotním MČR mladších žáků a přípravek, které se uskutečnilo v Břeclavi, se v neděli MČR přesunulo do Boskovic, kde se rozhodovalo v kategorii dorostenců a mladších žáků. Dorosteneckou kategorií ovládli mladí inlajnisté Přerova, ve starších žácích se z mistrovského titulu radovali inlajnisté Zlína.

Česká dvojčata na premiérovém MS: Lukáš a Jakub Novákovi v dotazníku

neděle 21.06.2015, 18:52
Bok po boku kráčí hokejovou kariérou. Pochází z Hradce Králové, poslední roky strávili v Chomutově a na farmě v Kadani. S juniorskou reprezentací v inline hokeji slavili dvojici titulů mistrů světa. A teď jsou dvojčata Lukáš a Jakub Novákovi na svém prvním seniorském šampionátu v Rosariu! Co na sebe prozradili v dotazníku?

Patrik Šebek poslal Čechy do finále: Zapomněl jsem se u brány!

neděle 21.06.2015, 06:07
Schovával si rozhodnutí až na samotný konec, ale tím víc to za to stálo. Čeští hokejisté se v semifinále k uzoufání trápili s lotyšským brankářem, který jim pochytal skoro všechno. Nestačil jenom na dvě střely: Tu vyrovnávací Lukáše Nováka a rozhodující gól Patrika Šebka z předposlední minuty. Do prázdné brány pak český zkušenec pojistil postup do finále proti Francouzům, které moc dobře zná.

Neskutečné drama se šťastným koncem. Češi přetlačili Lotyše a jsou ve finále!

neděle 21.06.2015, 02:57
Tak na tenhle semifinálový večer se jen tak nezapomene. Čeští hokejisté se i podruhé na mistrovství světa s Lotyšskem neskutečně trápili v zakončení, tentokrát dokonce prohrávali. Ale Lukáš Novák ve 26. minutě vyrovnal a druhým českým hrdinou se stal Patrik Šebek, který dvěma góly v posledních 81 sekundách poslal národní tým do FINÁLE mistrovství světa organizace FIRS proti Francii! Dovršení argentinské pohádky je nadosah!

MČR mladších žáků ovládli zlínští Devils a přípravku Berounští Medvědi

sobota 20.06.2015, 21:21
V Břeclavi se uskutečnila MČR dvou mládežnických kategorií v in-line hokeji. Kategorii mladších žáků ovládli inline hokejisté Devils, přípravku Berounští Medvědi.

David Sem: Uděláme všechno, co v nás je. Věříme v úspěšný konec

sobota 20.06.2015, 06:19
Poslední dvě utkání před sebou mají čeští inline hokejisté na mistrovství světa v Rosariu. Proti Mexiku předvedli parádní start, potom jim už stačilo hlídat vývoj zápasu, nebláznit a bez potíží dojít do semifinále. Ale pokud v něm budou chtít uspět, potřebují si vzít ponaučení z první vzájemné bitvy s Lotyšskem. Čeští trenéři se každopádně mohou opřít o všechny tři formace, změna v sestavě pomohla i druhému útoku, jehož členem je obránce David Sem.

Snadný postup přes Mexičany. V cestě do finále stojí opět Lotyšsko

sobota 20.06.2015, 01:09
Čtvrtfinále světového šampionátu FIRS přineslo z českého pohledu zcela jednoznačnou partii. Hokejisté porazili Mexiko 10:1 a v Argentině jdou hrát o medaile! Teď už může rozhodnout každá chybička, a těch se budou chtít Češi vyvarovat v semifinálové bitvě s Lotyšskem, které jim v základní skupině přidělalo těžkou práci. Zápas se odehraje v noci ze soboty na neděli v 1:10 českého času. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Spojené státy s Francií.

Mladší bratr v akci: Postup do první ligy? Vždycky je to krásné, říká David Šebek

pátek 19.06.2015, 19:24
Česká reprezentace přivezla do Rosaria rovnou dvě bratrské dvojice. Zatímco Patrik Šebek je specialistou na inline hokej, pro jeho mladšího bratra Davida znamená pouze zpestření letní přípravy. Na mistrovství světa FIRS zamířil vůbec poprvé, zato ale v posledních dvou sezónách slavil v ledním hokeji dva postupy do první ligy – nejdřív s Prostějovem, potom s Přerovem.

Finále MČR mládeže

pátek 19.06.2015, 13:07
O víkendu vypuknou první boje o mistrovské medaile v soutěžním ročníku 2015. Jako první si to o mistrovské tituly a další medaile rozdají ty nejmenší. V sobotu na ZS v Břeclavi zahájí své boje o vavříny přípravka a mladší žáci. O den později se na ZS v Boskovicích o vysněné medaile utkají starší žáci a dorostenci. Ze všech zápasů budou pořizovány textové onlajn přenosy na www.onlajny.cz

Debutant Michal Vich: Užil jsem si to, za takovým týmem je radost hrát!

pátek 19.06.2015, 06:12
Dostat se přes Daniela Brabce do branky, to by byla obrovská výzva i pro další gólmany světových kvalit. V poločase jednoznačného zápasu se Švýcarskem poslali čeští trenéři do hry Michala Vicha z Hradce Králové, jenž tak prožil životního premiéru v rámci národního týmu. A ta se mu povedla, během dvaceti minut neinkasoval. Jaké má z šampionátu v Argentině pocity a jaký je vůbec jeho životní inlinový příbeh?

Češi nadělili Švýcarům sedmičku. Ve čtvrtfinále je čeká Mexiko

pátek 19.06.2015, 02:31
Stoprocentní představení českých hokejistů nabídla základní skupina mistrovství světa. Ve třetím zápase si došli pro nejvýraznější vítězství, když Švýcarům nasázeli sedm branek a sami neinkasovali jedinou! Národní tým využil čtyři přesilovky ze čtyř, v bráně si po poločase odbyl úspěšný debut hradecký gólman Michal Vich. Dalším krokem v cestě za inlinovou medailí je čtvrtfinále proti Mexiku, které startuje v pátečních 23:40 českého času.

Musíme zůstat na vítězné vlně, říká Kameš. Češi mají jisté první místo

čtvrtek 18.06.2015, 18:26
První dílčí cíl mají čeští hokejisté úspěšně splněný. Vzhledem k dalším výsledkům už je nikdo nemůže sesadit z čela skupiny, do čtvrtfinále tak půjdou z nejlepší možné pozice a zahrají si proti Mexiku. Ještě předtím je ale čeká souboj se Švýcarskem, které zatím nezískalo ani bod. Co říká na předešlou bitvu s Lotyšskem i dosavadní výkony na turnaji zkušený útočník Vladimír Kameš?

VIDEO: Dvojité zlato v Rosariu! Takhle slavili junioři a ženy český sen

čtvrtek 18.06.2015, 04:15
Získat pro Českou republiku dva světové tituly v rozmezí hodiny a půl? Tak to se v hokeji asi ještě nikdy nikomu nepovedlo. Inline reprezentace juniorů a žen si v prvním týdnu mistrovství světa organizace FIRS zcela podmanily argentinské Rosario a získaly zlaté medaile. Podívejte se na video sestřih nádherných českých oslav, které nám všem ještě dlouho zůstanou v paměti!

Premiérový střelec Bernad: Dostávám prostoru až až, snad to byl jen začátek

středa 17.06.2015, 20:51
Až tak těžké to čeští hokejisté nečekali. Lotyšsko vytáhlo poctivou a úspěšnou obranu, po vyrovnání zkraje druhého poločasu sahalo po bodech. Ale nakonec marně – v posledních minutách se Češi konečně rozstříleli a z obrovského počtu šancí celkem proměnili aspoň pět. Poslední branku zařídil 13 sekund před koncem obránce David Bernad, pro kterého to znamenalo první gólovou radost na seniorských šampionátech!

Trpělivost góly přináší. Hokejisté zlomili tuhý odpor Lotyšů v závěru

středa 17.06.2015, 17:37
Nebyla náhoda, že Lotyšsko v prvním zápase mistrovství porazilo Švýcary. I českým hokejistům přidělávalo obrovskou lopotu, národní tým navíc dlouho tratil na skvělém brankáři Kazanovsovi. Ale v posledních šesti minutách konečně našel na obranu soupeře recept a čtyřmi góly rozhodl o vítězství 5:1. Češi jsou tak na MS stále stoprocentní, skupinu uzavřou bitvou se Švýcarskem.

Loskot s Francií ještě neprohrál. Všichni to odmakali, kvituje Tvrzník

středa 17.06.2015, 05:31
Pokud by měl jít výkon českého týmu na mistrovství zápas od zápasu nahoru, pak se mají ostatní na co těšit. Francie byla na úvod víc než solidním soupeřem, ale rychlým startem utkání si Češi vysloužili gólovou i psychickou převahu, kterou přetavili ve vítězství 4:2. Marek Loskot byl na ploše u všech čtyř gólů národního týmu.

První výhra v kapse! Češi zvládli start, nepříjemné Francouze porazili 4:2

úterý 16.06.2015, 22:09
Úvodní zápasy bývají na všech mistrovstvích hodně nepříjemné, o to cennější vítězství získala česká reprezentace mužů zkraje světového šampionátu v argentinském Rosariu. Už díky velmi dobrému úvodu zdolala houževnatou Francii 4:2. O branky se postarali čtyři různí střelci, svou sílu hned zkraje šampionátu ukázala elitní formace. Dalším soupeřem bude ve středu od 16:10 Lotyšsko.

Jak přehrát soupeře? Dravostí a českou chytrostí, velí kapitán Pavel Strýček

úterý 16.06.2015, 16:52
Velezkušený první útok, ale i řada mladíků v dalších formacích. Seniorská reprezentace se v Rosariu znovu pokusí uspět s kombinovaným týmem, ve kterém nechybějí nové tváře. Jako kapitán letos povede tým Pavel Strýček. „Zlatá by byla nejlepší, ale bereme jakoukoli medaili,“ říká brněnský harcovník.

Do boje o třetí zlato! Čeští hokejisté startují MS zápasem s Francií

úterý 16.06.2015, 05:47
Junioři i ženy už to v Rosariu zvládli, teď je řada na mužské reprezentaci! Seniorský tým vybojoval medaili na posledních deseti šampionátech, bez cenného kovu by hodně nerad odjížděl i z Argentiny. Češi dnes otevírají turnaj bitvou proti Francii, která startuje ve 20:40 SELČ. Jejich dalšími soupeři ve skupině budou Lotyšsko a Švýcarsko.

Hrdina Frodl: Porazit Francii ve finále bez gólu? Něco neskutečného!

pondělí 15.06.2015, 15:03
Dva nejsilnější týmy základních skupin juniorského šampionátu se potkaly i ve finále. A byl to obrovský boj. Čeští junioři šli do vedení zásluhou Víta Christova, jenže Francouzi je potom několikrát zatlačili a sahali po vyrovnání. Skvělého brankáře Dominika Frodla ale nedokázali ani jednou prostřelit a po závěrečné pojistce kapitána Voženílka bylo všechno jasné!

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Úžasné pocity, líčí kapitán Voženílek

neděle 14.06.2015, 21:48
Titul juniorských mistrů světa je zpátky v českých rukou! Loni nám Francouzi připravili hořkou porážku v semifinále, ale letos jim to čeští mladíci vrátili i s úroky. V dramatickém finále vyhráli 2:0, pojišťovací druhý gól trefil deset sekund před koncem kapitán Daniel Voženílek.

ZLATÉ ROSARIO! Hokejistky přemohly USA a také slaví světový titul

neděle 14.06.2015, 03:16
Jeden velký český SEN! První týden šampionátu organizace FIRS se stal jednoznačnou záležitostí českých reprezentací. Po juniorech vybojovaly zlatou medaili i hokejistky, které ve finále porazily Spojené státy 2:1 a na světový trůn se vrátily po pěti letech. Teď už zbývá poslední střípek – turnaj mužů, který v argentinském Rosariu startuje v úterý!

Čeští junioři to dokázali, v Argentině se vrátili na trůn MISTRŮ SVĚTA!

sobota 13.06.2015, 23:31
Fantazie, česká reprezentace juniorů slaví po roční pauze zlaté medaile z mistrovství světa! Ve finále turnaje v Rosariu se dokonale pomstila Francii za loňské vyřazení, díky gólům Christova a Voženílka vyhrála 2:0. Český tým na šampionátu v Argentině nenašel přemožitele a Češi zase jednou ukázali, kdo je ve světě juniorského inline hokeje pánem!

O zlato na obou frontách. Velký finálový den je tady!

sobota 13.06.2015, 18:46
Nic lepšího si zatím česká výprava na mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS nemohla přát. Ve finále nechybí ani jeden z našich výběrů! Jako první se o světové zlato utkají junioři, kteří ve 22:15 českého času vyjedou na plochu proti obhajující Francii. Hned potom přijdou na řadu hokejistky, jejichž soupeřem budou od 23:45 Spojené státy. Podaří se českým reprezentacím v argentinském Rosariu urvat obě zlaté medaile? Držte palce na dálku!

Řepkové spadl kámen ze srdce. Jsme hrozně blízko, cítí Pančáková

sobota 13.06.2015, 07:48
Ani jeden ze semifinálových zápasů ženského turnaje nebyl pro slabé povahy. Než si Američanky zajistily postup výhrou 1:0 nad Španělskem, Češky s Finkami se praly až do nastaveného času. Ten ukončila po čtyřech minutách nejmladší hráčka týmu Kristýna Kaltounková. Reprezentantky si splnily další velký cíl, ale ten největší pořád stojí před nimi. Jak se jim povede v boji o zlato? Poslechněte si Kaltounkovou, Moniku Řepkovou a trenérku Věru Pančákovou!

Američané to neunesli, říká Vráblík. Francouzům máme co vracet!

sobota 13.06.2015, 06:08
Předposlední krok na cestě za svým snem udělali čeští junoři. Spojené státy podruhé na turnaji vypráskali z plochy debaklem, ale to už je teď zapomenuto a před týmem stojí jediné: Finálová bitva proti Francii! A není pochyb, že to bude pořádně pikantní zápas – právě Francouzi totiž loni na domácí půdě odstřihli Čechy od obhajoby. Na to dobře vzpomíná i Natan Vráblík, o svých dojmech z postupu hovoří také Richard Kobylík.

Hokejistky si zahrají o zlato. Postup do finále vystřelila Kaltounková!

sobota 13.06.2015, 01:20
Vyrovnané semifinále odehrála česká reprezentace žen proti Finsku. V první polovině šly Češky do vedení, když Mrázová našla Studentovou, která otevřela skóre. Finky ale ve druhé dvacetiminutovce srovnaly a zápas muselo rozhodnout až prodloužení, kde český tým našel hrdinku v podobě nejmladší hráčky Kristýny Kaltounkové. Ve finále se utká od 23:45 českého času se Spojenými státy!

11:1! Junioři protancovali přes americké výletníky do bitvy o světový titul

pátek 12.06.2015, 22:11
Výkony juniorů Spojených států jsou letos pro všechny zbývající účastníky MS FIRS velkým zklamáním. Pro české mladíky nebyli soupeřem ani v základní skupině, ani v semifinále! Svěřenci trenérů Vlčka a Würtherleho přejeli frustrované Američany tentokrát 11:1 a už se můžou těšit na finálový duel, ve kterém je v sobotu od 22:15 českého času čeká obhájce zlata z Francie.

Mužský turnaj v Argentině se blíží. S jakým týmem Češi na MS přiletí?

pátek 12.06.2015, 17:02
Zatímco v sobotu vyvrcholí v Rosariu turnaje juniorů a žen, v úterý vyjede k prvnímu zápasu česká reprezentace mužů. Ve skupině ji čekají postupně Francie, Lotyšsko a Švýcarsko. Z pozice trenéra povede národní tým Martin Tvrzník, který se bude spoléhat na zkušené inline hokejisty, ale i mladé tváře, jež okusí chuť prvního seniorského mistrovství světa.

Vonková: Myslím, že Finsko nám sedne. Každý zápas je jiný, varuje Zelenková

pátek 12.06.2015, 07:23
Bitvy o medaile se v Rosariu neobejdou bez českých týmů! Po juniorech si postup mezi nejlepší čtveřici zajistily i ženy, které ve čtvrtfinále zvládly roli favoritek a Argentinu zdolaly 6:2. V cestě teď stojí Finsko – celek, jenž na MS přijel se dvěma formacemi, ale i dvěma hokejovými reprezentantkami se zkušeností z olympijských her. Jak si s ním Češky poradí? Na videu hovoří Martina Vonková, Petra Zelenková a trenérka Věra Pančáková.

Zápas s Američany ve skupině? Musíme zapomenout, velí Zahradníček

pátek 12.06.2015, 06:46
Mexičané nepředstavovali pro juniorskou reprezentaci sebemenší problém a Češi postoupili do semifinále MS. V něm je čeká výběr Spojených států. Dojde tak na opakování skupinového souboje, který dopadl pro národní tým lichotivým vítězstvím 7:0. O kolik těžší to tentokrát bude? Poslechněte si dojmy spoluhráčů z Nového Jičína Jana Zahradníčka a Víta Christova, stejně jako trenéra Pavla Würtherleho.

I ženy slaví postup do semifinále. Domácí Argentina jim nestačila

pátek 12.06.2015, 02:50
Ve čtvrtfinále mistrovství světa narazily Češky na domácí výběr Argentiny. Po vlažném úvodu se reprezentace žen dokázala vzchopit a v první polovině nastřílela čtyři branky, které zlomily odpor soupeřek. Druhou polovinu utkání sice Argentina kousala, ale ženská reprezentace si postup ujít nenechala, když zvítězila přesvědčivým výsledkem 6:2. V semifinále ji čeká Finsko!

Junioři prošli přes Mexiko v exhibičním tempu. V semifinále repete s USA

čtvrtek 11.06.2015, 23:41
Skupinové prvenství připravilo českým juniorům do čtvrtfinále snadnou pozici a svou roli proti Mexiku zvládli s grácií. Až na drobné chyby kontrolovali čtyřicet minut hru, vyhráli 6:0 a jdou bojovat o medaile. V semifinále je čekají hokejisté Spojených států, kterým ve skupině nasázeli sedmičku – ale o to víc bude soupeř motivovaný k odvetě!

Program vyřazovacích bojů MS FIRS

čtvrtek 11.06.2015, 15:33
První týden šampionátu v Rosariu dospěl do své poloviny. Čeští junioři i ženy dokázali ve svých skupinách vybojovat první příčku, která jim před startem play-off zaručuje nejlepší možnou výchozí pozici. Podívejte se na přehledný rozpis vyřazovacích bojů.

Dvě výhry s nulou? Kluci zaslouží absolutorium, říká Ladislav Vlček

čtvrtek 11.06.2015, 06:11
Tak tohle nečekal asi nikdo. Skupina, kterou v Rosariu vyfasovali čeští junioři, vzbuzovala hodně velký respekt. Ale skóre posledních dvou zápasů na žádný zbytečný respekt z české strany nevypadá! Svěřenci trenérů Ladislava Vlčka a Pavla Würtherleho propluli na první místo skupiny závěrečnou výhrou 7:0 nad Spojenými státy.

Další krasojízdu odnesli Američané! Junioři vyhráli skupinu a jdou na Mexiko

čtvrtek 11.06.2015, 03:48
Nevídaná lehkost doprovází juniorské hokejisty od druhého utkání na šampionátu! Po Švýcarech nedali čuchnout ani Spojeným státům, které od nabuzeného týmu trenérů Vlčka a Würtherleho inkasovaly debakl 7:0. Česká reprezentace tak po vzoru žen ovládla základní skupinu a ve čtvrtfinále mistrovství světa vyzve Mexiko. Souboj startuje ve čtvrtečních 22:15 českého času.

Konečně jsme si zahrály lepší inline, těší Němcovou. První cíl splněný

čtvrtek 11.06.2015, 02:48
Bez medaile by se Češky z Argentiny vracely jen hodně nerady a na své cestě si mohou odškrtnout první položku. Po remíze se Španělskem totiž zvládly dodatečné samostatné nájezdy a ve skupině obsadily první příčku, která jim do play-off přináší nejlepší možnou pozici. Co říká na dosud nejtěžší duel obránkyně Tereza Němcová?

Šmardová za nula, Mrázová za jedna. Češky si v rozstřelu zajistily první místo!

středa 10.06.2015, 23:46
Ani nutnost dodatečných samostatných nájezdů české hokejistky v honbě za skupinovým prvenstvím nezabrzdila. Kapitánka Kateřina Mrázová vystřihla ze svého repertoáru nádherný bekhendový blafák, který reprezentaci stačil: Petra Šmardová totiž ani jeden ze tří nájezdů nepustila! Národní tým tak ve čtvrtfinále vyzve domácí Argentinu, hrát se bude ve čtvrtek od 20:15 místního a 1:15 českého času.

Zmýlená neplatí. Češky pojedou dodatečné nájezdy o prvenství

středa 10.06.2015, 19:06
Pravidla na mistrovství světa organizace FIRS často ukazují různé tváře, to je i případ čerstvé informace z argentinského Rosaria. O vítězi skupiny B ženského turnaje nerozhoduje větší počet vstřelených branek, který by první místo přisoudil Česku před Španělskem, ale rozhodnou až dodatečné samostatné nájezdy! Ty přijdou na řadu zhruba v 17 hodin místního času, tedy 22 hodin času českého.

Důležitý bod! Češky po remíze se Španělskem postupují z první příčky

středa 10.06.2015, 15:20
České reprezentantky zvládly důležité utkání proti silnému Španělsku a po remíze 2:2 mají zaručenou výhodnou pozici ve čtvrtfinále, když díky lepšímu skóre postupují z prvního místa. Svěřenkyně trenérky Věry Pančákové, která tentokrát nastoupila i do hry, po trefách Mrázové a Studentové dvakrát vedly. Španělky sice v obou případech dokázaly srovnat, ale zisk jednoho bodu přinesl větší radost českým barvám.

Haloda čekal od Švýcarů víc: Nepustili jsme je skoro k ničemu

středa 10.06.2015, 05:48
Na výkonu českých juniorů ve druhém utkání MS šlo jen těžko hledat chyby. Soupeř se země helvétského kříže den po výborné partii s USA tentokrát totálně odpadl a od Čechů inkasoval dvouciferný debakl 10:0. Brankáři Ondřeji Halodovi navíc nedokázal dát ani gól. Teď už jen věřit, že v podobném duchu to půjde dál...

Skvěle! Junioři zvýšili obrátky a Švýcarům nasázeli deset branek

středa 10.06.2015, 00:10
Po bodové ztrátě z utkání s Itálií tentokrát reprezentace juniorů nezaváhala. Proti Švýcarům již od prvních minut jednoznačně dominovali a svému soupeři nepovolili téměř nic, což dokazuje i desetibrankový příděl. Hattrickem se na vítězství podílel Jiří Drobný a stoprocentní výkon v brankovišti podal Ondřej Haloda. Na vynikající výkon by měli čeští reprezentanti navázat i proti silnému výběru USA.

Studentová: Španělsko bude o hodně těžší! Byly jsme zbrklé, říká Jančová

úterý 09.06.2015, 19:04
Dvě zahřívací utkání přinesla z pohledu českých hokejistek jednoznačnou záležitost. Nad Indií i Mexikem neměly problém zvítězit bez inkasované branky, zápasy pojaly především jako přípravu na klíčovou bitvu základní skupiny se Španělskem. Všechny dobře tuší, že to už bude o něčem jiném. Jak hodnotí hru týmu Michaela Jančová, Simona Studentová a trenérka Věra Pančáková?

Hokejistky znovu neinkasovaly, Mexiko zdolaly 6:0. Teď už půjde do tuhého

úterý 09.06.2015, 15:46
Mexičanky byly pro ženskou reprezentaci o poznání důstojnějším soupeřem než Indie, Češky i tak bezpečně kontrolovaly vývoj zápasu. V každém poločase skórovaly třikrát a čisté konto udržela také druhá z brankářek Petra Šmardová. První dvě utkání ale sloužily spíš na rozehrání, ve středu už čeká hokejistky velmi silné Španělsko.

Bod s Itálií je ztráta, říká gólman Frodl. Hronek hodnotí vstup pozitivně

úterý 09.06.2015, 05:02
Že mají junioři v Rosariu hodně těžkou skupinu, to věděli už před startem turnaje. A o bod je dokázal obrat hned první soupeř z Itálie. Češi jim k tomu pomohli smolným vlastencem při signalizované výhodě, ale po úvodním výkonu nemusí mít hlavy dole. Se Švýcary i Američany si ještě zahrají parádní hokej, který je nejlíp připraví na čtvrtfinále. Jaké měli z prvního zápasu pocity?

Drtivá výhra nad Indií? Určitě máme co zlepšovat, ví kapitánka Mrázová

úterý 09.06.2015, 04:25
Na úvod mistrovství světa si ženská reprezentace nemohla představit slabšího soupeře. Indkám nasázela devatenáct branek, šest z nich obstarala Kateřina Mrázová a z českého týmu brzy spadla nervozita. Ve hře však bylo ještě hodně nedorazů, na kterých budou hokejistky pracovat do těžších zápasů. Co říkají na úvod turnaje kapitánka Mrázová s Natálií Mlýnkovou, jež naopak patří mezi mladou nastupující generaci?

Škoda bodu. Junioři neudrželi vedení a s houževnatou Itálií remizovali

úterý 09.06.2015, 00:06
První zápasy bývají na šampionátech v inline hokeji obzvlášť zrádné, a to se do puntíku potvrdilo českým juniorům. Přestože prvních dvacet minut proti Italům kontrolovali a vedli o dva góly, soupeř zvládl ve druhém poločase vyrovnat a sebrat Čechům bod za remízu 2:2. Ale nic se neděje, jedeme dál!

Češky si na úvod pohrály s Indií, které nasázely devatenáct branek

pondělí 08.06.2015, 21:00
Reprezentace žen zahájila MS organizace FIRS utkáním s Indií. Češky na ploše dominovaly již od úvodních vteřin, s chutí si zastřílely a i díky šesti brankám Kateřiny Mrázové zvítězily 19:0. Druhý souboj čeká svěřenkyně Věry Pančákové v úterý proti Mexiku.

Junioři pod novými křídly: Jde o to, jak budou makat jeden za druhého

pondělí 08.06.2015, 05:58
Pět let v řadě nepoznali čeští junioři na mistrovství světa hořkost porážky, ani loni z Francie neodjeli bez medaile. Tentokrát ovšem čeká mladíky něco nového: V Rosariu se totiž premiérově vydají do boje pod taktovkou Pavla Würtherleho a Ladislava Vlčka. Reprezentace vstoupí do turnaje v pondělních 22:15 českého času proti Itálii, ale je jasné, že chleba se bude lámat jinde. A stejně jasné je i to, že junioři budou chtít dojít hodně vysoko.

Po dnešku zná Stilmat extraliga inline hokeje všechny účastníky Final Four

neděle 07.06.2015, 22:46
Nedělními zápasy završila Stilmat extraliga inline hokeje čtvrtfinálové série, které rozhodly o účastnících Final Four (Beroun, Brno, Olomouc, Slavia) a Prezidentského poháru. Zároveň se odehrálo první kolo zápasů o udržení, které určily, že pro příští sezónu se zachránili hráči Zlína a Uherského Brodu. O tom kdo nejvyšší soutěž opustí, se rozhodne v druhém kole play out mezi hráči Pardubic a Stormu.

Český inline potřebuje vlastní halu, říká Tomáš Würtherle

neděle 07.06.2015, 21:59
Dnes je to přesně týden, co veteráni obhájili titul na Mistrovství světa. Po celých sedm dní po šampionátu jsme vám přinášeli rozhovory s důležitými postavami týmu a celý zpravodajský seriál uzavře interview s Tomášem Würtherlem. Prezedentem České asociace inline hokeje a také členem vítězného týmu. Ten se rozpovídal o organizaci šampionátu, myšlence mistrovství světa v Austrálii, případném zavedení kategorie 45+, ale také o situaci v mládežnickém inline hokeji.

Mám z týmu skvělý pocit, hlásí trenérka Pančáková. Hokejistky chtějí medaili

neděle 07.06.2015, 04:32
Na hlavě helma, na nohou brusle a v ruce hokejka? Zdá se, že to je u Věry Pančákové v národním týmu definitivně minulostí. Dlouholetá kapitánka ženské inline reprezentace letos převzala trenérskou taktovku a v Argentině povede do boje výběr, který představuje až nevídaný mix zkušeností s dravým mládím. Jak se mu povede?

Berounští Medvědi jsou prvními postupujícími na Final Four

sobota 06.06.2015, 22:57
Sobotní zápasy přinesly úvodní souboje o cestu mezi čtyři nejlepší týmy, které budou mít zaručenou účast na závěrečném turnaji. První vítězství dokázali vybojovat inline hokejisté Slavie, Kladna a Brna, kteří tak budou mít lepší pozici v zítřejších odvetných zápasech. I přesto, že dnes bylo na programu úvodní kolo, tak známe prvního postupujícího. Jičín a Beroun se totiž dohodli, že první odvetný zápas odehrají již dnes. Beroun toho dokázal využít, v obou zápasech vyhrál a zaslouženě tak postoupil na Final Four.

FOTO: Česká výprava je v Argentině. Cestou si prohlídla brazilské Sao Paulo

sobota 06.06.2015, 15:57
Reprezentace juniorů a žen v sobotu brzo ráno místního času bezpečně dorazily do argentinského Rosaria, dějiště mistrovství světa organizace FIRS. Celý pátek strávila česká výprava v Sao Paulu, kde si čekání na letecký přípoj zkrátila prohlídkou města. V sobotu už má na programu první trénink v místě konání.

O víkendu se naplno rozběhnou boje v play off

pátek 05.06.2015, 19:51
O víkendu se naplno rozběhnou boje v play off Stilmat extraligy inline hokeje. V sobotu jsou na programu první zápasy u hůře postavených týmů po základní části, v neděli pak odvety a případné třetí zápasy. Jediná výjimka bude v Jičíně, kde se první a druhý zápas mezi Jičínem a Berounem odehraje již v sobotu na místním zimním stadionu. Vítěze těchto čtvrtfinálových utkání čeká místo na závěrečném turnaji, poražené pak Prezidentský pohár.

Bylo složité, ale správné, střídat dva gólmany, myslí si Petr Hrachovina

pátek 05.06.2015, 14:45
O gólmanech se říká, že jsou to samotáři a podívíni. To však neplatí o brankáři veteránských mistrů světa Petru Hrachovinovi, který je veselá kopa a v kabině byl spolu se svým brankářským kolegou Pavlem Pavlíčkem středem pozornosti. I když jednou věcí se týmovému standardu přece jen vymykal. Na turnaji, ve kterém šlo zejména o zábavu, dodržoval životosprávu více než ostatní a také spát chodil o něco dříve. Nebylo to ovšem tím, že by se bránil společenskému životu, ale šlo vidět, jak je koncentrován na to, aby druhý den mohl podat maximální výkon. A vyplatilo se, v brance působil o mnoho jistěším dojmem než jeho parťák Pavlíček a tým se na něj mohl v těch nejtěžších momentech spolehnout. Přesně to vystihl David Balázs, který na střídačce pronesl: "Chlapi, já vám říkám - Co Hrášek vidí, to má!" A opravdu. Když nepočítáme zápas s Autrálií, kde ho spoluhráči nechali trošku vykoupat, pustil na turnaji jediný gól až v samotném finále.

Je to skvělý pocit, přiznal autor zlatého gólu Tomáš Kojecký

středa 03.06.2015, 20:45
Čtyři minuty před koncem finále ze vzduchu nasměroval puk do branky i za cenu toho, že zlomil hůl o tyč. V tu chvíli ještě netušil, že jeho trefa bude nakonec tou zlatou!

Mistrovství světa FIRS je tady! Do Argentiny letí nejdřív junioři a ženy

středa 03.06.2015, 15:09
Jen co dozněly oslavy českých veteránů ze zlatého Německa, světový inline hokej směřuje ke svému hlavnímu vrcholu sezóny. Nezvykle už v červnu se uskuteční mistrovství světa organizace FIRS, které hostí daleká Argentina. Stejně jako v Toulouse, i v Rosariu budou v akci tři české týmy. První týden jsou na programu turnaje juniorů a žen, druhý týden přijdou na řadu muži. A nic menšího než tři medaile nemůže být naším cílem!

Na tento turnaj vždycky najdeme motivaci, říká hrající trenér veteránů Tomáš Ulrich

úterý 02.06.2015, 21:31
Zdravotně nebyl úplně fit. Přesto ve dvou zápasech obul brusle, oblékl výstroj, nejkrásnější dres na světě (český reprezentační) a vydal se na hřiště. Dokonce se mu povedlo dát i gól! Řeč je o Tomáši Ulrichovi. Trenérovi veteránských mistrů světa z Düsseldorfu, který se po finálovém zápas o turnaji rozpovídal.

Je to tam! Veteráni obhájili světové zlato! AKTUALIZOVÁNO!

neděle 31.05.2015, 23:06
Něměcký Düsseldorf dnes viděl strhující finálovou bitvu. V té český tým sice na ledě dominoval, ale na vítězství se pořádně nadřel. Italové se totiž se štěstím dostali do vedení krátce po začátku zápasu a na zajímavou zápletku bylo zaděláno.

Hokejisté Berouna a Brna ovládli základní část Stilmat extraligy

neděle 31.05.2015, 16:00
Po nedělních zápasech má za sebou Stilmat extraliga inline hokeje všechny zápasy základní části. Definitivně se tak rozhodlo o postupujících, kterými jsou na západě hokejisté Berouna, Slavie, Kladna a Hradce Králové. Na východě se z postupu do play off radují v Brně, Olomouci, Přerově a v Novém Jičíně.

Klíčem ke zlatu by měla být častější střelba, myslí si Pavel Würtherle

neděle 31.05.2015, 11:28
V semifinále proti Francii byl hodně vidět. Měl pár dobrých šancí a také obranných zákroků. Před koncem první půle mohutným sprintem a následním skokem pod nohy zabránil téměř jistému gólu, který by poslal Francouze do vedení a pro osud zápasu mohl být klíčový.

Francie padla! Veteráni míří do finále!

sobota 30.05.2015, 23:31
Za poslední tři roky, co se hraje na Mistrovství světa FIRS vyřazovacím způsobem se vždy ve finále potkala Česká Republika a Francie. Dvakrát se radovali hráči ze země Galského kohouta a loni triumfovali Češi. Letos jsme tento vzájemný souboj předčasně viděli už v semifinále. Byl to dramatický boj, ale se šťastnou tečkou pro nás!

Definitivní rozhodnutí o čtvrtfinálových soupeřích přinesou až nedělní zápasy

sobota 30.05.2015, 21:21
Sobotními zápasy odehrála Stilmat extraliga inline hokeje své deváté kolo. Na západě si svou suverénní pozici drží i nadále Berounští Medvědi, kteří ani po devátém kole nenašli v extralize přemožitele. Jistotu krom Berouna k postupu má i druhá Slavia. Na Východě jsou známi už tři postupující, Brno a Olomouc, kteří se na dálku poperou zítra o první místo a také Přerov. O posledním postupujícím se rozhodne ve vzájemném zápase mezi Zlínem a Jičínem.

Klokani si na Čechy nepřišli. Večer nás čeká semifinále

sobota 30.05.2015, 14:39
Nebylo by fér vůči soupeři prohlásit, že čtvrtfinále bylo předem rozhodnutou událostí, ale přece jen musíme říct, že cokoliv jiného než australský debakl by bylo zázrakem. Ty se sice ve sportovním světě občas stávají, ale naštěstí pro Čechy můžeme s klidem konstatovat, že tohle nebyl ten případ.

"Italové mě zklamali," prozradil Milan Bláha

sobota 30.05.2015, 09:34
Milan Bláha je na letošním Mistrovství světa veteránů nejlepším českým střelcem. Proti Švýcarům dal hattrick, Britům nasázel čtyři fíky a prosadil se i v zápase s Itálií. "Je to tím, že občas vystřelím," tvrdí skromně.

Veteráni vyhráli základní skupinu

pátek 29.05.2015, 23:16
Po nevyzpytatelném Švýcarsku a papírově slabší Velké Británii se naši in-line reprezentanti postavili italům. Ti měli být nejtěžším soupeřem v základní skupině a také jednou z hlavních překážek v cestě za obhajobou titulu. K našemu potěšení naši borci zápas zvládli dobře.

Další výhra z MS veteránů

pátek 29.05.2015, 11:30
Po vydařeném úvodu se Švýcary čekal naše borce papírově slabší soupeř, kterým byla Velká Británie. Proti předpokladům Britové v úvodu lehce kousali, ale Češi neztráceli klid a trpělivě dokráčeli za vítězstvím.

Veteráni úspěšně vykročili za obhajobou titulu

čtvrtek 28.05.2015, 22:09
Rok se s rokem sešel a opět zde máme Mistrovství světa veteránů. Tento rok se koná v Německém Düsseldorfu a Česká republika tam vyslala tým, do kterého vkládá vysoké naděje.

Nedělní zápasy nabídly divákům sedmdesát branek

neděle 24.05.2015, 21:59
Šest zápasů z osmi má za sebou z nedělního programu Stilmat extraliga inline hokeje, která divákům v halách nabídla sedmdesát branek. Jen diváci v Praze na Slavii neviděli ani jedinou, neboť jak Hradec Králové, tak Pardubice ke svým utkáním nedorazili.

Berounští Medvědi opět nezaváhali a zůstávají neporažení

sobota 23.05.2015, 21:21
Osm zápasů měla na programu v sobotu Stilmat extraliga inline hokeje. Spokojeni mohou být v Brně, kde se místní hráči dočkali dvou výher. Další vítězství si připsali na své konto hokejisté Berouna, kteří tak i nadále zůstávají jediným neporaženým týmem.

Berounští Medvědi opět nadělovali a zůstávají bez porážky

pondělí 18.05.2015, 01:27
Uplynulý víkend měl na programu dalších osm utkání Stilmat extraligy. Spokojeni mohou být především hráči Zlína a Berouna, kteří shodně získali plný bodový zisk. Medvědi navíc vstřelili celkem 24 branek a suverénně tak vedou tabulku západní divize.

Stilmat extraliga načala čtvrté kolo

neděle 10.05.2015, 22:35
O víkendu 9. a 10. května byla na programu další utkání STILMAT extraligy mužů. V sobotu se v domácím prostředí dařilo kladenským Čertům, kteří zaznamenali plný bodový zisk. Týmy Nového Jičína a Zlína měly domácí úspěšnost jen poloviční. V neděli se pak do bojů přidaly i další celky, dvougólové příděly svým soupeřům nadělil Nový Jičín, Slavia a Beroun.

Známí všichni finalisté Českého poháru

pondělí 27.04.2015, 09:07
O víkendu skončili všechny přípravné turnaji zařazené do Českého poháru. Po již odehraných turnajích v Rakovníku a Novém Jičíně se konali turnaje v Chrudimi "o pohár starosty obce Úhřetice a v Brumove-Bílnici se pak odehrál memoriál Karla Rachůnka a Pavola Demitru.

Kvalifikace Českého poháru

středa 22.04.2015, 11:40
Sezóna inline odstartovala přípravnými turnaji, které jsou zahrnuty jako kvalifikační turnaje do Českého poháru. První ostré zápasy odstartovali již 11.4. v Rakovníku. Následoval pak turnaj v Novém Jičíně 19.4. Rakovnického turnaje se zúčastnili kromě obhájce loňského prvenství Berounských medvědů a pořádajícího IHC Rakovník i HC Roller Storm Praha a Slavia Praha. Z vítězství se nakonec radovala Slavia. V Novojičínském turnaji, který pořádal extraligový nováček IHC Nový Jičín se představili i IHC Eagles Olomouc, Frýdek Místek, Uherský Brod a Uherské Hradiště. Turnaj suverénně opanoval loňský finalita extraligy Eagles Olomouc. Následovat budou ještě dva kvalifikační turnaje Českého poháru. jeden se odehraje v sobotu v Chrudimi za účasti Úhřetic, Eagles Chrudim, Hlinska, Hradce Králové, Pardubic a Havířova. Druhý se odehraje v Brumově-Bílnici a účastní se ho Brno, Beroun, Slávie, Zlín a dva Slovenské celky Dubnica a Bratislava.

Pozvánka na seminář rozhodčích

čtvrtek 09.04.2015, 23:17
Seminář rozhodčích se uskuteční 18.4. v Chrudimi. Pozvánka

Sezóna začíná

čtvrtek 09.04.2015, 23:07
Inline sezona naplno roztáčí kolečka. Soutěžní sezóna zahajuje již tuto sobotu v Rakovníku turnajem "One cup", který je jedním z kvalifikačních turnajů Českého poháru. Prvního kvalifikačního turnaje v Rakovníku se zúčastní mistr ČR 2014 IHC Slavia Praha, vítěz Českého poháru 2014 IHC Berounští medvědi, IHC Roller Storm Praha a pořádající IHC Rakovník. Vítězství na One Cupu obhajuje Beroun, který zde právě v loňském roce odstartoval premiérovou výhru na obnoveném Českém poháru.

Rozpis soutěží 2015

čtvrtek 09.04.2015, 23:04
Kompletní rozpis utkání jednotlivých soutěží nalezne

Konference inline hokeje 2015

úterý 10.02.2015, 14:00
V sobotu 31. ledna se v Praze konala konference inline hokeje před startem ročníku 2015 za účasti zástupců klubů. V článku přinášíme souhrn nejdůležitějších témat.

Karel Rachůnek je prvním členem nově vzniklé Síně slávy českého inline hokeje

sobota 31.01.2015, 17:54
Česká asociace inline hokeje na klubové konferenci před startem ročníku 2015 představila nově vzniklou Síň slávy českého inline hokeje. Jako první do ní byl in memoriam uveden obránce Karel Rachůnek, který tragicky zahynul během leteckého neštěstí hokejistů Jaroslavle. Hokejový mistr světa 2010 získal zlaté medaile také s inline reprezentací v letech 2007 a 2011.

Konference inline hokeje

úterý 13.01.2015, 08:46
Každoroční konference inline hokeje se bude konat v sobotu 31.1. 2015 od 11:00 v Konferenčním centru VŠCHT, Chemická 952, Praha 4. http://www.prahakonference.cz/

PF 2015

neděle 21.12.2014, 23:21
Vážení hráči, funkcionáři, fanoušci a příznivci inline hokeje, přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků a do Nového roku hodně zdraví, vše nejlepší a mnoho skvělých zážitků a úspěchů s inline hokejem v roce 2015.

Přihláška do soutěží 2015

středa 26.11.2014, 16:15
Prezídium ČAILH na svém zasedání schválilo nejdůležitější body pro nadcházející sezónu 2015 a v této souvislosti dává na vědomí možnosti přihlášení do soutěžního ročníku 2015. Přihláška bude v letošním roce pouze online v elektronickém formátu.

ČAILH na Sporťáčku

úterý 02.09.2014, 08:21
Česká asociace inline hokeje se opět po roce představí na festivalu sportu pro děti SPORŤÁČEK. Akce se koná v sobotu 6.září od 10:00 ve sportovním areálu Hamr Braník. ČAILH bude mít pro návštěvníky festivalu unikátní stanoviště, kde si návštěvníci budou moci inline hokej vyzkoušet přímo v praxi.

Naše cíle musí být jen ty nejvyšší, říká generální manažer Martin Mecera

středa 16.07.2014, 20:03
Nejen u hráčů brzy přešlo zklamání z finálového výsledku v radost ze stříbrné medaile. Čeští inline hokejisté urvali na šampionátu FIRS desátý cenný kov v řadě, což jenom zdůrazňuje jejich postavení jako velmoce na světové scéně. A jak zdůrazňuje generální manažer reprezentace Martin Mecera, v dalších letech by hůř nemělo být. Národní tým se totiž chlubí jak zkušenou gardou, tak i mimořádně silnou střední a nastupující generací.

Smolař turnaje Michal Šimo: Hráli jsme výborně jako tým

úterý 15.07.2014, 16:09
Kdyby se uděloval titul největšího smolaře mistrovství světa v Toulouse, jednoznačně by připadl české šestadvacítce. Michal Šimo byl víc než platným článkem první formace, se svými spoluhráči zaměstnával obrany soupeřů prakticky v každém střídání. Z obrovského množství šancí se mu ale podařilo vstřelit jeden jediný gól.

Odvézt placku je vždycky super, ví gólman vicemistrů Daniel Brabec

pondělí 14.07.2014, 10:57
Brankář Daniel Brabec byl důležitou postavou českého týmu, který až do semifinále šlapal jako švýcarské hodinky. Až v posledním zápase se svými spoluhráči narazil. Brzy po finále a závěrečném ceremoniálu ale zklamání národního výběru přecházelo v radost z úspěchu, kterým střbrná medaile rozhodně je.

Toulouse je pro Čechy stříbrné. Na světový trůn se vrací Spojené státy

neděle 13.07.2014, 19:59
Česká reprezentace v inline hokeji nedokázala obhájit zlaté medaile z Anaheimu. Ve finále mistrovství světa organizace FIRS ve francouzském Toulouse podlehla 0:5 Spojeným státům americkým, které se tak jako nejúspěšnější tým historie šampionátů vrací na trůn. Stříbrná medaile však pro Českou republiku znamená alespoň desátý cenný kov v řadě.

Oslavenec Patrik Šebek: Fanděte nám dál, ať to zlato urvem!

neděle 13.07.2014, 09:56
Kapitánovi české reprezentace nemohla narozeninová oslava vyjít líp. Za nerozhodného stavu v semifinále mistrovství světa proti Kanadě zařídil Patrik Šebek vítězný gól, s národním týmem tak bude v neděli večer bojovat o obhajobu zlatých medailí! A postup do finále nebyl jediným dárkem, který dostal...

Češi zkušeným výkonem přehráli Kanadu a jdou bojovat o zlato!

sobota 12.07.2014, 22:23
Výborně, k obhajobě světového titulu zbývá české reprezentaci poslední krok! V semifinále proti Kanadě prokázala, že první inkasovaný gól ji nikdy nezlomí, a trpělivou hrou opět dokázala skóre obrátit ve svůj prospěch. Češi vyhráli 3:1, což znamená jediné – v neděli od 18:40 si zahrají velké finále šampionátu proti Spojeným státům americkým!

Semifinálové dvojice: Švýcarsko – USA, Česko – Kanada

sobota 12.07.2014, 10:40
Závěrečný víkend šampionátu FIRS ve francouzském Toulouse je tady! Tři ze čtyř semifinalistů získají medaili a všichni čeští soupeři udělají všechno pro to, aby národnímu týmu překazili obhajobu mistrovského titulu. Už si není z koho vybírat. V semifinále vyzvou Češi v sobotu ve 21:10 Kanadu, která jim bude chtít oplatit loňskou krutou finálovou porážku 2:8.

Slávistická dvojka úřaduje! Celkem nám to tam padá, chválí si Marek Loskot

pátek 11.07.2014, 21:33
Češi zatím v Toulouse vstřelili za čtyři zápasy 17 gólů, rovných osm z toho zařídila produktivní dvojice Petr Kafka – Marek Loskot. Druhý jmenovaný se ve čtvrtfinále postaral o první hattrick reprezentace na mistrovství světa. I jeho zásluhou se tak hokejisté dostali mezi nejlepší čtyřku a o víkendu už je čekají rozhodující zápasy, na které se dlouho těšili!

Češi nechybí ve čtyřlístku semifinalistů, snadno přehráli Lotyšsko

pátek 11.07.2014, 18:29
Česko si opět po roce zahraje o medaile, snadno postoupilo přes Lotyše. Ti sice otevřeli skóre zápasu, ale jinak neměli příliš nadějí a nakonec podlehli 2:8. Hattrickem se zaskvěl útočník druhé formace Marek Loskot. I počtvrté na turnaji tak Česká republika vítězí a bez problému postupuje do semifinále.

Co potřebujeme? Zjednodušit přechod do útoku a koncovku, ví Martin Mecera

pátek 11.07.2014, 10:16
Za první polovinu cesty francouzským šampionátem se mohou čeští hokejisté pochválit. Ze tří zápasů sice ve dvou měli plné ruce práce, ale i proti silným soupeřům zvládli uspět a do čtvrtfinále jdou z nejlepší možné pozice. Generální manažer reprezentace Martin Mecera ovšem ví, že Češi nesmí usnout na vavřínech, protože to nejtěžší je teprve čeká.

Pavel Strýček: Letos mají šanci týmy, které budou hrát z obrany

pátek 11.07.2014, 09:07
Česká republika suverénně prošla základní elitní skupinou mistrovství světa FIRS. Češi nezaváhali ani v zápase se Švédskem, které porazili 3:2, neztratili tedy ani bod a vyhlíží soupeře pro čtvrtfinále. Pavel Strýček přihrával na vítěznou branku a ví, že přestože národní tým dosud nezaváhal, musí pokračovat v zodpovědné hře z obrany.

Výborně! Hokejisté otočili bitvu se Švédskem a vyhráli skupinu

čtvrtek 10.07.2014, 22:46
Švédsko se ukázalo být stejně těžkým soupeřem jako Spojené státy, Češi ale svůj úkol zvládli. V závěrečném souboji skupinového programu jako první prohrávali, skóre však otočili a houževnaté Seveřany porazili 3:2. Znamená to, že národní tým půjde do čtvrtfinále mistrovství světa jako velký favorit. V pátek od 16:40 ho čeká úspěšnější z dvojice Rusko – Lotyšsko!

Zápas se Švédskem rozhodne o lepší pozici pro čtvrtfinále

čtvrtek 10.07.2014, 14:00
Program základní skupiny A uzavře česká reprezentace ve čtvrtek od 21:30 soubojem proti Švédsku. Postup do čtvrtfinále z prvního či druhého místa už má národní tým jistý, má ale obrovskou motivaci skupinu vyhrát – první příčka by totiž pro následující zápas znamenala soupeře z nižších skupin mistrovství světa, a tedy i velkou šanci na postup mezi nejlepší čtyřku.

Dvougólový Petr Kafka: I bez nejlepšího hráče nám to fungovalo

čtvrtek 10.07.2014, 09:18
Česká reprezentace se musela proti Spojeným státům obejít bez jednoho z nejzkušenějších hokejistů Patrika Šebka. Jeho místo v přesilovkové formaci zaujal Petr Kafka, který svoji palebnou pozici využil k jedné brance a ze hry přidal další gól. „Jeho střely je potřeba využít,“ lebedil si kouč národního výběru Jiří Suhrada.

Češi zlomili silné Američany a po vítězství 3:2 jsou stále stoprocentní

středa 09.07.2014, 19:08
Druhý zápas, druhé vítězství. Česká republika si poradila s nabitým kádrem Spojených států a s neotřesitelnou jistotou už postupuje do vyřazovacích bojů. Zápas v dobrém tempu Češi otevřeli přesilovkovou brankou. Američané sice ještě dvakrát vyrovnali, ale potřetí si už naše reprezentace náskok vzít nenechala a vyhrála 3:2.

Inline hrajeme pro radost, je zbytečné připouštět si větší tlak, říká Petr Šinágl

středa 09.07.2014, 11:35
Češi na letošním šampionátu FIRS v Toulouse obhajují loňské zlato a do turnaje vstoupili výhrou 3:0 nad Spojeným královstvím, ve středu je čekají Američané. Vítězství se nerodilo lehce, Britové dobře bránili a národnímu týmu se nedařilo proměňovat šance. Vítězství napomohl střelec druhé branky, člen elitní formace Petr Šinágl.

Milan Žurek o ženském inline hokeji: Musíme hrát každý rok

středa 09.07.2014, 11:30
České hokejistky se na světový šampionát vydaly po dvouleté pauze. Odvedenými výkony nezklamaly, nicméně sedmá příčka je rozhodně uspokojit nemůže. Teď bude zásadní, jakým směrem se ženský inline hokej vydá. Trenér reprezentace Milan Žurek ví, že se v republice musí hrát každý rok bez ohledu na to, zda Češky na další mistrovství pojedou, nebo ne.

Vylepšit zakončení a půjde to. Češi na úvod vynulovali Británii

úterý 08.07.2014, 22:31
Svého vstupu do programu mistrovství světa FIRS se konečně dočkali také čeští muži. Na úvod je čekal zápas proti papírovému outsiderovi skupiny z Velké Británie a od začátku do konce drželi převahu, kterou se jim však ke gólům dařilo využívat hodně ztěžka. I tak ovšem vyhráli bez větších starostí 3:0, ve středu už je čeká velká bitva proti Spojeným státům.

Martin Mecera: Titul může vyhrát kdokoli z elitní osmičky

úterý 08.07.2014, 16:08
Čeští inline hokejisté jdou na věc! Je tady úplně poslední událost ročníku 2014, na kterou se oprávněně těšíme – národní tým totiž zahajuje svou cestu světovým šampionátem FIRS, který loni ovládl. Jak manažer týmu Martin Mecera vysvětluje, Češi samozřejmě nemůžou mířit jinam než za obhajobou, ale v historicky nejširší světové konkurenci je čeká hodně náročný úkol.

Mistrovství světa FIRS pokračuje. Cestu za obhajobou startují čeští muži!

pondělí 07.07.2014, 19:02
Dva ze tří týmů už dějiště světového šampionátu opustily, ten poslední – a nejdůležitější – má ale všechno ještě před sebou. Od pondělí 7. do neděle 13. července se ve francouzském Toulouse koná turnaj mužů. Češi rozhodně mají vysoké ambice, vždyť do boje půjdou jako obhájci zlatých medailí z loňské Kalifornie! Ve skupině se postupně utkají s Velkou Británií, Spojenými státy a Švédskem. V článku přinášíme kompletní informace.

Třetí místo? Pořád je to super, ví kouč mladíků Jiří Suhrada

pondělí 07.07.2014, 18:13
Pro trenéry národního výběru juniorů mohlo být vyřazení v semifinále ještě bolestivější než pro jejich svěřence. Dobře totiž pamatují všechny předchozí zlaté cesty, na které letošní ročník bohužel nenavázal. Na straně hlavního trenéra Jiřího Suhrady ale zklamání hodně rychle odeznělo, čeští mladíci totiž po zásluze vybojovali bronzové medaile – a co by jiní dali za to, aby byli třetí na světě!

Lukášové Langer a Stojar. Oba sehráli v juniorském příběhu velkou roli

pondělí 07.07.2014, 15:11
Brankářskou jedničkou v cestě juniorské reprezentace světovým šampionátem byl Lukáš Langer. V semifinále se ale zranil a do bitvy o bronzové medaile musel trochu nečekaně naskočit jeho jmenovec Lukáš Stojar. Těžkou roli ale zvládl, navázal na výborné výkony svého kolegy, a oba finalisté letošní juniorské extraligy tak významným dílem přispěli k zisku třetího místa!

Junioři domů bez medaile nepojedou. V Toulouse vydřeli bronz!

neděle 06.07.2014, 19:03
Cesta první party z mistrovství světa FIRS v Toulouse nakonec nebude až tak smutná. Čeští junioři se vzmohli po těžké prohře v semifinále a vybojovali bronzové medaile! Proti Spojeným státům nezačali vůbec dobře, prohrávali o dva góly, ale ve druhé půli bitvu dokonale otočili do úspěšného konce, vítězný gól zařídil ve 31. minutě Miroslav Zaremba. Bravo!

Hokejistky cítí zklamání. Hra ale nebyla špatná, těší Beátu Szelongovou

neděle 06.07.2014, 16:56
Výsledek nepotěšil, výkony neurazily. Ženská reprezentace se v Toulouse kromě jednoho nepovedeného utkání prezentovala dobrou hrou, nicméně jejím cílem nemohlo být nic jiného než medaile, a se sedmou příčkou tak Češky nemohou být spokojené. Za posledním utkáním i celým turnajem se jako první ohlíží obránkyně Beáta Szelongová, která měla na mistrovství i další roli – dirigentku ženského kotle na zápasech juniorů...

Češky končí sedmé, v posledním zápase si pohrály s Itálií

neděle 06.07.2014, 14:50
Ženská reprezentace v posledním utkání na mistrovství světa bez problémů přehrála Itálii 4:1 a končí na sedmém místě. Italky se k ničemu zásadnímu za celý zápas nedostaly, naopak Češky měly šancí přehršel a klidně mohly svým soupeřkám nasázet desítku. Hlavní však je, že se jim za turnajem podařilo napsat zaslouženou vítěznou tečku.

Michaela Jančová: Musíme udělat aspoň to sedmé místo

neděle 06.07.2014, 10:13
Na Francii se českým hokejistkám nepodařilo na mistrovství ani jednou vyzrát. Po gólu Michaely Jančové sice v zápase o páté až osmé místo vedly, pak se přes ně ale domácí země přehnala. Reprezentantky vědí, že teď se musí zvednout, turnaj totiž chtějí uzavřít vítěznou tečkou proti Itálii!

Legenda končí. Junioři ztratili vyhraný zápas a pětinásobné zlato neobhájí

sobota 05.07.2014, 20:29
Neuvěřitelných 40 zápasů trvala neporazitelnost a dominance juniorské reprezentace České republiky na světové scéně. Až v semifinále mistrovství světa v Toulouse skončila. Češi proti bezzubému domácímu výběru kráčeli za finálovým postupem, jenže v samotném závěru ztratili vedení a v prodloužení i celý zápas.

Ženská reprezentace nestačila na Francii ani podruhé, prohrála vysoko 1:6

sobota 05.07.2014, 16:54
Odveta s Francií začala pro Českou republiku výborně. Skóre otevřela Michaela Jančová a vypadalo to, že porážku ze skupiny můžeme Francouzkám vrátit. Jenomže domácí hráčky ještě do poločasové sirény otočily na 2:1 a v druhém poločase přidaly další branky. Češky nenavázaly na skvělé výkony a podlehly vysoko 1:6, v neděli tak nastoupí ve 12:40 do zápasu o sedmou příčku s Itálií.

Benjamínek přispěl už třemi góly. Jsem moc rád, přiznává Natan Vráblík

sobota 05.07.2014, 10:49
Junioři jsou v semifinále! Itálie sice kousala, ale především díky vynikajícímu úvodu si Češi postup mezi nejlepší čtveřici pohlídali. Co může trenéry hodně těšit, je vyrovnanost všech tří formací, které k vítězné vlně přispívají rovnoměrným dílem. Ve čtvrtfinálovém souboji se hned dvakrát trefil nejmladší hráč sestavy Natan Vráblík!

Rychlým startem proti Itálii si junioři zajistili místenku v semifinále

pátek 04.07.2014, 23:25
Junioři dokázali ve večerním čtvrtfinále pomstít své kolegyně a v Toulouse si zahrají o medaile! Proti Itálii potvrdili roli favorita, když v desáté minutě vedli už o tři góly a náskok nad nesmírně houževnatým soupeřem kontrolovali až do konce. Další překážku v jejich cestě bude znamenat v sobotu od 18:10 semifinále s domácí Francií!

Špatný začátek? Nebyly jsme takticky připravené, myslí si Věra Pančáková

pátek 04.07.2014, 20:34
Oba české výběry v Toulouse pomýšlely na medaili, jeden z nich ji už bohužel nezíská. Hokejistky sice byly v souboji se Spojenými státy outsiderem, ale nebýt špatné pasáže v úvodu zápasu, úplně klidně by bojovaly o postup. Zklamání bylo na týmu kolem kapitánky Věry Pančákové znát, ale jak potvrzuje i trenér Milan Žurek, české holky jdou dál!

Skvělým Češkám se medailový sen rozplynul ve třech minutách

pátek 04.07.2014, 17:42
Češky si o medaile nezahrají, ve čtvrtfinále je vyřadily silné Spojené státy americké. Krátký výpadek v prvním poločase rozhodl zápas, národní tým sice hru vyrovnal a zásluhou Kateřiny Flachsové a Beáty Szelongové se přiblížil i gólově, ale Američanky už vedení nepustily. České ženy si tak přes výborný výkon ve většině zápasu zahrají pouze o páté až osmé místo. V sobotu nastoupí v 15:10 k další bitvě s Francií.

Lucie Nováková: Američanky? Bude se s nimi moct hrát

pátek 04.07.2014, 09:08
Přestože si česká děvčata po dvou zápasech zajistila postup do čtvrtfinále, oprávněně chtěla ještě víc. Proti Francii potvrdila vzestupnou tendenci výkonů, ale srazilo je neproměňování šancí, které domácí hokejistky nemilosrdně trestaly. Jak viděli utkání Kateřina Flachsová, Lucie Nováková a kouč Milan Žurek?

Velkolepá bitva se smolným koncem. Češky jdou ve čtvrtfinále na Ameriku

čtvrtek 03.07.2014, 21:03
Strhující podívanou přineslo poslední utkání ve skupině D mezi domácími Francouzkami a Češkami. Národní tým zvládl zásluhou Kateřiny Mrázové s Lucií Novákovou otočit skóre, ale pak se totéž povedlo domácímu výběru a Češky se i přes řadu šancí do zápasu nevrátily. Prohrály 2:4 a ve čtvrtfinále je v pátek od 15:10 čeká soupeř z nejsilnějších – Spojené státy americké.

Konečně jsme dali i nějaký ten gól, oddechl si Miroslav Zaremba

čtvrtek 03.07.2014, 18:51
Česká výprava v Toulouse našla druhého člena, který dokázal během jednoho utkání třikrát zamířit do černého. Miroslav Zaremba zařídil proti Austrálii jednu čtvrtinu gólů národního týmu a i jeho přispením se Češi mohli před čtvrtfinále uklidnit. Na videu se po zápase o své postřehy podělil nejen autor hattricku, ale i asistent trenéra Ivan Tomaštík.

Junioři si s Austrálií zastříleli a do čtvrtfinále jdou z první pozice

čtvrtek 03.07.2014, 14:26
Po úvodním rozpačitém vítězství nad Španělskem se konečně mohli čeští junioři uklidnit. S Austrálií neměli sebemenší problémy, od čtvrté minuty trpělivě navyšovali skóre a mohou litovat jen toho, že v posledních momentech přišli o čistý štít. Jako vítěz skupiny A tak postupují do čtvrtfinále, kde je v pátek od 21:10 čeká s největší pravděpodobností Itálie.

Musíme se tlačit do střelby a zlepšit koncovku, říká Martina Vonková

středa 02.07.2014, 17:15
Ženská reprezentace si v Toulouse snadno poradila s Velkou Británií a opět zvítězila poměrem 6:3. Po utkání jsme zpovídali autorky českých branek Martinu Vonkovou a Dominiku Vopravilovou a také trenéra Milana Žurka. Na videu se dovíte, jak holky hodnotí utkání, jak se jim mistrovství ve Francii líbí nebo co by na české hře ještě vylepšil lodivod týmu.

Hokejistky jsou ve čtvrtfinále! Zlepšeným výkonem přehrály Velkou Británii

středa 02.07.2014, 11:20
Úvodní důležitý cíl se ženské reprezentaci na mistrovství světa v Toulouse povedl. Druhý zápas ovládla stejným poměrem jako ten první, vítězství 6:3 nad Velkou Británií se navíc kromě krátké pasáže rodilo s větším klidem a jistotou. České hokejistky si tak zajistily postup do čtvrtfinále a ve čtvrtek je čeká poslední souboj ve skupině. S domácí Francií se utkají o první místo!

Střelkyně Kateřina Mrázová: Nevnímám, že by na mě byl větší tlak

úterý 01.07.2014, 23:47
O hvězdě prvního zápasu českých žen na MS FIRS v Toulouse nemůže být sebemenších pochyb. Kateřina Mrázová, která hraje lední hokej za mořem, byla u pěti ze šesti vstřelených branek a radovala se z hattricku. Stejně jako hlavní trenér národního výběru Milan Žurek tak nakonec mohla být spokojená, byť Češky musely duel otáčet a zejména v prvním poločase bylo na výkonu týmu hodně chybiček. Na úvod turnaje se počítají hlavně dva body!

Češky v poslední desetiminutovce otočily zápas s Kolumbií

úterý 01.07.2014, 21:37
Češky ve svém úvodním zápase mistrovství světa přehrály Kolumbii 6:3. Zápas nabídl zajímavou podívanou s dramatickým průběhem. Ještě jedenáct minut před koncem svěřenkyně trenéra Milana Žurka prohrávaly, nakonec se však vybičovaly k parádnímu výkonu v posledních minutách a otočily utkání. Na výhře má lví podíl Kateřina Mrázová, která zaznamenala pět bodů za hattrick a dvě brankové asistence.

Museli jsme do toho dát fakt všechno, uznává Filip Kuťák

úterý 01.07.2014, 17:33
První dva body jsou doma! Junioři měli na úvod šampionátu v Toulouse hodně těžkou práci, Španělsko je prověřilo víc než dostatečně a vůbec nemělo k bodům daleko. Záchranu českému týmu přinesl až vítězný gól Filipa Kuťáka ze 34. minuty.

První vítězství juniorů nad Španělskem se rodilo v dřině a potu

úterý 01.07.2014, 15:12
Takhle těžké to čeští junioři určitě nečekali. Do mistrovství světa FIRS ve francouzském Toulouse vstoupili zápasem se Španělskem, které jim nadělalo obrovskou práci. Zásluhou branek Jiřího Drobného s Filipem Kuťákem a výkonu brankáře Lukáše Langra ale nakonec národní tým zvládl vyhrát 2:1. Ve středu ho čeká den zápasového volna, Mexiko je totiž už druhým týmem skupiny, který do Francie nedorazil.

Česko jde do boje! Sledujte z Toulouse stream a Onlajny

úterý 01.07.2014, 09:24
Mistrovství světa FIRS ve francouzském Toulouse mělo v pondělí na programu zahajovací ceremoniál, po kterém mohl samotný šampionát konečně vypuknout. V úterý do něj vstoupí i oba české týmy – junioři ve 13:30 vyzvou Španělsko, ženy v 17:30 Kolumbii. Všechno můžete sledovat živě i z České republiky!

Cíle ženského výběru? Získat medaili, soudí trenérský štáb

pondělí 30.06.2014, 17:56
První týden světového šampionátu FIRS v Toulouse budou o cenné kovy bojovat vedle juniorů také české ženy. Poslední dva roky tým za moře neposílaly, teď jsou ale zase zpátky. Jejich cílem bude přejít čtvrtfinále – a pak sáhnout po některé z medailí. Hlavní trenér týmu Milan Žurek a jeho hrající asistentka Věra Pančáková, která nechyběla u úspěchů z let minulých, ovšem vědí, že otazníků před samotnými zápasy ještě zbývá celá řada.

Do hráčů zase můžeme vložit ty nejvyšší ambice, věří trenéři českých juniorů

pondělí 30.06.2014, 11:05
Výkony a výsledky juniorských výběrů na světových šampionátech vynesly v posledních pěti letech české výpravě vždy zlatou radost. O to těžší pozici má ale každý další ročník! Je předem jasné, že na českou juniorku se teď bude chtít každý soupeř vytáhnout. Trenéři týmu Jiří Suhrada s Ivanem Tomaštíkem ovšem stejně jako každý rok vybírali kádr podle svého nejlepšího svědomí a v Toulouse budou Češi znovu mířit na vrchol.

Tři roky po zisku titulu sestupuje Uherské Hradiště z extraligy

neděle 29.06.2014, 22:15
Je to skoro ještě čerstvý zážitek, kdy Uherské Hradiště vystoupalo na první příčku české extraligy. Ani takový úspěch v roce 2011 ale Reflexu nezabránil v tom, aby o tři roky později nejvyšší soutěž opustil. Ve dvou bitvách druhého kola play-out nad Přerovem vedl, ale oba zápasy ztratil a příští rok si zahraje pouze první ligu. Jeho místo mezi elitou zaujme Nový Jičín.

Kvalita extraligy je lepší než v zahraničí, myslí si čerstvý mistr Daniel Brabec

neděle 29.06.2014, 08:00
Podruhé během tří sezón pozvedl gólman Daniel Brabec nad hlavu pohár pro vítěze extraligy. A stejně jako před dvěma lety, i nyní pomohl Slavii přesvědčivým výkonem ve finále proti Olomouci. Příliš času na oslavy a odpočinek ale nemá. Už za pár dní totiž s národním mužstvem odcestuje na mistrovství světa organizace FIRS do Francie.

Slavia dokonale využila domácí prostředí a po dvou letech opět slaví titul!

sobota 28.06.2014, 20:11
Závěrečný turnaj CCM extraligy inline hokeje se letos odehrál v pražském Edenu. Právě to se ukázalo být klíčovým faktorem v cestě domácí Slavie za zlatými medailemi! Slávisté v dramatické koncovce semifinále zdolali Beroun, ve finále si poradili s Olomoucí a po dvou letech jsou znovu mistry republiky.

Tři utkání ve skupině, potom play-off. Jaký je program českých výběrů na MS?

pátek 27.06.2014, 18:15
Jubilejní 20. mistrovství světa FIRS klepe na dveře, v sobotu již do francouzského Toulouse vyrazí čeští junioři a ženy. Stejně jako muže v dalším týdnu je čeká šest zápasů v šesti dnech. Se kterými soupeři se Češi a Češky utkají?

Letos míří Češi na šampionát FIRS se třemi týmy. Dva obhajují zlato!

čtvrtek 26.06.2014, 20:20
Nikdo nemá v historii mistrovství světa organizace FIRS lepší bilanci než Spojené státy. Pokud je ale řeč o nejúspěšnějším národu posledních let, pak tento titul jednoznačně patří České republice! Ženy se posledních dvou turnajů neúčastnily, zato muži a junioři jsou úřadujícími šampiony.

Vrchol domácího ročníku je tady: Do pražského Edenu míří Final Four

středa 25.06.2014, 18:48
Už jen poslední dvě otázky zbývá vyřešit na domácí scéně inline hokeje. Nejvyšší soutěž se o víkendu dozví jméno sestupujícího týmu, ale především také nového mistra! Závěrečný podnik tentokrát najde domov v krásném prostředí pražského Edenu, kde v sobotu 28. června zabojují o titul čtyři nejlepší týmy: Zlín, Olomouc, Beroun a domácí Slavia.

Nominace výběrů juniorů a žen na MS FIRS v Toulouse

úterý 24.06.2014, 12:50
Už v pondělí 30. června startuje ve francouzském Toulouse mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS! Česká republika tentokrát vysílá do akce tři týmy, první týden šampionátu budou o cenné kovy bojovat reprezentace juniorů a žen. Tady je jejich podoba.

Extraliga vítá nováčka pro rok 2015. Postup vybojoval Nový Jičín!

pondělí 23.06.2014, 17:37
O jménu týmu sestupujícího z nejvyšší soutěže ještě není rozhodnuto, už je ale jasné, kdo si příští rok zahraje českou extraligu místo něj. Finálový turnaj 1. ligy se odehrál o víkendu v Poličce a přinesl postupové oslavy hokejistů Nového Jičína!

Suverénní cesta dovedla na vrchol mladší žáky Berouna

pondělí 23.06.2014, 12:10
O všech mládežnických mistrech České republiky je rozhodnuto! Poslední článek čtyřlístku doplnili na finálovém turnaji ve Zlíně mladší žáci. Mezi šesti týmy převládli Berounští Medvědi, kteří tak za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a s celkovým skóre 121:12 se stali zaslouženými vítězi. Stříbro připadlo Hořovicím, bronz Přerovu.

Na juniorský trůn usedla v Litoměřicích pražská Slavia

neděle 22.06.2014, 18:43
Závěrečné boje Stilmat extraligy juniorů se tentokrát uskutečnily v Litoměřicích, kde byly k vidění podle očekávání nesmírně dramatické bitvy. Jako vítězové z nich nakonec vzešli mladíci pražské Slavie, kteří v semifinále porazili Uherský Brod, ve finále Zlín a slaví republikový titul! Devils mají stříbro, bronz putuje do Hradce Králové.

Dva zápasy stačily! O složení Final Four je rozhodnuto

neděle 22.06.2014, 14:50
Kuriózní bilance se znovu po roce zopakovala. I tentokrát se o všech postupujících týmech ve čtvrtfinálových sériích CCM extraligy rozhodlo v nejkratší možné době, tedy ve dvou zápasech! Doma potvrdili roli favoritů hokejisté Berouna a Zlína, venku naopak slavily postup Olomouc se Slavií. Právě tyto čtyři týmy se příští víkend utkají v pražském Edenu o titul.

Známe první šampiony. MČR starších žáků ovládl Hradec, přípravku Zlín!

sobota 21.06.2014, 21:53
První jarní den roku 2014 přinesli první republikové šampiony v inline hokeji. Mistrovství přípravek se odehrálo v Rakovníku a ovládli ho mladí hokejisté Zlína, finálový turnaj starších žáků hostil Uherský Brod a zlaté medaile získali hráči Hradce Králové. V neděli zabojují o vavříny junioři a mladší žáci.

První čtvrtfinálové bitvy ve znamení obratů. Povedly se Zlínu i Slavii

sobota 21.06.2014, 19:19
Čtvrtfinálové série CCM extraligy inline hokeje odstartovaly pěkně zostra. Jak Zlín, tak pražská Slavia dokázaly ve svých zápasech obrátit nepříznivé skóre a připsat si první vítězství, kromě nich se dostaly do vedení i Olomouc s Berounem. Do bitev o udržení vstoupili lépe hráči Roller Stormu a Hradce Králové. Všechny série se hrají na dva vítězné duely a vyvrcholí v neděli na půdě lépe postavených celků ze základní části.

Extraligové play-off startuje. Final Four se letos odehraje v Edenu

čtvrtek 19.06.2014, 10:31
Po necelých dvou měsících základní části míří česká nejvyšší soutěž do vyřazovacích bojů! Nejlepší čtyři týmy z obou divizí se o víkendu střetnou ve čtvrtfinále na dva vítězné zápasy o postup na závěrečný turnaj, který příští týden najde domov v pražském Edenu. V souběžně hraném play-out se pak bude rozhodovat o tom, který z účastníků extraligu opustí.

Kdo postoupí mezi českou elitu? Rozhodne se na turnaji v Poličce

středa 18.06.2014, 16:11
Jméno týmu, který opustí CCM extraligu inline hokeje, budeme znát až na samém konci června. Už o nadcházejícím víkendu se ale v Poličce odehraje finálovy turnaj 1. ligy, jenž naopak rozhodne o novém účastníkovi nejvyšší soutěže pro ročník 2015! Osm týmů je rozděleno do dvou skupin, jejichž vítězové se o postup utkají v závěrečném rozhodujícím souboji.

Nejlepší juniorské týmy se v Litoměřicích střetnou o titul republikového mistra

úterý 17.06.2014, 16:00
Už teď je jasné, že juniorská Stilmat extraliga inline hokeje pozná nového mistra. Kdo usedne na trůn po mladících z Pardubic? O všem se rozhodne na závěrečném Final Four, které se uskuteční v neděli v severočeských Litoměřicích. Na jeho základě se rozhodne nejen o novém mistrovi, ale i o konečné nominaci na juniorské MS ve francouzském Toulouse!

Mládežnické soutěže vyvrcholí v Uherském Brodě, Zlíně a Rakovníku

úterý 17.06.2014, 09:25
O předposledním červnovém víkendu přijde vrchol několika soutěží, chybět nebudou ani závěrečné turnaje mládežnických kategorií. Starší žáci se k bojům o titul sjedou v sobotu do Uherského Brodu, mladší žáci v neděli do Zlína a finálové klání přípravky se uskuteční v sobotu v Rakovníku.

Základní část extraligy je pryč! Z prvních míst jdou do play-off Beroun a Zlín

neděle 15.06.2014, 21:51
Nedělní souboje CCM extraligy inline hokeje už nic nezměnily na pořadí týmů v obou divizích. Východ ještě nabídl hodně dramatické boje o čelo i o čtvrtou příčku, Uherský Brod však o postup do play-off i přes porážku nepřišel a zlínští Devils v hodině dvanácté uchránili své první místo. Čtvrtfinálové souboje přijdou na řadu o víkendu 21. a 22. června.

O juniorský titul si zahrají Slavia, Hradec, Zlín a Uherský Brod

neděle 15.06.2014, 17:26
Juniorská Stilmat extraliga měla o víkendu na programu čtvrtfinálové série, které nakonec přinesly postup prvním dvěma celkům z obou divizí. Slavia Praha s Hradcem Králové ve svých sériích jednoznačně převládly, zatímco Uherský Brod vyřadil obhájce z Pardubic až díky fantastickému závěru a druhý souboj Zlína s Roller Stormem byl předčasně ukončen. Finálový turnaj hostí v neděli 22. června Litoměřice.

Na východě extraligy se bude v neděli bojovat o poslední místo pro play-off

sobota 14.06.2014, 20:08
CCM extraliga inline hokeje prožívá závěrečný hrací víkend své základní části! Po sobotě už je rozhodnuto o čtyřech postupujících do play-off ze západní divize, kterou rovněž s definitivní platností opanují Berounští Medvědi. Na východě je naopak situace složitější – co se týče čela tabulky, ale i čtvrté příčky. Mezi Uherským Brodem a Přerovem rozhodne až neděle.

Přímé postupující na finálový turnaj 1. ligy doplní úspěšní čtvrtfinalisté

čtvrtek 12.06.2014, 15:56
Sezóna inline hokeje pomalu vrcholí a play-off má před sebou také druhá nejvyšší soutěž. V ročníku 2014 ji potkala změna hracího formátu – rozrostla se o další účastníky, nově se tak hrálo ve čtyřech divizích. Jejich vítězové postupují přímo na finálový turnaj, druhé a třetí týmy si to rozdají o postup ve čtvrtfinálových sériích, které přicházejí na řadu o víkendu 14. a 15. června.

Juniorská Stilmat extraliga jde v neděli do čtvrtfinále

úterý 10.06.2014, 20:12
V neděli se dohrála většina ze zbývajících zápasů juniorské extraligy a nyní už je jasné, které týmy na sebe narazí ve čtvrtfinále play-off. Série, jejichž vítězové pojedou na finálový turnaj do Litoměřic, se odehrají v neděli 15. června na dvě utkání na půdě lépe postavených celků po základní části. Z prvních pozic jdou do play-off Slavia Praha a Devils Zlín.

Mistrovský titul IIHF získali v Pardubicích Finové

neděle 08.06.2014, 13:35
Světový šampionát pod hlavičkou IIHF v Pardubicích je minulostí. Po jedenácti letech čekání dosáhli na zlato inline hokejisté Finska, kteří ve finále přemohli Kanadu a na turnaji ani jednou nezaváhali. Bronzové medaile putují do Spojených států, sestup zpět do Divize I potkal Velkou Británii a mezi elitu se naopak po roce vrací Slovinsko. Příští rok se šampionát uskuteční v zemi vítězů, ve finském Tampere.

Vítěznou rozlučkou s Velkou Británií si čeští hokejisté zajistili páté místo

sobota 07.06.2014, 09:34
Zklamání po neúspěšném čtvrtfinále potřebovali čeští hokejisté rychle spolknout, aby zvládli souboj o umístění s Velkou Británií. Rozlučka s domácím publikem proběhla bez problémů, národní tým zvítězil 6:1 a stejně jako v loňské sezóně uzavřel šampionát IIHF na konečné páté příčce. O zlato si to v sobotu večer rozdají Finsko s Kanadou.

Medailový sen je pryč. Národní tým ztratil čtvrtfinále s Kanadou v nájezdech

pátek 06.06.2014, 08:23
Čtvrtfinálový den přinesl českým hokejistům na MS IIHF v Pardubicích obrovský smutek. Přestože zápas s Kanadou měli dobře rozehraný, stejně jako loni ho nedotáhli do vítězného konce. I vlivem fatálního zkratu rozhodčích později prohráli v nájezdech a o medaile si nezahrají už potřetí v řadě. V pátek od 18 hodin nastoupí do zápasu o udržení s Velkou Británií.

Pardubický šampionát má před sebou klíčový čtvrtfinálový den

středa 04.06.2014, 18:31
Nová soutěž, kde se úspěšní oddělí od neúspěšných. Po volné středě přijde na Mistrovství světa v inline hokeji IIHF na řadu čtvrtfinálový čtvrtek, po kterém už žádný tým nebude mít možnost nápravy. Z prvních míst ve skupinách vstupují do play-off USA a Finsko, pro domácí fanoušky ale bude nejožehavější jednoznačně bitva Česka s Kanadou.

Češi v pohodě přehráli Brity a ve čtvrtfinále je čeká Kanada

úterý 03.06.2014, 01:01
Skupinová fáze světového šampionátu IIHF v Pardubicích dospěla v úterý do svého závěru. Národní výběr tentokrát čekal papírově slabší soupeř, nováček z Velké Británie, a Češi jednoznačně potvrdili svou kvalitu. Nastříleli sedm gólů a ještě pošetřili síly do čtvrtfinále, ve kterém ve čtvrtek od 18 hodin změří síly s předloňským mistrem z Kanady.

Očekávanou bitvu pro sebe dvě minuty před koncem utrhli Američané

úterý 03.06.2014, 00:48
Po vítězném utkání se Slovenskem čekal na šampionátu IIHF domácí reprezentanty o poznání silnější soupeř – hlavní favorit na zlato, obhájce loňského titulu ze Spojených států. Utkání nabídlo několik tváří. Češi hned dvakrát dotáhli dvoubrankovou ztrátu, jenže nakonec přece jen museli sklonit hlavy.

Start se povedl. Češi zvládli federální derby a mají první tři body

neděle 01.06.2014, 23:57
Neděle přinesla velký start pardubického šampionátu pod hlavičkou IIHF, čeští hokejisté prožili svůj vstup ve federálním derby proti Slovensku. Utkání měli po většinu času ve svých rukou a přestože východní sousedé na gólový stav dotírali, nakonec Češi dotáhli zápas do vítězného konce. V pondělí je čeká velká bitva s obhájcem titulu – Spojenými státy.

Prvním mistrem ČR v roce 2014 ženy Berouna

neděle 01.06.2014, 17:50
V sobotu pokračovala čtvrtým a posledním hracím kolem ženská liga. Mistrem ČR se nakonec stali hráčky Berounských medvědů. Druhou příčku díky dvěma sobotním výhrám vybojovali hráčky Slávie a třetí příčku obsadili Roller Storm Praha.

Český pohár do Berouna

neděle 01.06.2014, 17:42
Díky reprezentační přestávce měla extraliga první volný víkend. Nedělní poledne v Chrudimi tak vyplnilo finálové utkání, znovuzrozeného Českého poháru. V něm se potkali favorizovaní Berounští Medvědi a překvapení kvalifikačního turnaje, účastník 1.ligy Eagles Chrudim.a právě Eagles extraligovému favoritovi dlouho vzdoroval a ještě v polovině utkání byl stav 2:2. Pak se však naplno projevila kvalita Berounských, kteří se po konečné výhře 8:3 radují s vítězství v Českém pohárů.

Inline hokejisté jdou do boje. Startuje mistrovství světa IIHF v Pardubicích

sobota 31.05.2014, 16:14
Špičkový inline hokej je zpátky v České republice! Od neděle 1. do soboty 7. června 2014 se v Pardubicích znovu po třech letech uskuteční světový šampionát pod hlavičkou mezinárodní hokejové federace, na kterém budou zlaté medaile obhajovat Spojené státy. Domácí reprezentace má ale také jednoznačně medailové ambice.

Junioři Zlína nedovolili Uherskému Brodu útok na čelo

pátek 30.05.2014, 23:05
V posledním květnovém týdnu měla extraliga juniorů na programu dvojici zápasů východní divize. Druhý Uherský Brod hostil vedoucí Zlín, který ovšem nepřipustil snížení svého náskoku a po vítězství 5:1 je v čele už o osm bodů. Stejně tak odolal třetí Přerov ataku posledních Boskovic.

Nominace českého týmu na domácí MS IIHF: Mix zkušeností s mládím

středa 28.05.2014, 19:10
Hlavní trenér Petr Hemský na středeční tiskové konferenci oznámil nominaci české reprezentace na mistrovství světa IIHF, které v Pardubicích vypukne už tuto neděli 1. června. Na soupisce figurují dva brankáři, sedm obránců a sedm útočníků, kteří se společně pokusí navázat na zlatý domácí šampionát z roku 2011.

Beroun se na západě dostal do čela, východu i přes porážky vládne Olomouc

úterý 27.05.2014, 09:55
Víkend přinesl kromě domácího šampionátu veteránů také zatím nejbohatší zápasový program české extraligy. Západní divize má nového lídra, kterým se díky zaváhání pražské Slavie stal Beroun, jenž má i s utkáním k dobru nakročeno k povedenému finiši základní části. Na východě sice vedoucí Olomouc poprvé zaváhala, a to hned dvakrát, ale v čele zůstává dál.

Hradec a Zlín jdou v juniorské extralize do trháku

pondělí 26.05.2014, 19:58
Ve čtvrtek a neděli měla další zápasy na programu STILMAT extraliga juniorů. Dění v západní divizi potvrdilo výbornou formu Hradce Králové, jehož náskok na první příčce narostl už na sedm bodů. Pět bodů mají k dobru na východě mladíci Zlína, kteří rovněž nezaváhali a odpoutali se Uherskému Brodu.

Čeští veteráni to dokázali! V pražském Edenu si vzali zpátky světové zlato

neděle 25.05.2014, 23:28
První ze dvou domácích vrcholů českého inline hokeje měl tu nejsladší možnou tečku. Reprezentace veteránů prokázala na šampionátu v krásném prostředí pražského Edenu největší kvalitu i vůli po triumfu, který se stal realitou díky jednoznačnému vítězství 6:1 ve finále nad Francií. Češi tak sesadili z trůnu mistra z posledních dvou let a potřetí slaví světové zlato!

Zbývá poslední krok! Veteráni se v Edenu utkají o zlato s Francií

neděle 25.05.2014, 03:32
Další díl cesty na domácím mistrovství světa mají čeští veteráni za sebou. Semifinále je svedlo dohromady se silnou Itálií a k vidění byla hodně taktická bitva. Domácí hokejisté ji ale zvládli, ambiciózního soupeře zdolali 3:1 a v neděli od 16 hodin se v pražském Edenu pokusí sesadit Francii ze světového trůnu!

Čeští veteráni jdou do semifinále z prvního místa, čeká je Itálie

sobota 24.05.2014, 01:01
V pražském Edenu se od 22. do 25. května odehrává pátý ročník mistrovství světa veteránů. Základní skupiny přinesly z českého pohledu ideální průběh – dařilo se jak B-týmu, který se ale turnaje účastní mimo pořadí, tak zejména hlavnímu výběru, který postoupil do semifinále bez ztráty bodu! Cestu do finále mu v sobotních 18 hodin zkříží ambiciózní Itálie.

Reprezentace si v přípravě vysoko poradila s Maďarskem

pondělí 19.05.2014, 10:47
Už 1. června odstartuje v Pardubicích mistrovství světa pod hlavičkou IIHF. Česká reprezentace s celou řadou nových tváří v kádru vyjela v neděli na plochu malé haly ČEZ Areny, aby v přípravném utkání změřila síly s výběrem Maďarska, které bude usilovat o postup do elitní skupiny. A svého protivníka přehrála rozdílem třidy.

Nedělní boje v Edenu využili k posunu na první místo junioři Hradce Králové

neděle 18.05.2014, 22:08
Stilmat extraliga juniorů zatím nabízí dramatickou zápletku především v západní divizi. Té aktuálně vévodí Hradec, který v Praze zdolal obě domácí mužstva, byť Slavia má ještě tři zápasy k dobru. Na východě stále jasně vládnou Uherský Brod a Zlín, oba týmy svým soupeřům znovu nedovolily ani bod.

Slávisté si zastříleli v Hradci a vedou, Olomouc svou první příčku uhájila

sobota 17.05.2014, 21:42
Extraligová základní část se přehoupla do své druhé poloviny a o třetím květnovém víkendu nabídla slušné gólové hody. Nejvíce si pochutnali hokejisté pražské Slavie, kteří se díky výhře 14:0 nad Hradcem Králové dostali o skóre na první příčku západní divize. Na druhé straně republiky byl k vidění dokonce přímý souboj o čelo, kde po triumfu nad Zlínem i nadále sídlí Olomouc.

Pražské MS veteránů za dveřmi

pátek 16.05.2014, 13:37
Dva reprezentační vrcholy na nás v tomto roce čekají na domácí půdě. Prvním je, bez diskuze, MS IIHF v Pardubicích, které startujte 1. června. Druhým šampionátem, který se letos uskuteční v České republice, je MS veteránů pod hlavičkou organizace FIRS. Ten startuje v Pražském Edenu již příští týden ve čtvrtek.

Slavia šlape nahoru, Čertům připravila první porážku

neděle 11.05.2014, 19:53
První dvě utkání v soutěži byla pražské Slavii zkontumována, od té doby ale extraligový favorit vítězí a spěchá směrem za čelními příčkami! V jediném zápase nedělního programu si vysokým poměrem 9:3 poradil s dosud suverénním Kladnem, za kterým tak na třetím místě západní divize zaostává už pouze o tři body.

Juniorský souboj o krále východních Čech zatím nerozhodně

neděle 11.05.2014, 14:46
Na druhou květnovou neděli si dva ze čtyř vzájemných zápasů juniorské extraligy přesunuli rivalové z východních Čech – Hradec Králové a Pardubice. Na hradecké půdě se každý z protivníků radoval z jednoho vítězství, zatím je tak jejich souboj nerozhodný. Pokračování je na programu příští sobotu v Pardubicích.

Východní divize má nového lídra z Olomouce. Kladno dál válí

sobota 10.05.2014, 18:58
Jako nůž máslem zatím procházejí extraligou hokejisté Kladna, kteří na západě ovládli i svůj čtvrtý zápas sezóny. Ve druhé divizi platí to samé o olomouckých Eagles, ti zvládli ve čtvrtém hracím dnu soutěže porazit oba "uherské" protivníky a na čele východní skupiny vystřídali dosud vedoucí Zlín.

Vítězný obrat poslal do čela juniorského východu Uherský Brod

čtvrtek 08.05.2014, 21:26
Druhý z květnových svátků přinesl dva zápasy východní divize juniorské extraligy. V souboji celků, které dosud nebodovaly, jasně převládl Přerov nad Boskovicemi. To v Uherském Brodě byla k vidění mnohem napínavější partie, ve které domácí mladíci parádně otočili nepříznivý průběh a vítězstvím v nájezdech se svému soupeři odpoutali na prvním místě tabulky.

V Hradci Králové a Boskovicích vypukla juniorská extraliga

neděle 04.05.2014, 19:01
Týden po začátku hlavní mužské soutěže odstartovala také Stilmat extraliga juniorů, v níž loňské prvenství obhajují hokejisté Pardubic. Jako vítězové ovšem z prvního hracího dne vzešly na západě pražská Slavia a na východě Uherský Brod společně se Zlínem.

Nováček má první výhru, bez bodu zůstávají Hradec s Pardubicemi

sobota 03.05.2014, 19:31
V sobotu poprvé zasáhli do dění CCM extraligy inline hokeje bez výjimky všichni účastníci. Třetí hrací den přinesl mnohem víc radosti hostujícím týmům včetně nováčka, pražského Roller Stormu, ve většině případů ovšem potvrdili svou kvalitu favorité. I po třech zápasech stále zůstává stoprocentní Kladno, naopak nulu na bodovém kontě mají obě mužstva z východních Čech.

První máj vyplnil dvojzápas v Uherském Brodě

čtvrtek 01.05.2014, 18:55
Do dění druhého hracího dne CCM extraligy inline hokeje se zapojili tři zbývající účastníci východní divize, kteří si dali sraz v Uherském Brodě. Tři body si na své konto díky výhře nad Přerovem připsal domácí tým, zbývající tři si naopak domů odvezli olomoučtí Eagles.

Nový ročník inline extraligy suverénně zahájili hokejisté Kladna a Zlína

sobota 26.04.2014, 18:07
CCM extraliga inline hokeje – právě pod takovým názvem vstoupila v sobotu do nového hracího ročníku 2014 česká nejvyšší soutěž. Odstartovala pouze na dvou stadionech, neboť pražská Slavia ještě nemá k dispozici hrací povrch. Role domácích týmů se tak ujali alespoň kladenští Čerti a zlínští Devils, kteří shodně ovládli obě utkání a po prvním hracím dnu vévodí svým divizím se ziskem šesti bodů.

Brankář Michal Budinský převzal cenu Českého klubu fair play

čtvrtek 17.04.2014, 00:37
K profesionálnímu i amatérskému sportu patří nejen velké výkony. Jeho nedílnou součástí je také čestné chování, které převyšuje rámec výsledků a úspěchů. Brankář pražského Roller Stormu Michal Budinský, který loni v zápase první ligy přiznal, že soupeř z Plzně docílil gólu, se za svůj čin dočkal ceny Českého klubu fair play za rok 2013.

O Český pohár se utkají Beroun a Eagles Chrudim

pondělí 14.04.2014, 17:11
Vítězi sobotních předsezónních turnajů v Rakovníku a Chrudimi, zařazených jako kvalifikační turnaje Českého poháru, se stali hráči IHC Berounští Medvědi a IHC Eagles Chrudim. Oba celky se v červnu utkají na dvě utkání o vítěze Českého poháru.

Český pohár

úterý 08.04.2014, 23:51
Zahájení letošní inline sezóny již tento víkend ! ČAILH se rozhodla vzkřísit projekt Českého poháru a ve spolupráci s kluby IHC Rakovník a IHC Úhřetice se v sobotu 12.4. uskuteční kvalifikační turnaje Českého poháru, jejichž vítězové se v reprezentační přestávce utkají o vítěze. Turnaje v Rakovníku se účastní celky: IHC Rakovník (1L), Slavia Praha (EX), Roller Storm B (1L), Berounští medvědi (EX), Košutka Plzeň (1L), Wild King Dubnice (SVK - EX). Turnaje v Chrudimi se účastní celky: IHC Úhřetice (1L), Střída Sport Pardubice (EX), Panthers Havířov (1L), IHC Hlinsko (1L), ILHK Hradec Králové (EX), Eagles Olomouc (EX), Eagles Chrudim (1L), IHC Litomyšl (1L).

Dokumenty a informace k sezóně 2014

úterý 08.04.2014, 23:20
S blížícím se začátkem soutěží, pro Vás máme několik informací. Prvotní je, že byly již zpracovány nové verze pravidel pro seniorské a mládežnické soutěže. Dále je pro Vás připraven rozpis soutěží 2014 a formulář soupisky hráčů pro soutěže 2014.

Školení trenérů, seminář rozhodčích

úterý 08.04.2014, 23:08
Inline hokejová sezóna se nezadržitelně blíží ! Nastávající víkend nám přináší první aktivity, kterými budou v sobotu 12.4. školení trenérů, které se uskuteční v Boskovicích, v neděli 13.4. pak proběhne seminář rozhodčích.

Konference inline hokeje

pondělí 27.01.2014, 15:06
V sobotu 25. ledna proběhla v konferenčním centru VŠCHT, za účasti zástupců klubů konference inline hokeje. Konferenci bylo přítomno prezídium ČAILH ve složení Tomáš Würtherle, Tomáš Březina, Martin Mecera, Jan Řivnáč, Ivan Tomaštík. AIHK zastupoval Jiří Besser. Jako hosté se konference zúčastnili, za společnost eSport Michal Slavík, šéftrenér ČAILH Jiří Suhrada, nastupující sekretář ČAILH Ondřej Špála a za realizační tým žen Milan Žurek. Ostatní pozvaní hosté se z účasti omluvili.

Nábor rozhodčích

pondělí 13.01.2014, 14:45
Česká asociace inline hokeje pořádá nábor rozhodčích pro mistrovské soutěže. Uvítáme rozhodčí zejména z řad vyšších soutěží ČSLH či nejvyšších regionálních soutěží, z důvodů vyšší výkonnosti a lepší adaptaci na mistrovské soutěže. Nábor však platí i pro rozhodčí nižších soutěží. Klíčové jsou pro nás zejména lokality Praha, Střední Čechy, Brno, Hradec či Pardubice. Nedílnou součástí je účast na semináři rozhodčích, který se bude konat 12.4. nebo 19.4. V případě Vašeho zájmu zašlete Vaše kontaktní údaje na referee@inlinehokej.cz

Pozvánka na konferenci

středa 08.01.2014, 23:29
Konference České asociace inline hokeje a Asociace inline hokejových klubů extraligy ČR se bude konat 25. ledna od 11:00 v konferenčním centru VŠCHT, Chemická 952, 148 28 Praha 4. Pozvánku nalezne:

PF 2014

pátek 20.12.2013, 13:00
Děkujeme Všem partnerům, hráčům a klubům za spolupráci v roce 2013. Přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků a do Nového roku všechno nejlepší, hodně zdraví a úspěchů v pracovním, osobním i sportovním životě a těšíme se na spolupráci v roce 2014.

Přihlášky do soutěžního ročníku 2014

úterý 19.11.2013, 23:22
Česká asociace inline hokeje zahájila přípravy na nový soutěžní ročník inline hokejových soutěží. Na níže uvedených odkazech naleznete propozice soutěží 2014 a přihlášku do soutěží 2014.

Projekt klubwebu

úterý 19.11.2013, 23:02
Česká asociace inline hokeje se rozhodla do nové sezóny připravit několik nových projektů, které by měly zvýšit a zlepšit prezentaci inline hokeje, Vás klubů a Vašich partnerů a také zlepšit a „zrychlit“ celkovou informovanost o aktuálních výsledcích a Vám, zástupcům klubů ulehčit trochu práce a maximálně využít potencionálu nových webových stránek.

ČAILH na festivalu sportu pro děti

úterý 13.08.2013, 22:41
Česká asociace inline hokeje se zúčastní festivalu sportu pro děti SPORŤÁČEK. Jedná se o akci zaměřenou na prezentaci a výběr ideálního sportu pro děti. Na festivalu se prezentují kluby a svazy různých sportovních odvětví.

Češi na světových hrách vybojovali bronz !!

pátek 02.08.2013, 15:34
Po výhře nad Kanadou 3:1 vybojovala Česká reprezentace na světových hrách bronzové medaile. Branky vstřelili Šimo 2x a Bezouška. Z vítězství se radují USA, které zdolali ve finále Itálii 3:2.

Semifinálová porážka z USA

úterý 30.07.2013, 08:16
Český výběr nestačil v semifinále světových her na výběr USA a po porážce 1:3 si zahraje o bronz s Kanadou, která překvapivě podlehla Itálii 1:4.

Vysoká čtvrtfinálová výhra nad Kolumbií

pondělí 29.07.2013, 03:35
Čeští inline hokejisté zdolali ve čtvrfinálovém utkání světových her, před přeplňenou arénou, domácí Kolumbii hladce 9:1, když o svém vítězství rozhodli již v úvodních minutách. Na semifinálového soupeře čekáme a vzejde z utkání USA - Lotyšsko. Prvním semifinalistou se stali hráči Itálie, kteří v dramatickém zápase porazili Francii 6:5 v prodloužení. Francie obrátila nepříznivý vývoj a dotáhla zápas do prodloužení ze stavu 1:5.

Závěrečná remíza s Kanadou, ve čtvrtfinále proti Kolumbii

neděle 28.07.2013, 18:16
V posledním zápase ve skupině nastoupili Češi v repríze finále MS proti Kanadě. Přesto, že v průběhu utkání prohrávali již 0:3, zápas dokázali otočit a vyrovnat na konečných 3:3. Ve čtvrtfinále na naše hráče bude čekat domácí Kolumbie, která překvapivě porazila Švýcarsko 4:3. Utkání bude zcela jistě odehráno před vyprodaným hledištěm v elektrizující atmosféře, které doprovází všechna vystoupení domácích sportovců na hrách.

Vysoká výhra nad Lotyšskem

neděle 28.07.2013, 18:11
Druhé vystoupení na světových hrách doprovázeli velké komplikace a do poslední chvíle se ani nevědělo, zda se utkání odehraje. Lotyšským hráčům totiž do dějiště her přišli opožděně zavazadla a díky tomu byl odložen již jejich první zápas s Kanadou. Hodiny očekávání a odložení utkání ze 17 hodin místního času nakonec přineslo rozhodnutí, že se zápas odehraje od 20:30 místního času. Nepříjemné čekání na našich hráčích nezanechalo pražádné následky a svého soupeře jednoznačně z plochy vymazalo.

Úvodní remíza s Francií

pátek 26.07.2013, 17:42
Úvodní utkání České reprezentace na světových hrách skončilo remízou s Francií 1:1. Český výběr si po většinu času držel herní převahu, kterou však nedokázal brankově zúročit.

Po mistrovských oslavách začínají světové hry

pondělí 22.07.2013, 09:47
Přesto, že ještě ani nestačila utichnou dvojnásobná mistrovská radost z Amerického Anaheimu, který Čeští hráči dokonale dobyli a získali tituly mistrů světa jak v kategorii juniorů tak v kategorii mužů a už se blíží další reprezentační akce. V Kolubijském Cali, začínají 26.7. Světové hry na kterých budou Češi obhajovat bronzové medaile z poslední her v Kaohsiongu v roce 2009.

ZLATÝ ANAHEIM !!!!!

neděle 21.07.2013, 11:16
Mistrovství světa organizace FIRS v Anaheimu ovládli čeští inline hokejisté. Podařilo se jim to potřetí v historii. Ve finálovém klání nedali šanci Kanadě, kterou přehráli 8:2. Češi slavili triumf už v letech 2007 a 2011. Svěřenci kouče Jiřího Suhrady tak navázali na zlato, které na stejném místě dobyli před týdnem junioři.

ČEŠI VE FINÁLE !!!

sobota 20.07.2013, 11:07
Čeští in-line hokejisté si v Anaheimu zahrají po dvou letech finále světového šampionátu organizace FIRS, ale bylo to velké drama. Švýcarsko totiž porazili 4:3 v prodloužení, když v průběhu zápasu doháněli dokonce dvoubrankovou ztrátu. V poslední minutě základní hrací doby ale vyrovnal a pak rozhodl Patrik Šebek. Ve finále se svěřencům kouče Jiřího Suhrady postaví Kanada.

Čtvrtfinálová výhra nad Velkou Británií 12:3

sobota 20.07.2013, 00:21
Česká reprezentace zdolala ve čtvrtfinále MS podle očekávání hladce Velkou Británii 12:3 a v semifinále se utká se Švýcarskem, které vyřadilo Francii poměrem 5:2. Šampionát už má jedno obrovské překvapení, když favorizovaný domácí celek USA podlehl nováčkovi šampionátu Švédsku 4:3 v prodlužení a nezahraje si o medaile! Posledním semifinalistou je Kanada po výhře nad Itálií 5:2. Zápas České reprezentace začíná v 1:45 SEČ.

Ve čtvrtfinále proti Velké Británii

pátek 19.07.2013, 09:38
Čtvrtinálového soupeře českého výběru určil osmifinálový zápas mezi mužstvy Kolumbie a Velké Británie. Po dramatickém zápase a výhře 4:3 se s Českým výběrem utká Velká Británie, které se do čtvrtfinále MS podívá poprvé v historii. V dosavadním průběhu šampionátu Velká Británie zdolala všechny své soupeře a na cestě do čtvrtfinále si poradili s Mexikem 6:0, Brazílií 5:2, Namíbii 7:1 a Kolumbii 4:3.

Češi remizovali s Kanadou a postupují z první příčky

čtvrtek 18.07.2013, 15:01
Český výběr odehrál v přímém souboji o první příčku s Kanadou dramatické utkání a po remíze 5:5 postupuje do čtvrtfinále v němž narazí na vítěze utkání Kolumbie - Velká Británie. Češi do utkání vstoupili výborně a brankami Tvrzníka ze 3 a Bessera z 8 minuty vedli 2:0. Ovšem v rozmezí jediné minuty mezi 10-11 minutou utkání dokázala Kanada branami Boyese a Prydeho srovnat. Lorito pak ve 23 minutě poslal Kanadu poprvé do vedení. Za pouhé tři minuty vyrovnal Šebek, ovšem hned za další minutu se měnilo skóre, když druhou brankou v utkání poslal Kanadu opět do vedení Boyes 4:3. Dramatický zápas však zdaleka nekončil... Nejprve mistr České extraligy Thomas Woods poslal Kanadu do dvou brankového vedení na 5:3, aby o minutu později jeho spoluhráč z jedné útočné formace mistrovského Brna opět za minutu snížil - 4:5. Drama se chýlilo ke konci a Češi dobře věděli, že potřebují k prvenství ve skupině a volnému následujícímu dni remízu. Trenér juniorských mistrů světa Suhrada se rozhodl vsadit vše na útok a Češi zahájili power-play. Neskutečný zápas pak vyvrcholil vyrovnávající brankou Pavla Strýčka - 5:5 !! Kanadě nezbylo nic jiného než opětovat Čechy a vsadit vše na útok, ale pro změnu jejich power-play už zůstala nevyužita a Češi se tak radují z postupu do čtvrtfinále, naopak Kanada se musí o čtvrtfinále utkat s Brazílií.

Češi vítězně s Lotyškem

středa 17.07.2013, 01:03
Český výběr porazil ve svém druhém vystoupení na MS Lotyško vysoko 11:1. Branky vstřelili: Šebek 2x, Vozdecký 2x, Loskot 2x, Kafka 2x, Fiala 2x, Šimo. Podrobnosti připravujeme....

Češi zahájili vítězně, Francii porazili 4:1

úterý 16.07.2013, 00:53
Česká mužská reprezentace vstoupila do mistrovství světa organizace FIRS nejlépe, jak mohla. V prvním utkání přehrála Francii 4:1. České branky vstřelili 4:38 LOSKOT (Kafka), 21:00 KAFKA (Veselý), 22:47 CIK (Tvrzník), 27:06 ŠEBEK (Loskot), za Francii korigoval v čase 34:24 Couraud. V dalším utkání se naši hráči představí zítra v 0:45 SEČ, zápas můžete sledovat živě v internetovém vysílání http://www.inlinehokej.cz/text/15-video.html

Česká nadvláda nekončí, TITUL SLAVÍ ČEŠI !!!

neděle 14.07.2013, 01:33
Českému výběru se podařilo popáté v řadě obhájit titul světových šampionů, když ve finále zdolal domácí USA 3:2 ! Mladí reprezentantí se dostali do vedení brankou Hánla a v průběhu utkání si udržovali mírnou herní převahu, kterou však dlouho nedokázali brankově využít a tak přišel trest a američané těsně před koncem první půlky v přesilovce po předchozí obrovské šanci Čechů srovnali na 1:1. Domácí hráči pak ve druhé polovině využili jednu z mála svých šancí a dostali se do vedení - 2:1.

Po semifinálové výhře o titul s USA

sobota 13.07.2013, 17:07
Češká reprezentace juniorů zvítězilav semifinálovém utkání MS nad Kolumbií jasně 6:0 a o titul se utká s domácím výběrem USA. Ty porazili v zámořském derby Kanadu 4:1. Čeští mladíci se budou pokušet o zisk 5 mistrovského titulu v řadě, ale soupeřem jim bude velice kvalitní soupeř, který na turnaji stejně jako Češi ještě nezaváhal.

Vítězství v poslední utkání skupiny

pátek 12.07.2013, 14:03
V posledním utkání ve skupině A Čeští reprezentanti porazili Francii těsně 4:3. Podrobnosti připravujeme...

Češi zdolali Švýcarsko 3:2 a radují se z výhry ve skupině

čtvrtek 11.07.2013, 22:11
Výhra 3:2 nad Švýcarskem 3:2 zajišťuje definitivní jistotu prvního místa ve skupině A. Výhra nad Švýcarskem se nerodila hladce. Češi sice v průběhu utkání vedli již 3:0, ale velké množství nevyužitích příležitostí a vyloučení v závěru utkání dostalo Švýcary do hry a ty měli v samotném závěru několik slibných šancí na vyrovnání, které však i díky brankáři Hrachovinovi, zůstali nevyužité.

Vítěznou vlnu juniorů nezastavila ani Kanada

čtvrtek 11.07.2013, 21:20
Ani ve svém čtvrtém zápase na juniorském mistrovství světa český výběr nezaváhal a v prvním ostrém testu porazil Kanadu 7:3. V první těžší zkoušce tak mladí reprezentanti uspěli na výbornou a posledních dvou zápasech základní části je dnes v noci čekají výběry Švýcarska a Francie. K postupu z první příčky do semifinále pak stačí českému výběru porazit Švýcarsko.

Junioři deklasovali Německo 15:0

středa 10.07.2013, 11:26
Český juniorský výběr ve svém třetím vystoupení v základní skupině deklasoval Německo vysoko 15:0. O vítěznou branku se postaral již v 6. minutě Pavlůsek. Češi v průběhu utkání bez větších komplikací navyšovali skóre. Raketový byl zejména start do druhé poloviny, když během 25 vteřin od vhození úvodní buly skórovali Macharáček a Hrazdíra. V dalším zápase čeká naše mladíky první vážný test v podobě mužstva Kanady.

Čeští mladíci vstoupili do šampionátu vítězně

úterý 09.07.2013, 09:49
Česká juniorská reprezentace vstoupila na cestu vedoucí k obhajobě mistrovského titulu nejlépe jak mohla. Mladíci ve svém prvním vystoupení na šampionátu jasně potvrdili roli favorita a ani na okamžik nepřipustili komplikace a hladce si poradili s Hongkongem vysoko 9:0. Hattrickem se v utkání blísk Václav Krudenc.

Juniorská reprezentace odletěla do dějiště MS FIRS

sobota 06.07.2013, 22:34
V sobotu v poledne odletěla do dějiště mistrovství světa organizace FIRS v Anaheimu juniorská reprezentace. Český výběr vedený trenérem Jiřím Suhradou a manažerem Ivanem Tomaštíkem odletěl opět s nejvyššími cíli. Juniorský výběr se bude pokoušet obhájit zlato z let 2012, 2011, 2010 a 2009. Ovšem dá se předpokládat, že letošní obhajoba bude patřit k nejtěžším. Velice kvalitními výběry budou určitě disponovat domácí USA i druhý zámořský celek Kanada. Český výběr se v prvním utkání ve skupině A utká v pondělí 8. 7. od 20:45 SEČ s Hongkongem.

Titul? Konečně se nám to splnilo, radoval se kapitán mistrů Pavel Strýček

čtvrtek 04.07.2013, 23:23
Formu stupňovali, až dosáhli na vrchol. Brněnští hokejisté prohráli naposledy uprostřed května, základní část zakončili pěti výhrami v řadě. A jejich sérii nezastavila ani dosud suverénní Slavia, ani Zlín! Hokejisté Mission Rolleru mohli na vrchlabském Final Four zvednout nad hlavy vítězný pohár. „Je to perfektní pocit,“ vypovídal po finále šťastný brněnský kapitán Pavel Strýček.

Králem inline extraligy pro rok 2013 se stali hokejisté Mission Roller Brno

neděle 30.06.2013, 22:44
Po dlouhých čtrnácti letech se extraligový titul vrací do Brna! Finále závěrečného turnaje Final Four proti sobě svedlo dva moravské celky a Brňané především díky vydařené první polovině utkání porazili zlínské Devils 6:5. Ve Vrchlabí tak Mission Roller oslavil zisk zlatých medailí.

Vrchlabí uvidí moravské finále! O zlato se poperou Zlín s Brnem

sobota 29.06.2013, 23:04
Pražská Slavia svůj mistrovský titul z loňského ročníku neobhájí. V dechberoucím semifinále podlehla Brnu v poslední minutě prodloužení, druhou místenku pro finále vybojovali inlinisté Zlína. Vrchlabí se tak může těšit na moravské finále, které vypukne v neděli ve 14 hodin.

Juniorská extraliga má nového mistra, titul putuje do Pardubic

sobota 29.06.2013, 22:22
První společný podnik extraligy mužů a juniorů ve Vrchlabí přinesl svůj úvodní vrchol. Ve finálovém turnaji juniorů potvdily formu ze základní části Pardubice, které v dramatickém finále sesadily z trůnu Zlín dvěma góly v poslední minutě. Bronz získala pražská Slavia.

Mládežnické kategorie znají svoje mistry republiky

pátek 28.06.2013, 21:33
Mistrovské tituly byly rozdány v mládežnických kategoriích. Mistrovské boje ve všech mládežnických kategoriích se odehráli v uplynulém víkendu. Ve Zlíně se představila nejmladší kategorie - přípravky. Turnajem nejlépe prošli domácí borci, když ve finále zdolali Hořovice 4:2. Bronz po výhře nad Boskovicemi získali hráči Berouna. Kategorie mladších žáků si dala dostaveníčko v Černošicích. Titul zde vybojovali borci z Berouna, kteří ve finále doslova deklasovali Boskovice 10:0. Nutno ovšem podotknout, že Boskovice se dokázali dostat do finále nejtěžší možnou cestou a to přes výhry ve čtvrtfinále a semifinále. Bronz si z Černošic odvážejí Hořovice po těsné výhře 4:3 nad Přerovem. Poslední mládežnický titul vybojovali v Pardubicích hráči Uherského Brodu, když ve finále přehráli domácí Střída Sportu těsně 3:1. Třetí příčku obsadili Zlínští ďáblové po výhře 5:0 nad Hradcem Králové.

Vrchol domácích soutěží ve Vrchlabí

čtvrtek 27.06.2013, 21:10
Už jen hodiny nás dělí od úplného vrcholu domácích soutěží. Již v sobotních 10 hod vypuknou první medailové boje v extralize juniorů. Na ploše ve Vrchlabí se postupně odehrají semifinálové zápasy extraligy juniorů, následně se odehrají semifinálové zápasy mužské extraligy. Po semifinále seniorské soutěže se pak nejprve o bronz v juniorské kategorii utkají poražení semifinalisté a následně proti sobě naskočí dva nejúspěšnější celky extraligy juniorů. Poslední mistr soutěžního ročníku bude znám až v neděli. Od 14 hodin se proti sobě postaví vítězové semifinále a právě tento zápas ukončí domácí mistrovskou sezónu.

První liga zná svého mistra, do extraligy postupuje Roller Storm Praha

neděle 23.06.2013, 19:12
Zatímco Reebok extraligu teprve finálový turnaj čeká, druhá nejvyšší soutěž ho už má za sebou. Uskutečnil se o víkendu v Přerově a mezi čtveřicí týmů byl vítěz znám již v sobotu – dvě vítězství zajistila týmu IHC Roller Storm Praha prvenství v turnaji i postup mezi českou elitu inline hokeje.

Rozhodnuto v nejkratší možné době! Na Final Four míří Slavia, Zlín, Beroun a Brno

neděle 23.06.2013, 17:39
Už druhé zápasy všech čtvrtfinálových sérií extraligového play-off určily postupující čtveřici. Svá sobotní vítězství potvrdily na domácí půdě týmy z prvních dvou příček obou divizí, které se tak příští víkend utkají na turnaji Final Four ve Vrchlabí o mistrovský titul. Sestup naopak čeká jednoho z dvojice Přerov – Úhřetice.

První zápasy čtvrtfinálových sérií ovládli bez výjimky favorité

sobota 22.06.2013, 17:03
To nejdůležitější přinesla rušná inlinová sobota na extraligových plochách, kde odstartovaly vyřazovací bitvy. Úvodní duely čtvrtfinálových sérií hostily týmy hůře umístěné po základní části a ve všech případech zvítězili hosté, kteří si mohou v neděli zajistit postup doma. V bojích o záchranu mají navrch Hradec s Reflexem.

Reprezentovat za rok v Pardubicích? Bylo by to hezké, říká Tomáš Plekanec

středa 19.06.2013, 21:17
Hvězdné jméno, které extraliga inline hokeje pravidelně nabízí? Tomáš Plekanec. Hokejový reprezentant letos naskočil do hry dva dny po konci mistrovství světa ve Švédsku a pomohl vytáhnout Kladno do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále play-off vyzvou Středočeši silné Brno a na Plekance se budou moci opět spolehnout.

Konec základní části i v ostatních soutěžích

středa 19.06.2013, 20:05
Základní část neskončila pouze hráčům extraligy, ale i mužstvům v ostatních soutěžích. Následující víkend pak nabídne v kategoriích 1.ligy, starších a mladších žáků a přípravky vyvrcholení sezóny v podobě finálových turnajů. 1.liga bude mít svůj vrchol v Přerově, starší žáci v Pardubicích, mladší žáci v Černošicích a přípravka ve Zlíně.

Základní část je minulostí. Z prvních příček jdou do play-off Slavia a Zlín

neděle 16.06.2013, 16:41
Závěrečné kolo základní části Reebok extraligy nabídlo vydatné brankové hody, jediná změna v tabulce se udála díky vítězství Kladna na půdě Pardubic. Pražská Slavia bojovala o završení své neporazitelnosti a i když proti Hradci měla namále, nakonec přece jen navlékla na šňůru výher desátý korálek.

Osmička postupujících je uzavřená, Woods se při brněnské premiéře zaskvěl

sobota 15.06.2013, 18:16
Předposlední hrací den extraligy definitivně určil osm týmů, které si v ročníku 2013 zahrají play-off. Obhájce ze Slavie o sobě dal vědět tentokrát devatenácti brankami v Úhřeticích a soupeřům ukázal další varovný prst. Scénu východní divize rozzářil sedmibodový výkon čerstvé brněnské posily, kanadského útočníka Thomase Woodse.

Extraligu obohatí kanadská hvězda

pondělí 10.06.2013, 16:52
Českou extraligovou scénu obohatí největší zahraniční hvězda v historii soutěže. V dresu mužstva Mission Roller Brno do extraligových utkání nastoupí kanadský reprezentant Thomas Woods.

Mistry světa jsou Američané, mezi elitu se vrací Velká Británie

neděle 09.06.2013, 00:20
Zlaté medaile ze šampionátu organizace IIHF po třech letech putují do Spojených států, Američané ve finále porazili Švédy 6:3. Loňský mistr z Kanady si v Drážďanech spravil chuť ziskem bronzu. Do Divize I sestupuje Slovinsko, jehož místo zaujme po roční pauze opět Velká Británie.

Klidné vítězství na závěr. Inline hokejisté zdolali Slovinsko 7:2 a končí pátí

pátek 07.06.2013, 16:10
V souboji zklamaných čtvrtfinalistů potkal český národní tým Slovince. Povinnost mu velela zvítězit a svému cíli šel od začátku naproti, v polovině utkání vedl o tři góly a nakonec vyhrál poměrem 7:2. Češi se tak v Drážďanech umístili na páté příčce. Za rok je už na MS IIHF požene dopředu vlastní publikum v Pardubicích.

Češi znovu ztratili tříbrankové vedení a o medaile si nezahrají

čtvrtek 06.06.2013, 16:03
Čtvrtfinálový duel na MS IIHF v Drážďanech sehráli čeští hokejisté s Kanadou. Zápas rozjeli skvěle, ani vedení 5:2 po první čtvrtině jim však nestačilo. Kanaďané zápas dokonale otočili a po výhře 8:5 postoupili do semifinále, Češi budou podruhé v řadě bojovat jen o udržení.

Český výběr se ve čtvrtfinále utká s Kanadou

úterý 04.06.2013, 20:25
Reprezentační výběr se ve čtvrtfinále MS IIHF v německých Drážďanech utká s obhájci mistrovského titulu z Kanady. Kanada dosud ve třech zápasech na MS zdolala Slovensko 6:1, v zámořském derby podlehla USA 3:5 a v posledním vystoupení rozstřílela Slovinsko 10:3.

Národní tým zakončil skupinu vysokou prohrou se Švédskem

úterý 04.06.2013, 20:06
Ve svém posledním vystoupení v základní skupině MS podlehl reprezentační výběr Švédsku vysoko 3:11. O porážce bylo prakticky rozhodnuto již po první čtvrtině, kdy Češi prohrávali 2:6. České branky vstřelili Loskot, Vozdecký a Šimo.

Ve druhém utkání Češi zdolali domácí Německo 5:1

úterý 04.06.2013, 20:04
Den po porážce s Finskem v prodloužení nastoupil český výběr k utkání proti domácímu Německu, tentokrát neponechal nic náhodě a zvítězil po zásluze 5:1. Úspěšný debut v seniorské reprezentaci si odbyl brankář Daniel Brabec.

Češi zahájili porážkou s Finskem

pondělí 03.06.2013, 11:49
Česká reprezentace vstoupila do mistrovství světa IIHF v Německých Drážďanech porážkou s Finskem 4:5 v prodloužení a to i přesto, že v průběhu utkání vedla již 3:0 a 4:3.

V premiérovém all-star game zvítězili hráči západu

pondělí 03.06.2013, 11:32
V sobotu 1.6. se na Hradeckém zimním stadionu odehrál premiérový ročník all-star game Západ vs. Východ. Obě mužstva předváděla svižný, pohledný a bezstarostný inline hokej. Přes vyrovnaný průběh měli v první čtvrtině měli opticky více šancí a střel hráči západu. Od druhé čtvrtiny se šance vyrovnávali, ale branky stříleli především hráči západu, kteří nakonec dokráčeli k zasloužené výhře 9:4.

Extraligovou přestávku premiérově oživí all-stars game

čtvrtek 30.05.2013, 23:23
Extraligová soutěž se na následující dva víkendy zastaví z důvodů účasti reprezentačního výběru na mistrovství světa organizace IIHF. Mistrovství světa začíná v Německých Drážďanech 2.6. a český výběr se základní skupině divize I posupně utká s Finskem 2.6., domácím Německem 3.6. a se Švédskem 4.6.

Šestnáct! Mistr znovu naděloval, Hradec a Přerov bez šance na play-off

neděle 26.05.2013, 17:11
Poprvé v ročníku 2013 se na extraligových kolbištích hrálo i v neděli. Slavia Praha si znovu s chutí zastřílela, tentokrát to odnesli kladenští Čerti, čelní příčku na východě potvrdili hokejisté Zlína. Naopak jako první ztratili šance na postup do play-off Hradec Králové a nováček z Přerova.

Brno pomohlo sesadit Olomouc, na západě pokračuje vláda Slavie

sobota 25.05.2013, 21:33
Extraliga měla na programu už pátý hrací den. Nejzajímavější dění nabídla východní divize, kde dosavadní lídr z Olomouce nevstřelil ani gól Brňanům a vedení v tabulce přepustil Zlínu. Naopak jízda obhájců titulu pokračuje, Slavia Praha nenašla přemožitele ani v sedmém zápase.

Nominace reprezentace na MS IIHF

pátek 24.05.2013, 16:28
Realizační tým reprezentace, která se zúčastní od 2 do 9 června mistroství světa IIHF v Drážďanech, nominoval následující sestavu:

Slavia vs. Dubnica ve federálním derby

pátek 24.05.2013, 10:53
Inline hokejisté Slavie, obhájci titulu a dosud v extralize jako jediný neporažený celek se dnes od 18hod utká v Praze na ZS Eden v přátelském utkání proti mistru Slovenska Tempish Dubnica Wild Kings.

Extraliga o víkendu pokračuje třetím hracím kolem.

sobota 11.05.2013, 12:50
Jako poslední se na domácí ploše představí Uherský brod, Uherské Hradiště, Úhřetice a Beroun. V divizi východ k těm zajímavější zápasům určitě budou patřit souboje mezi Reflexem Uherské Hradiště a Devils Zlín a velmi zajímavý bude určitě zápas předloňských finalistů Reflex U.Hradiště vs. Mission Roller Brno. Svojí neporazitelnost se bude snažit hájit Eagles Olomouc, které se představí v Uherském Brodě.

I inline hokej má kandidáta na cenu fair-play

pondělí 06.05.2013, 22:13
Před nedávnou dobou, se v rozhodujícím sedmém extraligovém utkání, stal velmi opěvovanou hvězdou Plzeňský obránce Tomáš Slovák, který těsně před koncem sedmého finále přiznal teč kotouče, který skončil mimo hřiště. Situace, za kterou si Tomáš Slovák následně přebral cenu fair-play od arcibiskupa Dominika Duky.

Přerov si vyšlápl na Brno

sobota 04.05.2013, 20:43
Druhý hrací víkend přinesl první velké překvapení letošní sezóny. Nováček soutěže Přerov si vyšlápl na Mission Roller Brno a překvapivě v Brně zvítězil 4:5.

Dalšími zápasy pokračuje extraliga, začínají mládežnické soutěže

sobota 04.05.2013, 12:17
O tomto víkendu dalšími 8 zápasy pokračuje extraliga. K vidění bude hodně zajímavých utkání.

Změna v mládežnických turnajích

pátek 03.05.2013, 11:00
Vzhledem k náhlým technickým problémům s plochou na ZS Černošice se sobotní turnaj přípravky přesouvá do Rakovníka s původním časovým harmonogramem. Nedělní turnaj mladších žáků se odkládá a náhradní termín bude určen dodatečně.

Odstoupení mužstva Caesars Olomouc

čtvrtek 02.05.2013, 08:57
Mužstvo Caesars Olomouc oznámilo odstoupení ze soutěže 1.ligy - divize východ. Všichni hráči mužstva mají až do rozhodnutí STK a DK zastaveny přestupy a hostování.

Tomáš Würtherle: O inline hokej je v Česku stále větší zájem

úterý 30.04.2013, 08:15
Vrcholem nového ročníku inline hokeje budou tradiční šampionáty organizací FIRS a IIHF a po čtyřech letech také Světové hry. Za pozornost však stojí rovněž domácí scéna. Dvanáct klubů stojí na prahu extraligové soutěže a čtyři nejlepší se představí na závěrečném turnaji, který poprvé proběhne ve spojení s finálovým kláním juniorské extraligy. „Chtěli bychom všechny mládežnické soutěže posunout ještě trochu dále,“ říká prezident České asociace inline hokeje Tomáš Würtherle.

Extraliga odstartovala !

pondělí 29.04.2013, 00:25
Úvodními zápasy byla zahájena nejvyšší domácí soutěž Reebok extraliga. Hned úvodní zápasy nasvědčují tomu, že nás může čeká vyrovnaný a zajímavý ročník.

ČAILH má nové stránky

neděle 21.04.2013, 09:52
Po letech provizorií má český inline hokej nové oficiální stránky. V novém kabátě zde naleznete podstatné informace o všech ligových soutěžích i reprezentačních týmech.

Sezona 2013 začala

pátek 19.04.2013, 17:19
Úvodními zápasy 2. ligy, odstartovaly mistrovské soutěže ročníku 2013. Letošní sezona přináší hned několik novinek a změn.