Češi si na ME připsali další výhry a bez porážky jdou do finále

Ani poslední hrací den základních skupin na Mistrovství Evropy ve francouzském Lyonu čeští inline hokejisté nezaváhali. Hráči do šestnácti let porazili Itálii, hráči do osmnácti let Švýcarsko. Obě dvě mužstva skončila v tabulce skupiny na první pozici a postupují do finále.

V sobotu šli jako první do akce hráči do šestnácti let, kteří se utkali o první místo ve skupině s Itálií. Po ubráněné přesilovce soupeře se jako první prosadili, skóroval Samuel Chrenka. O pět minut později přišla přesná trefa Adam Holíka a Itálii nepomohl ani oddechový čas, , jelikož o dvacet jedna vteřin později inkasovala znovu z hole Erika Pospíšila. Ve druhé polovině duelu neprve Italové využili početní výhodu a v polovině periody se dotáhli na rozdíl jediné trefy. Tři minuty před koncem dodal Česku větší klid Stanislav Svozil, využitou přesilovkou stanovil skóre na konečných 5:2 Samuel Chrenka.

07.07.201809:103ŠvédskoBelgie10:3
07.07.201810:403Česká republikaItálie5:2
07.07.201814:403ŠvédskoVelká Británie4:1
07.07.201816:103BelgieItálie1:14

Čeští reprezentanti do osmnácti let svým zápasem se Švýcarskem zakončili zápasovou šňůru základních skupin. Před finálovým střetnutím se značně rosztříleli, když se poprvé trefili již po dvaceti vteřinách hry a nakonec poslali puk do sítě soupeře desetkrát. Jako jediný se dvakrát prosadil kapitán Štěpán Turek, dalších osm hráčů si připsalo na své konto jeden gól.

07.07.201812:103ŠvýcarskoItálie2:7
07.07.201817:403ŠvédskoVelká Británie5:2
07.07.201819:103ItálieFrancie3:2 SN
07.07.201820:403ŠvýcarskoČeská republika2:10