České týmy vstoupily do ME úspěšně

Reprezentace do osmnácti let odehrála v Lyonu v úvodním dni Mistrovství Evropy dva duely, z obou odešla vítězně. České reprezentanty do šestnácti let čekal ve čtvrtek pouze jeden zápas, ten jasně ovládla.

Čeští reprezentanti do osmnácti let rozehráli šampionát duelem s Velkou Británií, ve kterém se poměrně dlouho čekalo na první branku. O tu se postaral po patnácti minutách hry Stěpán Turek. Soupeř poměrně rychle odpověděl, ještě rychlejší ale byla gólová odpověď Česka, které poslal zpět do vedení Dominik Luža. Po sérii vyloučení na obou stranách se diváci dočkali dalších branek, v polovině druhé části se prosadil Petr Hašek. Větší klid dodal Česku Patrik Kleniar, jenž navyšoval na rozdíl tří branek. Velká Británie se sice tři minuty před koncem ještě dotáhla na dvougólový rozdíl, výhru českého výběru však ještě pečetil Tomáš Hanák.

Češi nastoupili do večerního utkání proti Francii posilněni vítězstvím, nečekalo je ale nic lehkého. Po ubráněném oslabení otevřel skóre po nahrávce od Dominika Luži Tomáš Hanák. Ve druhé části čtrnáct minut před koncem navyšoval vedení Jiří Suhrada. Ve zbytku duelu už Češi své těšné vítězství uhájili a po prvním dnu jsou o skóre na druhém místě za Itálií.

05.07.201820:401Česká republikaFrancie2:0

Reprezentace do šestnácti let nastoupila proti Švédsku s Patrikem Hamrlou v brance, jenž vychytal čisté konto. Po dvou minutách hry otevřel skóre utkání Lukáš Chudil, za minutu a půl pálil přesně také Martin Ryšavý. Ten obstaral i další přesný zásah, když využil švédského vyloučení. Češi vedli po první části 4:0, čtvrtou branku zařídil Adam Paleček. V první periodě si Jakub Altrichter připsal dvě asistence, na začátku druhé části už se také sám gólově prosadil. Ve 30. minutě završil svůj hattrick Martin Ryšavý a na konečných 7:0 upravil skóre Stanislav Svozil.

05.07.201813:401Velká BritánieBelgie9:0
05.07.201815:101Česká republikaŠvédsko7:0