Beroun se na západě dostal do čela, východu i přes porážky vládne Olomouc

Víkend přinesl kromě domácího šampionátu veteránů také zatím nejbohatší zápasový program české extraligy. Západní divize má nového lídra, kterým se díky zaváhání pražské Slavie stal Beroun, jenž má i s utkáním k dobru nakročeno k povedenému finiši základní části. Na východě sice vedoucí Olomouc poprvé zaváhala, a to hned dvakrát, ale v čele zůstává dál.

Divize Západ

IHC Slavia Praha – Střída Sport Pardubice 4:5 (1:0, 3:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Loskot, 18. Mrňa (Loskot, Kafka), 21. Kafka (Mrňa), 33. Wurm (Tondr) – 9. Buchtele (Brož), 17. Fiala, 22. Buchtele (Šťastný), 25. Buchtele (Šťastný), 37. Buchtele (Brož).

Slávisté měli svůj souboj s Pardubicemi nachystaný jako předvoj sobotních zápasů na mistrovství světa veteránů v Edenu. I díky tomu je posílil britský špílmachr Andrew Sillitoe, který ovšem trochu překvapivé pořážce domácího výběru nezabránil. Zápas se odehrával ve velmi vyrovnaném duchu, ani jeden ze soupeřů nikdy nevedl víc než o gól. Ten rozdílový ovšem zařídil pardubický Jan Buchtele, pro kterého to byla už čtvrtá branka v utkání.

IHC Roller Storm Praha – IHC Berounští Medvědi 5:15 (1:5, 0:2, 1:4, 3:4)

Branky a nahrávky: 3. Klindera (Semrád, Schubert), 32. Semrád (Antočík), 38. Schubert (Semrád, Antočík), 40. Semrád (Kindera, Schubert), 48. Klindera (Petráš) – 2. Pavlata (Šinágl, Vlček), 3. J. Bernad (Šinágl), 10. Šinágl (D. Bernard), 12. Rubeš (Tvrzník, Šinágl), 12. Pavlata (J. Bernad, Vlček), 17. Šinágl (J. Bernad), 20. Pavlata (Přibyl, Bernad), 26. Vlček (J. Bernad), 27. Tvrzník (Pavlata, Šinágl), 29. Brandejský (Rubeš, Vlček), 32. Brandejský (Rubeš, Přibyl), 38. Přibyl (J. Bernad), 41. J. Bernad (Šinágl, Vlček), 43. J. Bernard (Rubeš, Vlček), 47. Šinágl (Rubeš).

Nováček extraligy sice v předchozím kole zdolal právě Pardubice, ale tentokrát proti Berounu nedostal sebemenší šanci. Medvědi vedli už po první čtvrtině o čtyři branky a nakonec zvítezili desetigólovým rozdílem. Hattrick zaznamenali Jakub Bernad, Petr Šinágl a Radek Pavlata.

IHC Roller Storm Praha – ILHK Hradec Králové 8:6 (2:1, 1:2, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Frodl (Klindera), 4. Petráš (Antončík), 20. Frodl (Antončík, Klindera), 29. Hanzlík (Petráš), 33. Hanzlík (Petráš, Frodl), 41. Bílek (Antončík), 41. Hanzlík (Frodl, Antončík), 42. Hanzlík (Antončík, Frodl) – 4. Šafránek (Popler), 16. Svoboda (Macháň), 21. Skočovský (Šimoníček, Macháň), 27. Čáp (Skočovský, Šafránek), 31. Popela (Šimoníček), 48. Šafránek.

V následné bitvě si Roller Storm spravil chuť. S posledním Hradcem Králové se čtyřicet minut přetahoval o delší konec lana; Pražané vedli třikrát a Východočeši dvakrát, jenže soupeř vždy okamžitě srovnal krok. V poslední čtvrtně ale domácím zničehonic stačila minuta a půl, aby se Hradci třemi góly odpoutali a rozhodli o svém vítězství. Třikrát mířili do černého Jakub Frodl a Petr Hanzlík.

ILHK Hradec Králové – Střída Sport Pardubice 6:7 (3:2, 0:0, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Macháň (Šafránek, Popler), 4. Macháň (Komárek), 8. Půlpán (Čáp), 30. Popela (Pánek), 36. Skočovský, 43. Šafránek (Macháň) – 6. Šťastný (Procházka), 12. Šťastný (M. Hemský, Fiala), 27. Voženílek (Půhoný), 30. Buchtele (Šťastný, Brož), 34. Fiala, 40. Fiala (Buchtele), 42. Šťastný (J. Veselý).

Hradec Králové nedokázal ani druhý víkendový zápas dotáhnout k bodovému konci, byť mu znovu chybělo hodně málo. V prvním východočeském derby brzo vedl 3:1 a i když hosté zápas otočili, před poslední čtvrtinou bylo skóre opět vyrovnané. Lepším finišem a prokázáním formy se ovšem blýskl Střída Sport, jehož vítězný gól zároveň znamenal pro autora Tomáše Šťastného hattrick.

IHC Roller Storm Praha – IHC Slavia Praha 2:14 (1:1, 0:3, 1:5, 0:5)

Branky a nahrávky: 5. Petráš, 26. Petráš (Antončík) – 4. Mrňa (Sem), 16. Loskot (Sem), 17. Wurm, 17. Sem (Loskot), 28. Kafka (Loskot), 30. Kafka (Brabec), 31. Wurm (Loskot, Tondr), 33. Wurm (Kafka), 34. Čížek (Loskot, Sem), 41. Čížek (Loskot), 42. Malý (Kafka), 44. Sem, 44. Wurm (Tondr), 47. Kafka (Tondr, Malý).

Nadějný start, ale o to horší konec. Roller Storm zahájil zápas se Slavií mnohem lépe než den předtím s Pardubicemi, ale jak utkání postupovalo, favorit sázel do branky svého rivala víc a víc branek, až se zastavil na čísle 14. Na konci čtveřice akcí slávistů stál Ronald Wurm.

IHC Berounští Medvědi – IHC Čerti Kladno 11:5

Slavia během svého zápasu čekala, jak dopadne souboj dvou dalších silných účastníků, zda bude po víkendu na stejné bodové úrovni s Kladnem i Berounem a zda se alespoň díky lepšímu skóre vrátí na první příčku. Toho se ale nedočkala, neboť Medvědi nasázeli Čertům jedenáct branek a i díky jednomu zápasu k dobru jsou před posledním hracím víkendem ve výborné situaci.

Divize Východ

IHC Eagles Olomouc – IHC Devils Zlín 5:3 (1:0, 2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Čuřík (J. Cik), 16. L. Vích (Handl), 24. Korhoň (Čuřík, Paška), 36. J. Cik (L. Cik, Čuřík), 47. L. Vích (Paška, Čuřík) – 18. Buchta (Matula), 34. Haloda (Hlaváč), 40. Buchta (Matula).

Olomouc se Zlínem čekala po týdnu odveta, která se tentokrát odehrála na hanácké půdě. Ve velmi vyrovnaném utkání tahali Devils za kratší konec provazu, soupeř je nechtěl pustit k vyrovnání, přesto byl zápas dlouho otevřený. O definitivním osudu střetnutí rozhodli Eagles až dvě minuty před koncem, čímž odpor soupeře zlomili a zůstali na čele ještě s plným bodovým ziskem. Omlazený tým Zlína ale v Olomouci zanechal dobrý dojem.

IHC Eagles Olomouc – Mission Roller Brno 1:6 (0:0, 1:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Husák (L. Vích) – 23. Strýček (Vorel, Rajnoha), 30. Obdržálek (Vorel, Kachlík), 32. Brzobohatý (Kazlepka), 41. Vorel (Rajnoha), 42. Fiedler (Skácel, Kubica), 48. Rajnoha (Fiedler).

Druhý zápas čekal olomoucké hokejisty proti úřadujícímu mistrovi z Brna. Na první branku se čekalo až do 22. minuty a v polovině bylo skóre vyrovnané, ale v dalších dvou čtvrtinách vstřelil Mission Roller pět gólů, zatímco domácí ani jednu. Eagles si tak připsali svou vůbec první porážku v celém probíhajícím ročníku.

IHC Night Birds Přerov – IHC Reflex Uherské Hradiště 13:4 (4:0, 4:3, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Zbořil, J. Ferenc), 6. Gremlica (P. Hanák), 7. Andrýsek, 12. J. Ferenc (Zbořil), 16. P. Hanák (Andrýsek), 19. P. Hanák (Zbořil), 23. Ditrich (P. Hanák, Gremlica), 24. Blinka (Vaněk), 25. J. Ferenc (Ditrich), 33. J. Ferenc (Zbořil), 41. J. Ferenc (Vaněk), 43. Gremlica (Andrýsek), 47. Ditrich (Gremlica, Zbořil) – 15. Pospíšil (Nesrsta), 19. Nesrsta (Valenta), 20. Valenta (Pospíšil), 30. Karafiát (Pospíšil).

Přerovší Night Birds sehráli první ze dvou sobotních utkání na výbornou. Soupeře z Uherského Hradiště se jim podařilo zaskočit už v úvodních minutách a první čtvrtinu vyhráli v poměru 4:0. Přestože se pak i Reflex zapojil do gólového účtu, domácí si ze zápasu udělali střelnici, která se zastavila na čísle 13. Hattrickem se prezentoval přerovský Jakub Ferenc.

IHC Night Birds Přerov – IHC Uherský Brod 2:5 (1:2, 0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. R. Hanák (Andrýsek), 47. Ferenc (Andrýsek) – 10. Mrázik (Kobylík), 11. Haring, 19. Mrázik (Šiller), 25. Šiller (Haring), 48. Kotačka.

Do druhého duelu nastoupil Přerov s velkou chutí, v páté minutě znovu vedl. Jenomže hosty inkasovaná branka spíše nabudila a dvěma rychlými trefami převzali otěže zápasu. Poté začali pečlivě bránit a když šlo do tuhého, vše uhasil bezchybný brankář Ondrejka. Uherskobrodští ve zbytku utkání přidali další branky a zvítězili 5:2, svému soupeři tak nedovolil, aby je v tabulce dohnal. Obránce Andrej Mrázik přispěl k výsledku dvěma elegantními trefami.

IHC Night Birds Přerov – IHC Eagles Olomouc 8:7 (2:4, 2:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. P. Hanák (J. Ferenc), 9. Blinka (M. Ferenc), 16. Blinka (P. Hanák), 18. Zbořil (Gremlica, J. Ferenc), 26. P. Hanák, 26. Ditrich (Gremlica, J. Ferenc), 27. Ditrich (J. Ferenc), 46. J. Ferenc (Hanák, Ditrich) – 4. Paška (Husák), 7. Handl (Husák), 11. A. Vích (Husák), 12. Husák (J. Cik), 22. J. Cik (Jurák, L. Cik), 34. Korhoň (L. Cik), 44. Husák (Korhoň).

Moravské derby mezi Přerovem a Olomoucí bylo napínavé od první minuty až do samotného závěru. Hanáci měli sice lepší úvod, ale Night Birds se začali postupnými kručky přibližovat a poslední desetiminutovka byla na ostří nože. Ve 45. minutě mohl naklonit vedení na stranu Eagles unikající Stanislav Husák. Obránce Olomouce ale svůj bekhendový pokus neproměnil a trestalo se na druhé straně. Ukázkovou souhru zakončil dělovkou do šibenice Jakub Ferenc, který tak rozhodl o těsné výhře Night Birds 8:7.

Mission Roller Brno – IHC Reflex Uherské Hradiště 9:5 (2:0, 3:2, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Rajnoha (Kachlík), 10. Kachlík (Obdržálek), 13. Rajnoha (Kachlík, Obdržálek), 14. Brzobohatý (Skácel, Strýček), 24. Kubica (Fiedler, Strýček), 29. Kubica (Strýček, Fiedler), 32. Rajnoha (Strýček), 38. Vorel, 41. Brzobohatý (Strýček) – 18. Popelka, 18. Karafiát (Valenta, Popelka), 35. Červenka (Kovařík, Valenta), 46. Kovařík (Horák, Popelka), 48. Popelka (Valenta).

Reflex své čekání na druhou výhru v soutěži neukončil ani v Brně. Výrazně aktivnější domácí tým vedl ve 14. minutě o čtyři branky a i když hosté pak v rozmezí 18 sekund zvládli dvakrát skórovat, dál byli za svým protivníkem pozadu a žádný zvrat se nekonal. Mission Rolleru v zápase vydatně pomohly přesilovky – dostal totiž tři možnosti a všechny dokázal využít. Hattrick vsítil Kamil Rajnoha.

IHC Devils Zlín – IHC Uherský Brod 13:10 (4:1, 3:3, 1:3, 5:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Šenkeřík (Buchta, Veselý), 10. Matula (Haloda), 11. Vozdecký (Veselý), 12. Holík, 15. Holík (Brida, Hrazdíra), 19. Hrazdíra (Brida, Holík), 22. Holík (P. Šenkeřík), 29. P. Šenkeřík (Veselý, Vozdecký), 37. Hrazdíra (Holík), 39. Buchta (Matula), 48. Buchta (Holík), 48. Veselý, 48. Veselý (Vozdecký, P. Šenkeřík) – 6. Žitňanský (Vaněk, Heča), 13. Žitňanský (Kubiš), 18. Haring (Šiller), 23. Vaněk (Šiller, Haring), 28. Šiller (Žitňanský, Mrazík), 30. Mrazík (Heča), 32. Šiller, 45. Šiller, 45. Haring (Žitňanský), 46. Šiller (Žitňanský).

Na branky nejbohatší utkání během víkendu nakonec bylo to poslední. Domácí Devils si hned v první čtvrtině vytvořili tříbrankový náskok, který s drobnými změnami dlouho drželi. Hráči Uherského Brodu se však celý zápas neúnavně tlačili za vyrovnáním, v závěru střetnutí jejich tlak vyvrcholil a Milan Šiller, se čtyřmi trefami nejlepší střelec zápasu, vyrovnal na 10:10. Zlín se ale nehodlal smířit s prodloužením a třemi góly v poslední minutě definitivně strhnul výsledek na svou stranu!