V sobotu startuje v Hradci Králové Final Four Stilmat extraligy inline hokeje

O vládci Stilmat extraligy pro tento ročník se bude o víkendu rozhodovat v Hradci Králové. V semifinále se tam utkají Prague Rats s Olomoucí a domácí Hradec Králové vyzve Zlín. Finále je na programu v neděli od 13:00.

První semifinálovou dvojicí je první a osmý tým tabulky, tedy Prague Rats a Olomouc. Eagles museli do finálové turnaje projít až z osmifinále, v něm porazili Přerov až v pomyslném třetím utkání. Ve čtvrtfinále si poradili s druhým týmem základní části, Roller Storm porazili 6:3 a 4:3. Prague Rats v základní část prohráli pouze jedno utkání, ve čtvrtfinále si poradili s Brnem 10:4 a 4:3. V play off táhne Prague Rats Jakub Bernad, jenž za dva zápasy nastřádal devět kanadských bodů (5+3). Za Olomouc je nejlepší Lubomír Korhoň s pěti góly a dvěma asistencemi. Rozhodovat mohou také přesilové hry, Olomouc vstřelila ve čtyřech utkáních čtyři branky v početní výhodě, Prague Rats tři ve dvou. Obě mužstva inkasovala v početní nevýhodě shodně dva góly. Týmy se střetly ve třetím hracím dnu, Olomouc Prague Rats řádně potrápila, když prohrále 6:7 po gólu dvanáct vteřin před konce.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří dva týmy, které naskočily do play off ve čtvrtfinále. V něm Hradce Králové rozstřílel Uherský Brod 9:3 a 10:5, Zlín uspěl na hřišti Nového Jičína, kde rozhodl ve třetím utkání s náhlou smrtí. Hradec Králové dotáhla za postupem do Final Four zejména trojice Jakub Novák, Lukáš Novák a Filip Hronek. Na straně Devils byl se sedmi body nejproduktivnější Jiří Suhrada (5+2). V základní části se ve vzájemném utkání radoval Zlín z výhry 7:3.

Finále, které bude začínat v neděli ve 13:00, se hraje na jedno utkání. V případě nerozhodného výsledku po základní hrací době, následuje 10. min prodloužení systémem „náhlé smrti“, ve hře 3 proti 3. Nerozhodne-li se po 5. min prodloužení, následují samostatné nájezdy v sérii po 3 střelcích, následně po jednom do rozhodnutí. V první sérii musejí být střelci odlišní, v sérii do rozhodnutí se mohou střelci opakovat.