Rats si hladce poradili s Brnem a ujali se v sérii vedení

Nejlepší tým základní části Stilmat extraligy se přiblížil postupu do final four. V prvním duelu čtvrtfinále totiž přehrál Brno 10:4 a v odvetě se bude snažit využít pomyslný mečbol.

Rats hned v úvodu začali potvrzovat roli favorita série. V čase 5:55 už totiž vedli 3:0. Hned po 55 sekundách hry se prosadil Petr Šinágl a další trefy přidali dalekonosnou střelou Martin Tvrzník a Jakub Bernad. Mission Roller se pak z úvodního šoku přeci jen oklepali a v úvodní čtvrtině se tak skóre už neměnilo.

Další branka padla až na začátku druhé. V hostující přesilovce přesně vypálil Petr Obdržálek a bylo sníženo. Tříbrankový náskok Rats vrátil ranou z mezikruží pod víko Jakub Bernad, ovšem odpověď přišla opět v přesilovce a z hole Petra Obdržálka, který se z pozice mezi kruhy nemýlil. Za stavu 4:2 se také odcházelo v polovině duelu do šaten.

Ve třetí čtvrtině se nejprve zdálo, že by se zápas mohl změnit v pořádné drama. Hosté rozebrali obranu soupeře a Patrik Šebek zakončil spolupráci se Skácelem do prázdné branky. Rats však záhy uklidnil David Bernad, který se prosadil po souhře s bratrem Jakubem. Jakub Bernad pak využil přesilovou hru, a když se ve 34. Minutě trefil po rychlé akci Tomáš Rubeš, bylo to již 7:3.

V závěrečné čtvrtině zvýšil na 8:3 v další přesilovce Martin Tvrzník a o vítězi bylo jasno. Na tom už nic nemohla změnit ani přesná střela Zdeňka Kubici ze 43. minuty. Poslední slovo, a hned dvojité, si totiž opět vzali Pražané. Nejprve předvedl hezkou individuální akci Jakub Bernad a desítku pak završil Radek Pavlata.

16.06.2018 15:00| Čtvrtfinále| Praha 11| 78 diváků